Motociklininkų važiavimas kolonoje

Klausimai ir atsakymai pradedantiesiems. A, A2 kategorijų klausimai, egzamino klausimai ir t.t.
Vartotojo avataras
Xawiers
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2015-10-21 21:24
Karma: 410

Motociklininkų važiavimas kolonoje

Standartinė Xawiers » 2015-12-06 19:04

Važiavimas grupėje (pradedantiesiems ir ne tik)

Štai keletas patarimų, kurie padės užtikrinti gerą ir saugų važiavimą grupėje:

Atvažiuokite pasirengę. Atvykite laiku ir su pilnu baku.

Plano aptarimas. Aptarkite pagrindinius dalykus, pavyzdžiui: maršrutą, sustojimo vietas poilsiui ar degalinėse kuro užsipylimui, rankų signalus. Paskirkite vedlį priekyje (didesnėms grupėms reikia kelių vedlių). Vedlys turi žinoti kiekvieno motociklininko lygį ir ir stebėti visus kelionės metu.

Sudarykite valdomo dydžio grupę. Idealu 5-7 motociklininkai. Bet patyrę ir disciplinuoti motociklininkai gali važiuoti ir žymiai didesnėse grupėse. Jei reikia padalinkite grupę į kelias mažas grupes atskirtas keliomis sekundėmis kiekviena su savo vedliu.

Važiuokite pasiruošę. Bent vienas motociklininkas turėtų turėti pirmos pagalbos rinkinį ir raktų komplektą. Be to turėkite su savimi mobilųjį telefoną. Taip grupė galės greitai išspręsti iškilusias problemas kelionės metu.

Kolonos formavimas. Motociklų kolonos formavimas zigzagu leidžia tinkamai ir efektyviausiai išnaudoti erdvę tarp motociklų, Taip kiekvienas motociklininkas turi pakankamai laiko ir erdvės manevruoti ir reaguoti į galimą pavojų. Vedlys važiuoja į kairėje juostos dalyje, o paskesnis motociklininkas važiuoja dešinėje juostos dalyje atsilikęs bent vieną sekundę. Kiti likę motociklininkai išsidėlioja kolonoje tokiu pat principu. Tarp vienos juostos dalies motociklininkų reikia palaikyti bent 2 sekundžių atstumą. Tai labai aktualu vingiuotuose keliuose, ten kur blogas matomumas, prastesnis kelio paviršius, išvažiavimuose iš ir į greitkelius ir kitose situacijose, kur greičio pokyčiai reikalauja daugiau erdvės motociklininkui.
vaziavimas-kolonoje.jpg


Venkite važiavimo greta. Tai smarkiai sumažina manevravimo zoną. Jei reikės staigiai keisti kryptį išvengiant kliūties, neturėsite pakankamai erdvės. Jūs nenorite susitrenkti vairo rankenomis su kolega.
Motociklininkų klubai (pvz MC), kurie turi daug patirties važiavime, dažnai važiuoja poromis. Tai reikalauja visiško kolegos pasitikėjimo.

Periodiškai patikrinkite savo kolegą per šoninį veidrodėlį. Jei pastebėjote, kad kolega už tavęs atsilieka, sulėtinkite truputi greitį, kad jis galėtų pasivyti. Jei visi vadovausis šiomis procedūromis, grupė dažniausiai važiuoja pastoviu greičiu be poreikio smarkiai greitinti norint prisivyti kai atsilieka kolega.

Jei atsilikote nuo grupės, nepanikuokite. Jūsų grupė turi planą jei reikės persigrupuoti. Nepažeiskite kelių eismo taisyklių ir nevažiuokite virš savo galimybių stengiantis pasivyti savo koloną.

Jei motociklininkas palieka koloną važiavimo metu, kiti grupės nariai turi persigrupuoti zigzago būdu ir užimti laisvą vietą. Nors atrodytų, kad efektyviau būtų laisvą vietą užimti tos pačios juostos pusės vairuotojui pravažiuojant pro kolegą ir užimant laisvą vietą, tačiau to daryti nerekomenduojame.
persigrupavimas.jpg


Šaltinis: msf-usa.org


Vartotojo avataras
Xawiers
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2015-10-21 21:24
Karma: 410

Rankų signalai

Standartinė Xawiers » 2015-12-06 19:05

Rankų signalai

ranku-zenklai.jpg
Rankų signalai


Įvairiuose šaltiniuose pateikiami rankų signalai gali skirtis. Jei į koloną prisijungia naujokai, jie turi susipažinti su kolonoje naudojamais rankų signalais.
4xRG
Pranešimai: 4239
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 930

Re: Motociklininkų važiavimas kolonoje

Standartinė 4xRG » 2016-01-27 20:41

Važiavimas kolonoje
indijos-respublikos-dienos-paradas-56a73d49607d3.jpg
indijos-respublikos-dienos-paradas-56a73d49607d3.jpg (25.03 KiB) Peržiūrėta 9225 kartus

Grįžti į “Pradedančiųjų klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra