Padėkite išsirinkti motociklą

Klausimai ir atsakymai pradedantiesiems. A, A2 kategorijų klausimai, egzamino klausimai ir t.t.
Northeast Wind
Pranešimai: 57
Užsiregistravo: 2019-03-22 22:43
Karma: 12

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Northeast Wind » 2019-03-25 21:30

Decoy rašė:Žinutės nuoroda Dar nebuvo situacijos, kai nuemę plastikus nuo "oj ledinis, niekada nekrito, senelė į bažnyčią važinėjo" motociklo su visais dokumentas viskas buvo be priekaištų. Pastoviai - Dalis tvirtinimų išlūžę, varžtai neoriginalūs, hamutai.

Niekur nuo to nepabėgsi, tai yra normali eksploatacija, aplinkos poveikis ir sąžiningi sprendimai. Patys juk neužsakome varžtų iš tos pačios Hondos ar Yamahos, kai į duobę garažo vienas išsuktas įkrenta, perkame iš eBay ar iš Wurst po porą eur - atorod jie prasčiau, bet užduoti atlieka taip pat. Nenešame dalių perdažyti/lituoti jeigu dėl vibracijos kažkoks plastikas skilo, tvirtinimas vienas iš 4 lūžo ar subraižėme. Važinėjame kaip yra, ir, gal būt, vėliau tvarkome kokybiškiau.


Kaip pardavėjai reaguoja į prašymą nuimti plastikus?


Vartotojo avataras
Debesys
Pranešimai: 1048
Užsiregistravo: 2018-04-24 10:18
Karma: 428

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Debesys » 2019-03-25 22:04

Wintamas rašė:Žinutės nuoroda Sveiki kolegos bandau rinktis motocikla street tipo ir nezinau kas man tiktu pagal ugi 170cm, kad asfalta galeciau liesti pilnai padejas kojas o ne pirstu galus. Gal kas turi kokiu patarimu?

Sekmadienį planuoju pasivaryti savo Honda NT650V Deauville 2001m, pardavinėsiu. Mano ūgis 173cm, atsistoju pilnais padais. Kaip pirmas motociklas labai liux. Žinoma, ne street- kelioninis sport touring. Bet man porą metų tarnavo ir mieste ir kelionėse.
Jei domina, kreiptis
Vilnius
Triumph Tiger 800 ABS 2014m
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Decoy » 2019-03-26 08:20

Northeast Wind rašė:Kaip pardavėjai reaguoja į prašymą nuimti plastikus?
Aš kalbu tik apie didelius ir aptrauktus apdaila motociklus, kurie (visi) turi aptarnavimui skitrus lengvai(dažniausiai) nusiimančius dangtelius, pvz akumo, saugiklių, žibintų lemputem, aušinimo skysčiui dapilti ir pan. ir nusiima iššukant 1-2 varžtus. Ten aiškiai matosi kaip sudėti laidai, ar yra lituotų metalinių detalių, ar yra hamutų. Reikia turėti gerą žibintuvėlį.

Jeigu pardavėjas žino, kad ten blogai - išsigąs ir prasitars. Jeigu pasitiki preke - problemų nedarys, pats padės, parodys. Aišku, privalai žinoti kaip ir ką daryti, kviesk žmogų, kuris jau turi tokį pat, ar labai artimą moto ir žino kaip jis yra aptarnaujamas.

Na o jeigu pardavėjas kategoriškai atsisako - bėk nuo tokio motociklo.
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė TWIN » 2019-03-26 08:31

Northeast Wind rašė:Žinutės nuoroda
Decoy rašė:Žinutės nuoroda Dar nebuvo situacijos, kai nuemę plastikus nuo "oj ledinis, niekada nekrito, senelė į bažnyčią važinėjo" motociklo su visais dokumentas viskas buvo be priekaištų. Pastoviai - Dalis tvirtinimų išlūžę, varžtai neoriginalūs, hamutai.

Niekur nuo to nepabėgsi, tai yra normali eksploatacija, aplinkos poveikis ir sąžiningi sprendimai. Patys juk neužsakome varžtų iš tos pačios Hondos ar Yamahos, kai į duobę garažo vienas išsuktas įkrenta, perkame iš eBay ar iš Wurst po porą eur - atorod jie prasčiau, bet užduoti atlieka taip pat. Nenešame dalių perdažyti/lituoti jeigu dėl vibracijos kažkoks plastikas skilo, tvirtinimas vienas iš 4 lūžo ar subraižėme. Važinėjame kaip yra, ir, gal būt, vėliau tvarkome kokybiškiau.


Kaip pardavėjai reaguoja į prašymą nuimti plastikus?

Plastikus jei nuimsi neuo Deauvilles tai tampa labai kuda ir negrazi :lol: Kaip lape pavasari isiserus :lol: :lol: :lol: Neimk gal :P
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė TWIN » 2019-03-26 08:33

Decoy rašė:Žinutės nuoroda
Northeast Wind rašė:Kaip pardavėjai reaguoja į prašymą nuimti plastikus?
Aš kalbu tik apie didelius ir aptrauktus apdaila motociklus, kurie (visi) turi aptarnavimui skitrus lengvai(dažniausiai) nusiimančius dangtelius, pvz akumo, saugiklių, žibintų lemputem, aušinimo skysčiui dapilti ir pan. ir nusiima iššukant 1-2 varžtus. Ten aiškiai matosi kaip sudėti laidai, ar yra lituotų metalinių detalių, ar yra hamutų. Reikia turėti gerą žibintuvėlį.

Jeigu pardavėjas žino, kad ten blogai - išsigąs ir prasitars. Jeigu pasitiki preke - problemų nedarys, pats padės, parodys. Aišku, privalai žinoti kaip ir ką daryti, kviesk žmogų, kuris jau turi tokį pat, ar labai artimą moto ir žino kaip jis yra aptarnaujamas.

Na o jeigu pardavėjas kategoriškai atsisako - bėk nuo tokio motociklo.


Nuiminejant apdaila ir nezinant - pastoviai kokia ausele nulauzi. Cia jau taip :D
Vartotojo avataras
okuma
Pranešimai: 780
Užsiregistravo: 2015-10-30 12:05
Karma: 363

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė okuma » 2019-03-26 09:13

TWIN rašė:Žinutės nuoroda Nuiminejant apdaila ir nezinant - pastoviai kokia ausele nulauzi. Cia jau taip

Grubus tu vienok :)
šiaip nelūžta, nebent nerasdamas varžtų plėši tą plastiką
Bet dažniausiai lūžta dėl asfaltinių ir panašių ligų :)
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė TWIN » 2019-03-26 09:31

okuma rašė:Žinutės nuoroda
TWIN rašė:Žinutės nuoroda Nuiminejant apdaila ir nezinant - pastoviai kokia ausele nulauzi. Cia jau taip

Grubus tu vienok :)
šiaip nelūžta, nebent nerasdamas varžtų plėši tą plastiką
Bet dažniausiai lūžta dėl asfaltinių ir panašių ligų :)

Dar senai senai buvo toks bajeris. Ziuriu draugelis pareina, visas nubalnotas :evil: Klausiu - kas tau? Sako - asfaltoze - baisi liga :D
Northeast Wind
Pranešimai: 57
Užsiregistravo: 2019-03-22 22:43
Karma: 12

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Northeast Wind » 2019-03-26 10:56

Decoy rašė:Žinutės nuoroda
Northeast Wind rašė:Kaip pardavėjai reaguoja į prašymą nuimti plastikus?
Aš kalbu tik apie didelius ir aptrauktus apdaila motociklus, kurie (visi) turi aptarnavimui skitrus lengvai(dažniausiai) nusiimančius dangtelius, pvz akumo, saugiklių, žibintų lemputem, aušinimo skysčiui dapilti ir pan. ir nusiima iššukant 1-2 varžtus. Ten aiškiai matosi kaip sudėti laidai, ar yra lituotų metalinių detalių, ar yra hamutų. Reikia turėti gerą žibintuvėlį.

Jeigu pardavėjas žino, kad ten blogai - išsigąs ir prasitars. Jeigu pasitiki preke - problemų nedarys, pats padės, parodys. Aišku, privalai žinoti kaip ir ką daryti, kviesk žmogų, kuris jau turi tokį pat, ar labai artimą moto ir žino kaip jis yra aptarnaujamas.

Na o jeigu pardavėjas kategoriškai atsisako - bėk nuo tokio motociklo.


Kuomet pardavėjas įmonė, darau prielaidą, kad ir pats gali nežinot kas ten slepiasi, tai darau prielaidą - noro bus nedaug, arba visai neatsiras. Kaip LTU įprasta sakys, tu kažkoks įmantrus pirkėjas, šiaušk.
Kalba sukasi apie GSX-F, tai ten apart plastiko nieko nėra, tiesiog banditas.
Vartotojo avataras
Debesys
Pranešimai: 1048
Užsiregistravo: 2018-04-24 10:18
Karma: 428

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Debesys » 2019-03-26 11:46

TWIN rašė:Žinutės nuoroda Plastikus jei nuimsi neuo Deauvilles tai tampa labai kuda ir negrazi Kaip lape pavasari isiserus Neimk gal

o kam nuiminėti, tegul būna graži :) Prisipažinsiu, nebuvau nuėmęs, nebuvo reikalo, praeitą pavasarį buvau servise palikęs, kad rastų prie ko prikibti ir sutvarkytų jei reikia, tai ką nuiminėjo, nežinau. Pats tik krovimo rėlę pakeičiau, tam reikėjo šoninį plastiką nuimti, bet ten 3 laikikliai, 10sek reikalas nuimti.
Triumph Tiger 800 ABS 2014m
Vartotojo avataras
Debesys
Pranešimai: 1048
Užsiregistravo: 2018-04-24 10:18
Karma: 428

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Debesys » 2019-03-26 11:50

Debesys rašė:Žinutės nuoroda tegul būna graži

nu man ji graži :) ir svarbiausia, važiuoti ilgesnėse kelionėse nerealiai patogi
Honda.jpg

Na va, po žiemos užkūriau. Ale garsas koks mmmmm... :) jau buvau pamiršęs
Paskutinį kartą redagavo Debesys 2019-03-30 11:43, redaguota 1 kartą.
Triumph Tiger 800 ABS 2014m
Vartotojo avataras
iTroubl3
Pranešimai: 100
Užsiregistravo: 2018-12-11 08:28
Karma: 18

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė iTroubl3 » 2019-03-26 12:55

aidukas rašė:Žinutės nuoroda
o laikysiu tai 06 17 alytuje, nes vilniuje eilės iki pat rugpjūčio. tikiuosi gerai pasirodysiu:)
kitas klasuimas, kur visas apsaugas su šalmu išsinuomot?:D


Aš pernai alytuje išsilaikiau, ten ir mokiausi tai egzaminui apsaugas išsinuomojau iš instruktoriaus kuris mane mokė. Šiaip galvojau, kad viskas bus sudėtingiau prieš pradedant :D
Kawasaki Z750 2006
Dykaragis
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2019-05-22 15:16
Karma: 0

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Dykaragis » 2019-05-22 16:46

Sveiki,

esu naujokas tiek šiame forume, tiek motociklų pasaulyje. Šiuo metu kirbantis klausimas yra pirmo motociklo išsirinkimas: kokį, už kiek, į ką atsižvelgt ir pan.
Kad būtų aiškiau, papasakosiu savo įsivaizdavimą, kuris, dėl patirties stokos, gali būti labai klaidingas. Mane gundo cruiser tipo motociklai: man patinka jų išvaizda, garsas, bendras stilius, taip pat įsivaizduoju, kad jie labiau tiktų mano temperamentui - gyvenime nesu mėgėjas skubėti, sunkiai įsivaizduoju save ant sportinio motociklo. Taip pat girdėjau nuomonę, kad cruiser tipo motociklai patogesni naujokams dėl žemo svorio centro. Mačiau šiame forume rekomenduojamus motociklus naujokams, ten nebuvo nė vieno cruiserio. Kuo cruiseris būtų netinkamas naujokui?
Pvz., mano akį patraukė senos 1984-1985 m. Honda Magna, VF500C. Internetuose mačiau gerų atsiliepimų apie šiuos motociklus - patikimi, patogūs, įkandami pradedančiam. Kokia jūsų nuomonė apie šį motociklą ir mano užmojį?
Taip pat pateiksiu konkretų pavyzdį: Autogide pamačiau būtent tokią Magną, kokią turiu galvoje. Nuoroda:
https://autogidas.lt/skelbimas/cioperis ... 99866.html
Kokį įspūdį susidarote iš skelbimo? Gal turite komentarų? Gal žinote pardavėją? Per pažįstamus radau žmogų, užsiimantį ir naudotų automobilių ir motociklų prekyba, jo komentaras - bent dvigubai per brangus. Tačiau, kiek man teko matyti skelbimus (vėlgi, čia mano ribota patirtis), tokios Magnos "vaikšto" €1500-2200 intervale. Kokių komentarų turėtumėt dėl šito?

Iš anksto dėkoju už atsakymus ir komentarus.
Vartotojo avataras
okuma
Pranešimai: 780
Užsiregistravo: 2015-10-30 12:05
Karma: 363

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė okuma » 2019-05-22 18:01

Labai mažas, lėtas ir senoviškas, greit nusibos, mano nuomonė subjektyvi be abejo
Vartotojo avataras
Debesys
Pranešimai: 1048
Užsiregistravo: 2018-04-24 10:18
Karma: 428

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Debesys » 2019-05-22 19:27

Deauville irgi cruiser :) man jis buvo pirmas mocas. 650ccm pradžiai net per daug, pirmiems metams per akis, antrų metų pabaigoje jau pradėjau apie galingesnį, nors neskubėjau. Aptarnavimas yzi, beveik nieko nereikėjo daryti. Skysčius, kaladėles pasikeisti pagal reikalą ir riedi.
Žinoma, čia tik mano nuomonė, kiti, kas turėjo kitokius pirmus mocus, gal kitaip papasakos.
Manau, kad aš rinkdamasis pirmą žirgą gerai namų darbus atlikau. Pirmiausia apsisprendžiau, kokiais keliais ir kur važiuosiu, kur laikysiu mocą. Ne pagal svajones, įsivaizdavimas, bet pagal realią situaciją. Svajonėse buvo, kad lekiu asfaltu per amerikos dykumą vienas pats apžergęs spindintį 1800ccm Honda Gold Wing, kedena vėjas plaukus, klausausi garsiai rokenrolą. O kai apgalvojau, supratau, kad daugiausia važiuosiu į darbą ir atgal, dažnai per lietų,, retkarčiais pabėgsiu pusdieniui iš Vilniaus ir GAL kada nors toliau nuvažiuosiu. O mocas dažniausiai stovės kieme po langais. Honda GW atpuolė, o Dovilė 100% pateisino lūkesčius.
Žodžiu, peržiūrėk forumus, youtube, išsirinks važiavimo stilių, kitas sąlygas ir būtinai kritiškai matuokis mocą, ar jis tinka prie tavo užpakalio.
Neskubėk pirkti už paskutinius, pasilik 500-1000eur aprangai, 300-500eur pirmiems remontams, skysčiaims, padangoms, o jei suprasi, kad mocas ne toks, kokio norėjai, iš pigesnio į brangesnį visada lengviau pasikeisi
Triumph Tiger 800 ABS 2014m
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Decoy » 2019-05-22 21:56

Dykaragis rašė:Mačiau šiame forume rekomenduojamus motociklus naujokams, ten nebuvo nė vieno cruiserio. Kuo cruiseris būtų netinkamas naujokui?
Todėl kad nuobodu su jais, labai greitai atsibosta. Daug triukšmo, mažai efektyvumo. Populiarūs ir "geri" cruiseriai, tai yra tokie, kur ir važiuoja, ir patikimi - prasideda nuo 3000 ir reikalauja papildomos 1000 investicijos į priedus/remontą, visi yra virš litro.

Dykaragis rašė:Pvz., mano akį patraukė senos 1984-1985 m. Honda Magna, VF500C. Internetuose mačiau gerų atsiliepimų apie šiuos motociklus - patikimi, patogūs, įkandami pradedančiam. Kokia jūsų nuomonė apie šį motociklą ir mano užmojį?
Neverta prasidėti su senienom, ypač žemo galingumo, kur pastoviai teks drožti. Jie yra tiems, kas mėgsta garaže pasikrapštyti, kas dieną tepti ir plauti. Savo laikai Magna buvo neblogas motociklas, net galima sakyti revoliucinis, tačiau mėgo visi būtent VT750C, o ne VT500C. Mėgo už tai, kad tai yra labai nestandartinis motociklas - į 'klasikinį' cruiserio rėmą Honda įkišo aukštasukį streeto variklį. Iš šono jis atrodo kaip kažkas visai paprasto, o skrenda kaip raketa rankeną atsukus (vėl gi patikslinsiu - kalba yra apie 750). Iš čia ir keistenybės: "čioperis" kuris skamba kaip sportas kažkoks, sėdėsena netinkanti aukštam greičiui, kurį jis gali pasiekti, į posūkius guldosi, norisi užpakalį pajudinti o motociklo tipas tau sako 'sėdėk-nejūdėk'. Todėl dabar tokio tipo "žirgų" praktiškai nėra (gal tik VMAX liko, bet ir tas turi trukumų) Žodžiu, pagal visus kriterijus šitas motociklas, kaip pirmas, tikrai nerekomenduotinas - galima lengvai nuskristi į krūmą su juo, valdyti reikia drąsos daug ir supratimo kur ribos. Dėl senų metų būs sunku rasti "gyvą" nebrangiai. Tokius, gerus, savininkai neparduoda, prekiauja perekupai, kur randa blizgantį užsienyje, atveža ir stumdo išvaizdą (na, čia mano nuomonė tokia, bent jau).

Dykaragis rašė:Kokių komentarų turėtumėt dėl šito?
Išmesk iš galvos 500 magną tikrai :?

Pirmas motociklas turėtu būti saugesnis, geriau naujų metų su ABS ir kitom geresnėm sistemom. Kažkokiu tokiu, kad numetus galėtum toliau važinėti ir nesukti galvos kur pinigų gauti chromui. Kažkokiu pigiai aptarnaujamu, kad visi mechanikai galėtu padėti, kad detalės būtu populiarios, kad youtube manualą rastum iš pirmo search'o. Jeigu tau nereikia greičio - patikimu tarnu būtu minėta Deauville, GSX650F arba FZ6S. Suzuki - sportiškesnis, Honda - patogesnė kelionėse, Yamaha - viduriukas ir patikimiausias (mano nuomone). Šitie modeliai yra ir draugiškai sureguliuoti gamintojo, ir visada populiarūs, neatsibos mažiausiai 3 metus (na, gal Deauville atsibos dėl galingumo, bet džiugins ekonomiškumu, paprastumu ir praktiškumu).
Drop a gear and disappear.
TomasJ
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: 2016-05-21 10:45
Karma: 52

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė TomasJ » 2019-05-22 22:45

Decoy, primink, koks buvo tavo pirmas motociklas ?:)
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2019-05-23 07:37

Daugybei zmoniu, ypac tiems, kas pasidabine spalvomis, kruizeriai visa gyvenima neatsibosta :D
O visa kita Decoy pritariu. Prideciau, kad saugumo prasme, kruizeriu stabdziai ir valdymas yra zenkliai prastesni. Tai jei tikrai tikrai dar neisitikines, jog nori but cioperinykas, reiktu nuo jo susilaikyt.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Decoy » 2019-05-23 09:18

TomasJ rašė:Decoy, primink, koks buvo tavo pirmas motociklas ?:)
VT1100C3, ~2 metus, tad kalbu iš patirties :D
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
pewiwyx
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2019-05-23 10:32
Karma: 0

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė pewiwyx » 2019-05-23 10:42

Sveiki, aš taip pat dabar tik pradėjau labiau domėtis motociklais ir esu naujokas, tad turiu klausimų. :D
Pradėsiu laikytis A2 kategorijos teises, bet esu gan žemas (165) :D , todėl norėjau paklausti ar man nebus problemu ten laikantis? Na ir prie to pačio norėjau sužinoti, jei išsilaikysiu, koks motociklas man labiau tiktu? Nesu išrankus, bet suma iki 2500e.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2019-05-23 11:54

pewiwyx rašė:Žinutės nuoroda Sveiki, aš taip pat dabar tik pradėjau labiau domėtis motociklais ir esu naujokas, tad turiu klausimų. :D
Pradėsiu laikytis A2 kategorijos teises, bet esu gan žemas (165) :D , todėl norėjau paklausti ar man nebus problemu ten laikantis? Na ir prie to pačio norėjau sužinoti, jei išsilaikysiu, koks motociklas man labiau tiktu? Nesu išrankus, bet suma iki 2500e.

Vilniuj Regitra turi apribota FZ6 skirta A2 kategorijai. Tavo atveju, nerekomenduoju. As sito modelio is viso nekenciu del valdymo. Nuomokis CB500, pvz is Draiverio ar bet ko, kas turi.
Beverly 350 ST

Grįžti į “Pradedančiųjų klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra