Ramgav&Co kelionė. 2011-06. Per 13 šalių, Bon Jovi beieškant. Kelionė+koncas trilogijos pradžia

Kelionės, kelionių aprašymai.
Vartotojo avataras
ramgav
Pranešimai: 586
Užsiregistravo: 2015-10-30 10:31
Karma: 350

Ramgav&Co kelionė. 2011-06. Per 13 šalių, Bon Jovi beieškant. Kelionė+koncas trilogijos pradžia

Standartinė ramgav » 2015-11-18 10:05

Kelionės tikslas: pavalkataut Europoje ir pasitūsint BJ konce.
https://picasaweb.google.com/1043665797 ... sIrBonJovi
Aprašymas: kiek buvo įmanoma, online tranliacija. Tekstas kopijuotas ir pritaikytas aprašymui.
Autoriai: Ponas_Vanagas (glavniausias autorius), ramgav (sėdėjo šalia klaviatūros kaubojaus ir ***zdielino) :)

Ramgav ir Ponas Vanagas. Po Europą Bon Jovi beieškant...

Dalyviai: Ponas Vanagas ir Ramgav.
Motociklai: Honda VFR ir Suzuki V-Strom.
Merginos: nėra.
Alus: yra.
Trukme: 17 dienų.

Suplanuoti įvykiai: draugų aplankymas Vokietijoje, Šveicarijoje ir Slovakijoje, vyno gurkšnojimas sumerkus kojas Kanuose, Bon Jovi koncertas Zagrebe, motociklų trasų įveikimas Alpėse, šveicariškos karvutės pamelžimas.
Idėja: idėja gimė dar kelionės Rumunijoje metu - palakstyti kalnuose besitaškant krioklių purslams. Karpatai paimti pernai, o šiemet išsirengėm į Alpes ir už jų.
Šalys maršrute: Lietuva-Lenkija-Čekija-Vokietija-Austrija-Lichteinsteinas-Šveicarija-Italija-Prancūzija-Monakas-Italija-Slovėnija-Kroatija-Vengrija-Slovakija-Lenkija-Lietuva.
Preliminarus maršrutas: http://tinyurl.com/ppb2011v2

Pirmoji diena
Penktadienį plaunamės anksčiau iš darbų, paskutinę minutę nusiperkam puodą laužui ir pučiam Lenkijos link. Dar prieš sieną prasideda lietus ir visą vakarą pliaupia. Vakarop stabtelim viešbuty, penkiaaukštyje mes vieninteliai klientai, alus ir viskis, gaudynes koridoriais ir viso to pasekmes

Atstumas 300km ir lenkų administratorės atlikusios pagr. vaidmenį filme "Labiausiai gąsdinančios pasaulio moterys: sugrįžimas".

Antroji diena
Laaabai sunkus rytas, šiaip ne taip startuojame ir kolonėlėj užtinkam čeku komandą, bekeičiančią padangą BMW GS begemotui. Keturi vyrukai per Baltijos šalis traukia i Suomiją - pasikeičiam informacija apie orą: priekyje lietus, lietus, lietus..

Tikslas nakvoti Čekijoje, dedam daug vilčiu i lenkų greitkelius, bet jie nusprendė paremontuoti kelią. Visą. Iškart. 200km. 200km per 4val. Grišiu ir skambtelsiu Tomaševskiui - pasakysiu ką galvoju dėl Vilniaus ir Evelinos Sašenko.

Fūros pila purvą remontuojamuose ruožuose, vakare šiek tiek pragiedrėja ir jau pasieny nejausdami šiknų valgom žuvienę. Tikslas jau šalia! Fotkės prie čeku pasienio ženklo, įvažiuojam į Tatrų kalnus, jau sutemus bandom paklausti vietinių merginų kur čia kempingas. Dialogas išreiškiamas kūno kalba, gestais ir 3 angliškais žodžiais. Kempingą randam už 500m, tik akivaizdu, kad jis senokai nedirba..

Įsikuriam mažam viešbutėly ir dar nenusiėmus šalmo mums jau siūlo šaltą čekišką Gambrinus iš bačkos.. Tą vakarą viešbuty randam lapę, miegam prieškambary, šeimininkui prigulus patys pilam alų iš bačkos ir sakom: GERAAAI!

Rida: 650km.
Tikslas: pasiektas.
Alus: išgertas.

Trečioji diena
Pagal planą turėjome nuvažiuoti 700km. Kylam anksti ir 9val ryto jau kelyje. Sumokam juokingai mažą pinigų sumą paslaptingajam viešbučio šeimininkui ir per kalnus link Mannheimo Vokietijoje. Šokam i autobanus, greitis 140-150 ir kilometrai sukasi greitai.

Klijuojam Čekijos lipdukus ant dėžių, foto prie Vokietijos sienos ir mistinės Rytų Vokietijos zonos: 70km nei koloneliu, nei namų, nei jokios gyvybės - jau vėliau vietiniai mums pasakos, kad tai buvo pokario zonos su priešais, kurių visiškai nefinansavo ir laike tyrais... Lieka 150km, nuotaikos dulkinos bet tikslas jau arti ir gaunam 20km kamštį - pralindinėti su bagažais sunkoka, temperatura ~30 laipsnių. Gelbėja mandagūs vokiečiai, praleisdami dulkinus keliautojus.

Vietinių draugų rekomendacija: paskutinius 100km vaziuojam kalnais, kur vienam kilometre telpe 15 motociklų ir 1 automobilis. Dažnai kelias uždaromas dėl motociklininkų lenktynių.

Vakaras.. mus pasitinka draugai, dušas, kvietinis tamsus alus ir terasa Mannheimo senamiesty po žvaigzdėm iki 4 ryto, alų pakeičiant rieslingu (tai vyno rūšis, o ne lyt. santykių pobūdis - aut.past.).

Das ist guuut!

Rida: 700km.
Tikslas: pasiektas.
Alus: vis dar skrandy.

Ketvirtoji diena
Tikslas - 0km ir vizitas i motociklų parduotuvių aveniu pesčiomis per miestą. Gydausi žaizdas ant kelių vidinės pusės: pasirodo, važiuoti ilgais atstumais kasdien su sport tipo kelnėmis nėra labai teisinga. Keista, iki šiol nebuvo problemų.

Ramūnas nusprendžia, kad ties Italija gali mirti jo stabdzių kaladėlės, ieškosim jų Suzukiui. Finalas: 4 valandos shopingo, nukauti batai, pirstinės, daug niekučių, lauktuvės piktiems pūkuotiems baikeriams ir 2 valandos ėjimo saulėje. Beja, Suzuki kaladeles Kaune kainuoja beveik dvigubai daugiau Vokietijoje...

Šeimininkai iškepė didžiulį jautienos kepsnį, Ramūnas traukia tekilą, o rūsy mačiau dėžę tamsaus vokiško kvietinio alaus, kurio vakar nebuvo. Atsisveikinimo vakaras tik prasideda..

PS. jei šiandien būsite Mannheime ir girdėsite DDT dainas po vidurnakčio - pasitikrinkite klausą. Danke schön.

Penktoji diena. "Turas 360"
Lietus, lietus, lietus. Vokietijos greitkeliuose pasirodo skraidančios lėkstės - skraidantys kalpokai, grasinantys nukirsti svetimšalius pagonis ant motociklų. Šiaip ne taip pasiekiam Šveicariją ir nusprendžiam lysti lauk iš greitkelių.

Kalnų slėnių keliukai, geltonosios šveicarų perėjos (ypač griežtų sankcijų nepraleidžiant pėsciųjų - vairuotojai stoja pėsciajam dar nepriėjus perėjos). Privaziuojam draugus Zug mieste, tradicinė šveicarų vakarienė: raclette ir alus. Šeimininkė nereali U2 fanė, žiurim U2 koncertą, aptarinėjam šveicarų ypatybes. Gyvenam ypač liberaliam name - galima eiti į dušą ir naudotis tuliku po 22val vakaro, kitur tai draudziama, kad netrukdytum kaimynų.

Nuotaikos puikios, sakom Gruezi Zug, gruezi Bono!

Tuoj padarysim kelias fotkes - įmesim. Beja, Zug miestas - pati didžiausia Europos offshoro zona, visos stambiausios kompanijos čia įsikūrusios, už kampo Ferrari ir Maseratti salonas, kur galima pirkti automobilius už grynus. Ieškom pinigų tašėse, ryt apsipirksim.

Ne veltui šiandien sukorem lygiai 360km ir stebim U2 tura "360". Beliko tik, kad galva apsisuktų 360 laipsniu kampu nuo alaus..

Rida: keliones 360, bendra - 2000km lygiai.
Tikslas: pasiektas.
Alus: yra.

Šeštoji diena. Šveicarijos mitas arba kam jiems elektra.
Jei Alanas Chosnau tikrai norėjo "paskęst debesyse", tai mes jau žinom, ką tai reiškia. Kalnų tarpekliais šiandien važiavom į Lichtenšteiną ir Austriją. Nežinau ar Ramas nepatinka kažkam danguje, ar tai sutapimas, bet jau kelinta diena nematome saulės, o šįkart dar 10km važiavimas debesyje: važiuoji skardžiu, nematai nei į kairę, nei į dešinę, lynoja, drėgmės maždaug 100proc. Įspūdingai.

Reikia greičiau pastatyti atominę elektrinę ir nutiesti laidą į Šveicariją. Panašu, kad jie nusprendė nesinaudoti šiuo išradimu - nestatyti šviesoforų ir visas sankryžas paversti žiedais. Jei viename kilometre nerasite 3 žiedų - jūs nepastebimai išvažiavote iš Šveicarijos. Esu tikras, kad jei du kaimynai naudojasi bendru išvažiavimu iš kiemo, tai eismas ten vyksta ratu. Tad elektros ir šviesoforų mūsų draugams šveicarams!

Nulėkėm 250km, aplankėm didijį Lichtenšteiną, kurio išmatavimai 15x24km ir Austriją, kuri šiek tiek didesnė. Motociklininkai Austrijoje ir Lichtenšteine sveikinasi be išimčių, skirtingai nei Vokietijoje. Važiavimo greitis buvo labai menkas dėl miestelių ir kaimelių, pirmąją valandą nuvažiavom tik 30km, jau pradejau mąstyt apie savanorišką nuvažiavimą nuo skardžio. Vėliau oras gerėjo, kaimelių mažėjo ir radome net 3,5km autostradinį ruožą kalnuose (maždaug 1500m auksty, leidžiamas greitis 120km/h!).

Šiandien lakstėm be šoninių dėžių, pamečiau vieną varžtą - laikiklį. Ramas siūlo stot degalinėj bet kokioj ir ieškot pagrioviais lyčnų varžtų. Aš nesu tikras tokiu laisvalaikio leidimo būdu, gal turit pasiulymų?

Rida: 250km
Tikslas: pasiektas
Alus: rankoj
Šveicariška karvutė: pamelžta

Septintoji diena
Startas dabar, 07:00 ryto laiku (arba Vadžio laikas Lietuvos juostoj). Planuose 400km Alpėmis ir nakvynė jau Italijoje. Smaugsim Genujos kryptimi, pakeliui aplankant Liucerną su Keturių Kantonų ežeru, ten pliuškenosi ir rašė Maironis, stūkso mediniai dengti tiltai.

Dienos galas: 600km. Iš jų 500km kalnų keliais. Pervažiuota pusė Šveicarijos, visos Alpės ir Italija - vakaras jau prie jūros su nutrintais užpakaliais. Statom palapkę per 3min ir lekiam į svetingo kempingo bariuką, kur pirkdami 6 alaus vieną gavom dovanų! Alus, beje, teisinguose buteliuose - 0.66 litro.

Šveicarijoje jau teko važiuoti ir virš debesies, Ramas paėmė neturistinių keliukų, kuriuose jau neprasilenktų du motociklai. Sustojus į krumą reikalų, pasijunti rojuje: aplink matosi tik 15m, iš visų pusių skamba varpeliai ant karvių, sukasi galva ir tik smirdančios pažastys primena realybę.

Alpės. Nu bl... zajabys!!! :mrgreen:

Vakarojant įvažiuojam į Italiją, išsukam iš greitkelių ir kažkodėl sumąstom pasiekti pajūrį tą patį vakarą. Mano šikna tam priešinasi, bet vyrai nepermaldaujami. Prietemose pasiekiam Savoną, parūkom pajury ir sužinom, kad čia 4 dienų savaitgalis, kempingai prikimšti, o italės nenešioja liemenukų. Tinginių ir laisvamanių šalis - spaudziam LIKE!

Rida: 600km (bendra keliones - beveik 3000km)
Tikslas: viršytas
Alus: bare, prie palapinės, naktį pliaze prie jūros, grįžtant namo ir sapnuose.

Aštuntoji diena
Poilsio diena. Apsimaunam šortus ir į miestą.

Eismas. Jei eismas butu seksas tai Šveicarija būtų ilgai vedusio keturiasdešimtmečio misionieriaus poza - rami, nuobodi ir prognozuojama. Italija - pirmoji naktis: gali nurauti stogą, išsitaskyti kraujai, arba jos tevas pervažiuos tave dideliu kamazu. Nerodyti posūkių ir pervažiuoti kam nors koją - garbingo kapo reikalas. Bandom lygiuotis.

Eisim kurt dujinės virtuvėlės, o ryt Prancūzija ir Monakas. Jūra šaltoka, maudytis galima, merginos negražios. Gražios italės tik filmuose.

PS. Specialus ačiū Marukui už Bon Jovi fotorobota - ieškom spausdintuvo, norim prisiklijuoti ant tašių.

PPS. Dėl itališko kompiuterio užsispyrimo kol kas negalime fotkių ikelti. Foto anonsas: Alpių šlaitas, kur Ramas beveik nulauzė uolą, motomanai naktį vandeny, važiavimas debesy ir vaikščiojimas vandens paviršiumi (po 6 alaus).

Vakare i kempingą užsuko trys britai studentai, keliaujantys po Europą savo dešinvairiu BMW. Jie turėjo alaus, mes vyno, jie turėjo gitarą - mes dainų, jie ieškojo merginų, o mes jų neradom...

Dainos iki paryčių, parūkymai ir tautų draugystė žadėjo sunkų rytą.. Jis toks ir buvo.

Rida: 0km
Tikslas: tokio nebuvo
Alus: pakeistas vynu

Devintoji diena
Kylam ryte, foto atsisveikinimui su britais ir lendam į Prancuziją, Kanus, ir Monaką. Šviečia saulė, prancūzės erotiškai murkia. Žodziu lėtai, bet ryžtingai skinamės kelią. Kanai pasitinka Maseratti gausa, marokiečių vestuvėmis (būtina mojuoti po Maroko vėliava, pypsinti ir be proto šaukti išlindus pro mašinos langą).

Monake pravažiavom dalį F-1 trasos, po paskutinių varzybų dar nenurinkta trasos įranga paliko įkalinto miesto įspudį. Jau vakarojo, pasileidom pakrantės miesteliais namo.. po 50km vežlio greičiu, spjaunam į viską ir lendam i magistralę.

Vakare einam atsisveikint su Viduržemio jūra, dar atsidarom vyno, bet paskutinį šlaką paaukojam žemės dievams ir lendam miegot. Atsijungimas.

Rida: xxkm (tikslinsim)
Tikslas: pasiektas
Alus: vis dar neišmy**tas

Dešimtoji diena
Planas isvaziuoti is lietingosios Italijos ir nakvoti kazkur jau Slovenijoj/Kroatijoj. Kylam, sviecia saule.. ir uz 50km vel audra. Su Ramunu jau zvengiam is bet kokio debesies, arteja antidepresantu vartojimo metas.

18val vakaro vietos laiku, mes vis dar toli nuo Kroatijos, gaunam antra liuti, masinos stoja pakelese. Tupim kolonelej, temsta, vietinis vaikinas bando mums padeti, bet.. Prieky juodi debesys ir lietaus siena, apsisukam ir artimiausiam kaimely randam senos itales aristokrates vila.

Ir vel mes vieninteliai sveciai, seimininke daro mums kava savo senoviniais baldais apstatytuose kambariuose ir mes itariam, kad nakti ji isliukins i musu kambari ir ka nors padarys..

Atsidarom vyno likucius, sedim terasoj lietui barbenant i stoga ir snekam apie gyvenima, kita kelione ir kaip nekenciam Italijos Is seimininkes baro pasiskolinam limoncelos (tradicinio italu gerimo) ir siek tiek parymoje lendam i kambari.

Dukart patikrinam spyna, nes sitoj vaiduokliu viloj gali nutikti visko.. ypac kai seimininke paemus ID korteles ir negrazinus. Parduos kaip leles italu baronui.

Rida: xxkm (tikslinsim)
Tikslas: užpiltas lietum
Alus: taip.

Vienuoliktoji diena
Atsikeliam nenukenteje nuo italų primadonos ir prisiekiam sau šiandien pasiekti Adrijos pakrantę. Psichologinis lietaus nuovargis darosi vis didesnis, pasijunta "sesto begio" sindromas, kai kiek bevaziuosi, atrodo per letai begi nuo debesu.

Tradiciskai lietus pasipila per pirma isvaziavimo valanda, Slovenijoj tenka slepti navigacija ir orientuojames pagal zenklus ir zemelapi. Netiketai pametam vienas kita, bandom orientuotis kaimuose. Gaunu Ramuno sms: "Navigacijai ragas, as bbz kur. Ieskok Liublijanos krypties". Po valandeles kiaurai slapi susitinkam degalinej, sukuriam keiksmazodziu sutartine operos tevynei ir lendam i Slovenija.

Ir vel per kalnus i Adrijos pakrante, +14, lynoja, bet jau niekas nebeiveiks dvieju pukuotuku. Leidziamas zemyn, šyla iki +25 ir pirmam kaimely randam kambarį su vaizdu i jura.
Einam i bariuka, kitoj gatves pusej, ir geriant po paskutini alaus gaunam dovanu is baro seimininku dar alaus. Jie prisijungia prie musu staliuko, uzsimezga pokalbis, dar po keliu valandeliu bara uzdaro del musu, susirenka puse miestelio jaunimo ir musu garbei vakarelis prasideda!

Plysauja Bon Jovi, esam vaisinami Borovicka ir alumi bei gaiviu Adrijos oru.. Bangos plauna baro pamatus, austa paryciai, o jungtinis Lietuvos ir Jadranovo miestelio choras kala "Have a nice day!"..

Paryciais jau pereinam puse miestelio iki namu (50m) ir "nice day" baigiasi.. Jadranovo musu sirdyse ir kepenyse.

Rida: xxkm (tikslinsim)
Tikslas: pasiektas su kaupu
Alus: tiek žmonės neišgeria

Dvyliktoji diena
Poilsio diena. Atsikeliam popiet, maudynes juroj, super dydzio tradiciniais sumustiniai su juru bjaurybemis ir relaxas. Tiesa, vakare pabandom dar paragaut po viena alaus, bet ir mes nesam tokie stiprus.. Luzimas, nakti kyla audra ir zaibai grasina isversti is lovos.
Lietuva, kur tavoji saule?! Kodel palikome tave?..

Rida: 0km
Tikslas: pasiektas
Alus: gal jau nea?

Zagrebo (tryliktoji) diena

Jau pasiekem Zagreba, tradiciskai gavom lengvo lietucio ir pudruojames nosi i koncerta. Hostelis pilnas jaunimo, visi eis i koncerta uz ranku susikibe.
Aciu visiems uz palaikyma ir komentarus ir ypac Marukui uz Maironio eiles, kurios sustiprina ir palaiko dvasia kelyje (gaila, kad benzinui nuolaidu nedaro).
Issiruosem i koncerta, Ramunas liepe neimt dzemperio - sake, vistiek lis. Nu ka, pasiruosem grizt kiaurai slapi ir stai - vienintelis vakaras be lietaus! Selsta apsildancios grupes, i scena lipa Jonas Bon Jovis ir uuuuuuuu.............. Have a NICE DAY!

Nerealios 3 valandos selsmo, kauksmo ir selsmo! Grizus i hosteli randame valdiska gitara, tempiam i kiema, prie tarptautinio choro prisijungia kroatai, juodkalnieciu studentai, kol penkta ryto po trecio perspejimo is priemimo siaip ne taip nueinam miegot...

Ryte laukia 600km.

Rida: xkm
Tikslas: pasiektas
Alus: belekiek.

Keturiolikta diena. Kelias veda namų link
Rytas pasitinka audra tradiciskai, Bed of roses dar skamba lupose ir net hostelio admnistratore, kuria su juodkalnieciais praminem KYBORGU atsiprasineja, kad penkta ryto nuvare mus miegot

Puciam i Austrija, is ten i Slovakija, kur Bratislavoj jau laukia Tonis - baikeris, sutiktas pernai Rumunijoje prie Drakulos pilies. Apziurim istorini centra, gaunam komentaru apie slovaku merginas ir puciam 50km i Tonio gimtaji miesteli Trnava.

Nakvyne: 22val isjungiu motociklo varikli, 22.45 mes jau isiparkave, isikure, issimaude ir pasikvepine - Tonis vežasi mus i miesto centra Foto is sio vakaro nebus, nes palikom fotoaparata namie džiūti.

Ka pazinom: slovaku buda selti iki paryciu, zoles kvapa baruose, Staropramen alaus skoni, kaip gyvena slovaku dizaineriai, kodel baras dirba iki 02:00, bet parduoda brendi iki 04:00 ir baikeriai taksistai vezioja baikerius pesciuosius uz dyka.

Tikslas: Tonis pasiektas.
Rida: xkm
Alus: ir vel..

Paskutinė (penkiolikta/šešiolikta) diena. Tiksliau para
Slovakijoje Tonis mus lydi per Tatrus vaizdingais marsrutais. Pagal plana turime ties siena su Lenkija atsisveikinti su Toniu ir kiek ivaziave i Lenkija stoti nakvynei apie 22val.

Dar Slovakijoje pastebim pazeista mano Hondos galines padangos korda - matyt, 4 vyno buteliai is Tonio vyno ukio, daro savo. Motociklai perkrauti, kordas pazeistas, o pries akis Lenkija..

Atsisveikinam su Toniu vakarojant, ivaziuojam i Lenkija. Sustojimas apie 22val, ziurim su Ramunu vienas i kita - kazkodel po 400km nuovargio nera. Gal varom per nakti ir ryte busim namie? VAROM!

23 valandos non stop per Slovakija ir Lenkija, ryte apie 10val jau buname Lietuvoje. 1142 km, 10min miego koloneleje ant motociklo, retkarciais prabegancios zalios kiaules pro kelia ir dziaugsmas isvydus tevynes azuolus!

Beje, ar zinote, ka lenkai daro nakti Lenkijoje? Remontuoja kelius, vairuoja fura arba nekencia uosvienes. Mums teko pirmi du variantai - 300km remonto atkarpos.

Nuotraukose matysite du apsikabinusius baikerius 05:00 Lenkijos laiku, tik ka prasvitus ir vis dar kelyje, Honda VFR padangos korda likus 500km iki tikslo ir keliones zvake, apkeliavusia Europa ir simbolizuojancia:

- Ramuno optimizma visose situacijose,
- vyno gausa Slovakijos kalnuose,
- nesibaigianti lietu keliones metu,
- audras Italijoje,
- daug daug nauju draugu,
- suvazinetas padangas
- ... ir HAVE A NICE DAY!

Ramunas, po sugrįžimo namo septynioliktą dieną:
Uffff pagaliau garazas ir namai... Buvo nerealios 17dienu!!!! Ryt galiu viska kartoti is naujo!

Aciu keliones bendrazygiui, aciu nepavedusiai technikai, aciu visiems, ka sutikome kelioneje, neaciu orams, bet per juos dar didesniu ispudziu apturejome.

Odometras parode virs 6000km
Kreiziskiausia keliones dalis - paskutine para. SK-LT non stop. 1142km be miego, poilsio, per nakti ir t.t. Neskaitant, kad paskutines tris-keturias paras miegojom po 3-4val
Statistikams:
Pro V-Strom duslintuva per ~6090km ispusta 326 litrai benzino.
VFR'as turejo nuvaziuoti ~150km daugiau.

Vidutine supilto benzino kaina - 5.05LTL/ltr
Vidutinis V-Stromo apetitas visos keliones metu: ~5.4ltr/100km (VFR labai panasus).
Keliones samata: ...who cares


PS lietuvybę ir iliustracijas artimiausiu metu sutvarkysiu :)


I just want to live while I'm alive..
R1200GSA LC; 690EnduroR
ramgav klajonės
SaintBastards.lt

Grįžti į “Kelionių aprašymai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra