Iron butt saddlesore "ratukas"

Kelionės, kelionių aprašymai.
Paulius
Pranešimai: 42
Užsiregistravo: 2016-03-14 22:57
Karma: 98

Iron butt saddlesore "ratukas"

Standartinė Paulius » 2016-07-12 01:24

Kartais garsūs pasvarstymai, kad "galbūt visai nieko būtų..." materializuojasi ir tampa realybe. Vienas tokių pavyzdžių - prieš gerą savaitę susuktas daugiau nei 1600 km ratukas, kurio idėja gimė dviejų kolegų eiliniuose "pasvajojimuose" apie motokeliones. :) Praktiškai iki paskutinės dienos neturėjom aiškaus plano, kada, kur, kaip. Iki tol buvom skaitę kelis kelionių aprašymus (Civic ir Tinkladraskio), tad atsižvelgus į jų patirtį po truputį buvo dėliojami kelionės "griaučiai". Nemažiau svarbus paruošiamasis darbas buvo atliekamas ir namuose, žmonai vis užsimenant, kad štai, kaip žmonės smagiai keliauja ir čia kolega kaip tyčia siūlo... :D Tad eilinio penktadienio popietę, sėdint ofise ir stebint orų prognozes (kurios beje žadėjo karštą šeštadienį ir lietingą sekmadienį) buvo nuspręsta, kad rytoj - diena X :) Tikėjomės startavę ankstų šeštadienio rytą popiet būti ties Poznane (kur beje +- tokiu metu žadėjo lietų), o nakčia grįžti į Lietuvą.

Taigi maršrutas pasirinktas toks: https://goo.gl/maps/aQd8kj4sUJu. Tikslas įpareigojo vengti rajoninių keliukų Pl, nes tai būtų kainavę nemažai laiko ir nervų.

Startas buvo suplanuotas 6:00 nuo Kirtimų Lukoil. Noras keliauti iš namų išginė anksčiau, tad vietoje buvau 5:50... To paties tikėjaus ir iš kolegos, tačiau 6:00 jo nėra, Keista, pamaniau, juk vėluoti jam nebūdinga. Sėdėdamas ant šaligatvio gaudžiau kiekvieną garsą, tikėdamasis išgirsti transalpo variklio gausmą, tuo pačiu vis galvojau, gal pasukt, mažu pramiegojo... Pralaukęs bene 20 minučių atriedėjo ir kolega. Pasirodo jam nuotykiai prasidėjo vos tik išriedėjus iš namų: važiuojant nuo Lazdynų pusės ir kylant į Gariūnų kalną motociklas pradėjo trūkčioti. Sustojęs ir apžiūrėjęs motociklą susiprato, kad iki šiol neatsikratęs įpročio važinėtis kaip studentas "ant garu", tad papildomai teko stoti pakeliui esančioje artimiausioje degalinėje :)

Pirmas sustojimas - Augustave, pravažiavus apie 205 km. Pakeliui trumpai sustojam ant sienos "selfiui". Nuotaika puiki, oras pats tas, minimalus eismas žodžiu tik važiuok. Tie 200 km tikrai neprailgo. Praktiškai visos link Augustawo judėjusios mašinos - LT numeriais. Degalinėje užsipilam kuro, šiek tiek užkandam ir šaunam toliau.

Paveikslėlis

Antras sustojimas - degalinė Wyszkow'e, pravaziavus apie 195 km. Oras šyla, tad išsisegu visus pašiltinimus ir gyventi vėl galima :). Degalinėje sutinkam vokiečių porą, kuri 2 motociklais keliauja link Lietuvos. Kolega persimeta keliais žodžiais - pasirodo keliauja per Lenkiją, Lietuvą į Rusiją. Palinkim vieni kitiems gero kelio, pilamės kuro, greit užkandam ir vėl i kelią. Nuo Wyszkow iki Varšuvos kelias remontuojamas (platinamas). Eismas pakankamai intensyvus ypač priešinga kryptim. Šioje atkarpoje naudojamės motociklo teikiamais privalumais ir gan sparčiai iriamės į priekį pro lėtai judančią koloną.

Trečias sustojimas - degalinė ties Turek miesteliu, pravažiavus apie 245 km. Šioje atkarpoje kirtom Varšuvą. Google navigacija nuvedė per kelią tarsi šiltnamį :), tad pravažiavom be jokių kamščių, greitai ir be jokių netikėtumų. Pakeliui prasilenkėm su keleta vietinių motomanų. Sustojus degalinėje jau jaučiam poreikį stoti dažniau :) Išties toks ilgas tarpas tarp sustojimų vargina. Oras pasiekia 30 laipsnių, danguje nei vieno debesėlio. Vartojam namie suteptus sumuštinius, pagirdom žirgus, darom mankštą ir vėl šokam į kelią.

Ketvirtas sustojimas - apsisukimo taškas BP degalinė ties Buk'o miesteliu, pravažiavus +- 160 km. Kaip minėjau aprašymo pradžioje, sinoptikai šeštadienio popietę ties Poznane žadėjo lietų. Jų prognoze suabejoti neleido ne tik didėjantis debesų kiekis bet ir trumpas 5 min vasariškas lietus, nuplovęs muses nuo šalmo stikliuko ir kaip reikiant atgaivinęs :) Mus sulijęs debesėlis atrodė visai nekaltai, palyginus su tuo, kuris slinko nuo Vokietijos pusės. Paskutiniai km iki apsisukimo taško buvo tarsi lenktynės - ar spėsim davažiuoti, užsipilti ir pajudėt link Lietuvos, ar visgi būsim nuprausti kaip reikalas :) Tuo metu teko vytis azarto pagautą kolegą, kuris iki tol privengė sukti transalpo rankena :). Degalinėje greitai užsipylėm ir krentant pirmiesiems lašams pajudėjom link namų. Tada supratom, kad "lenktynės" laimėtos ir tai teikė sunkiai paaiškinamo džiaugsmo :)

apsisukimo taške

Paveikslėlis

debeselis

Paveikslėlis

Penktas sustojimas - degalinė ties Konin'o miestu, pravažiavus +- 120 km. Džiaugsmas, kad pavyko išvengti lietaus truko neilgai. Nuo paskutinio sustojimo nuvažiavus kokius 5 km kolega aplenkė ir ėmė stoti kelkraštyje. Supratau, kad kažkas nutiko. Negi kas rimto? Priėjęs matau, kad kažkas negerai su moto stiklu. Pasirodo atsilaisvino ir pasimetė vienas iš stiko tvirtinimo varžtų.Apžiūrim, nieko rimto, važiuot galima, tad nieko nelaukę vėl šokam ant motociklų ir judam toliau.

trumpas remontas
Paveikslėlis

Šeštas sustojimas - degalinė ties Polko miesteliu, pravažiavus +- 240 km. Paskutinė "maratoninė" atkarpa. Varšuvą vėl kirtom sklandžiai, be jokių trukdžių. Sustojus degalinėje randam būrį motociklų. Įsižiūrėjus - matosi plėvesuojanti Lietuvos trispalvė. Prieinam, pasilabinam. 4 poros motociklais keliauja iš Krokuvos link Lietuvos. Linkėjimai žemaičiams! :D Darom kiek ilgesnę pauzę po maratono. Suvalgom ledų, pramankštinam kaulus, nes laukia nelengva remontuojamo kelio atkarpa.

Septintas sustojimas - Bialystok, pravažiavus +- 170 km. Praktiškai iki pat Bialystoko vien remontai. Nuo Wyszkow link Varšuvos susidaręs apie 15 km kamštis (avarija). Pilna fūrų. Prasilenkiam su keleta motociklininkų. Į Bialystoką įvažiuojam jau temstant. Oras maloniai atvėsta, tikra palaima po karštos dienos. Degalinėje užkandam, užsidedam šviesą atspindinčias liemenes, apsivalom šalmus bei žibintus ir pajudam toliau link Kalvarijos.

Aštuntas sustojimas - Kalvarija, pravažiavus +- 160 km. Neabejotinai sunkiausia kelionės atkarpa. Jau pravažiavos Augustavą priekyje karts nuo karto blyksteldavo žaibai. Nuo Suvalkų matomai važiavom paskui lietaus debesį. Nors ir nelijo, tačiau asfaltas buvo šlapias. Prasilenkti su vilkikų vilkstinėm buvo iššūkis. Vandens "debesis" pakilęs nuo ratų "užnešdavo" stikliuką purvu, tad vairavimo salygos buvo nepavydėtinos. Greitis ženkliai sumažėjo, visgi saugumas pirmoje vietoje. Šiaip ne taip išvargom iki Marijampolės. Sustojus Statoile pasijuto nuovargis.

Devintas sustojimas - Kaunas, pravažiavus +- 100 km. Už Marijampolės dangus pragiedrėjo, mašinų srautas buvo minimalus. Nuotaika vėl pakilo. Kauno Statoile vėl stojam kiek ilgesnei pertraukėlei. Prablaškyt miegus, pajudint kaulus :)

Finišas - Kirtimų Lukoilas. Pravažiavus +- 90 km. Vilnius - Kaunas atkarpą įveikiam greitai. Dalis kelio apšviesta, tad tai leidžia jaustis kiek saugiau (dėl laukinių gyvūnų). Pasipildom bakus paskutinį kartą, nusifotkinam odometrus ir iš skausmo perkreiptais veidais lipam ant motociklų, kad nusigauti iki namų :lol:

Visgi tai iššūkis, reikalaujantis nemažai pastangų. Manau keliaujant solo būtų sunkiau, tad lenkiu galvą prieš tuos kurie tai padarė vieni ;) Ar buvo verta? Tikrai taip, neįkainojama patirtis ir savotiškas nuotykis!

Skaičiai - viso prasukta 1666 km per 21:05h. Kazkodel kolegos ir mano kilometražas skiriasi :) Yamaha FZ6 S2, Vidutinės sanaudos 4,5 l /100 km, vid greitis apie 79 km/h. Už mokamus PL kelius sumokėjom 96 zlotus.
Keli pastebėjimai:
Pasinaudojom keliavusių patirtim ir gėrėm tik vandenį. Valgydavom praktiškai kiekvieno sustojimo metu po truputį.
Optimaliausia sustojimus darytis kas 160 - 180 km.
Nepamirškit ausų kamštukų :)
Navigacijai buvo naudojamas telefonas (google maps). Nepavedė.
Atsiskaitant už kelius ar degalinėje, mokejom tik kortele.


Vartotojo avataras
Mindaugas
Pranešimai: 291
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:07
Karma: 195

Re: Iron butt saddlesore "ratukas"

Standartinė Mindaugas » 2016-07-12 07:47

Įsivaizdavau, kad iron butt negalima važiuot tuo pačiu keliu :?

Mldc!
Vartotojo avataras
Pooshkis
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 2016-04-22 19:57
Karma: 21

Re: Iron butt saddlesore "ratukas"

Standartinė Pooshkis » 2016-07-12 08:39

Čia tik man paveikslėlių neužkrauna? :)
Vartotojo avataras
deck2
Pranešimai: 484
Užsiregistravo: 2015-10-23 09:21
Karma: 145

Re: Iron butt saddlesore "ratukas"

Standartinė deck2 » 2016-07-12 09:36

Nuorodos į paveikslėlius yra uždėtos, ne čia jei įkelti. Dėkui Pauliui už įspūdžius!
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2613
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1155

Re: Iron butt saddlesore "ratukas"

Standartinė Tinkladraskis » 2016-07-12 10:28

Sveikinu su įveiktu iron butt'u. :)

Važiavimas lietuje ir ant šlapio asfalto vargina, o dar tamsoje.
Dabar kaip pamenu savo naktinį važiavimą per lietų palei Bialystoką ir Augustową, tai šiurpas nukrato.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Re: Iron butt saddlesore "ratukas"

Standartinė Decoy » 2016-07-12 12:11

Pooshkis rašė:Žinutės nuoroda Čia tik man paveikslėlių neužkrauna? :)

sutvarkyta, jeigu naudojate IMG funkcija, reikia kopijuoti tiesioginį linką su .JPG ar pan gale.
Drop a gear and disappear.

Grįžti į “Kelionių aprašymai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Myxa