Viskas apie tepalus

Gedimai ir jų remontas. Žinome, kad esame nagingi, pasidalinkime savo patirtimi.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Viskas apie tepalus

Standartinė Decoy » 2018-10-18 16:19

Tai kuo tu išvis pasitiki? Gamintojo 'murzilka' tokia pat? Ar pats, namuose, gamini, maišai ir pili?

Koks kriterijus tave išskyria iš visų mūsų - 'durnelių su smurdiaku'?


Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Viskas apie tepalus

Standartinė TWIN » 2018-10-18 22:46

Tepalu gamintoju Europoje kaip ir kosmetikos fabriku yra keletas. Svarbu ateiti su savo formule ir issukti brenda. :mrgreen:
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Viskas apie tepalus

Standartinė TWIN » 2018-10-19 20:46

EBravo rašė:Žinutės nuoroda O čia tie Denis mechanic, Aker mechanik ir t.t. tai sertifikuotos laboratorijos ar tik tie, kurie labiau nei visi kiti vartotojai domisi šia tema? Renka, lygina duomenis ir daro savas išvadas? :D
Manau labiau būtų galima pasitikėti tarptautinėmis sertifikuotomis laboratorijomis ir jų duomenimis ir išduotais sertifikatais gamintojams.
Kaip jau buvo minėta, gamintojų nėra labai daug, o platintojų arba perparduodančių su tik jiems vieniems žinomais papildais/priedais labai daug. Labiau kelia pasitikėjimą tie gamintojai ,kurių tinklapyje jau įkelti turimi rimtų laboratorijų sertifikatai, net ir vadybos sertifikatai (ISO 9001,14001 ir labiau specializuoti) ir tai leidžia vertinti kaip pakankamai rimtą gamintoją.
Ką pasakysite apie Addinol, žinoma, nekalbant apie kainą. ;)

Addinol gamina kiek pamenu daugiau pramonine alyva.
Addinol Lietuva
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2018-11-08 13:28
Karma: 2

Viskas apie tepalus

Standartinė Addinol Lietuva » 2018-11-08 13:52

Laba diena,

Addinol Lube Oil GmbH gamina alyvą ne tik pramonei. Turime ganėtinai platų asortimentą ir jame motociklų alyvos užima tikrai ne paskutinę vietą. Galite atsiūsti asortimentą paspaudus šią nuorodą - https://addinol.de/wp-content/uploads/2 ... -Quads.pdf

Taip pat jau daugelį metų Addinol dalyvauja(kaip produkcijos tiekėjas, remia komandas) Estijos bei Latvijos moto-kroso čempionatuose ir yra vertinamas daugelio dalyviu dėl kokybės. Galėtume pasiskaitymui prisegti pora straipsnių iš motokroso čempionatų, bet nerandame kur galima būtų prisegti PDF failą prie žinutės :roll:

Kas liečia Addinol veikla Lietuvoje - nuo 2017 metų pradžios gamykla atidarė nuosavą filialą Lietuvoje, filialas siūlo produkciją tiesiai iš gamintojo, nes jis ir yra gamintojo dukterinė įmonė. Gamyba vyksta tik vienoje vietoje(gamykla DE mieste Leuna), dėl to vartotojams yra užtikrinamas produktų kokybės stabilumas, Addinol neskirsto klientų pagal geografinę ekonominę padėtį, kai vieniems yra tiekiama viena kokybe, kitiems kita. Produkcija yra eksportuojama į 90 pasaulio šalių, visiems be išimties iš vienos gamybos vietos.

Susidomejus musu produkcija arba iškilus klausimams - visada galite kreiptis kontaktais:
Addinol Lube Oil Lietuvos filialas
aleksandr@addinol.lt
GSM +370 656 53831
Vartotojo avataras
civic
Pranešimai: 160
Užsiregistravo: 2015-10-23 09:04
Karma: 130

Viskas apie tepalus

Standartinė civic » 2018-11-08 15:10

Atleiskit už naujokišką klausimą, bet aš čia taip skaitau skaitau šitą temą ir man toks klausimas pasistojo. Visi čia ieško, kuri alyva aukščiausios prabos ir skirta kosminiams erdvėlaiviams, bet kas nutinka motociklui, į jį užpylus blogos alyvos? Aš suprantu, kad jei pagal manualą rašo 10w40 sintetika, tokią ir reikia pilti, bet ar yra koks nors gamintojas, kurio užpylus rekomenduojamos alyvos kažkas atsitiktų motocikllui?
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Viskas apie tepalus

Standartinė draginoid » 2018-11-08 15:33

civic rašė:Žinutės nuoroda Atleiskit už naujokišką klausimą, bet aš čia taip skaitau skaitau šitą temą ir man toks klausimas pasistojo. Visi čia ieško, kuri alyva aukščiausios prabos ir skirta kosminiams erdvėlaiviams, bet kas nutinka motociklui, į jį užpylus blogos alyvos? Aš suprantu, kad jei pagal manualą rašo 10w40 sintetika, tokią ir reikia pilti, bet ar yra koks nors gamintojas, kurio užpylus rekomenduojamos alyvos kažkas atsitiktų motocikllui?

Iskarto nieko neatsitiks, net atrabotkes isipilus.
Gal pasikeis variklio darbas, gal atsiras dumu, paslainiu garsu. Ir tai ne faktas.
Nuo netinkamos alyvos poveikis yra ilgalaikis, ir, gal net ir "pronesiot" su visiskai netinkama alyva.
Didesnis pavojus nuo kontrafaktines alyvos, kurios kilme ir sudetis visiskai neaiski.

Vakare mane pataisys/papildys CerBeR, :)

Man tik visad kyla klausimas: nejaugi tie 20-30 eur, tai tokie kosminiai pinigai sezonui (dazniausia), kad reiketu isradineti dvirati ir tikrinti alyvas, tiks juos ar netiks??? Uz tuos pinigus gali tik viena baka benzo isipilti.
Kiek is tokiu bandytoju perka neaiskios kilmes desras ar kitus produktus, arba tiesiog pacia pigiausia desra, kad isbandyti, o kas gi nuo jos bus pavalgius?
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
Debesys
Pranešimai: 1048
Užsiregistravo: 2018-04-24 10:18
Karma: 428

Viskas apie tepalus

Standartinė Debesys » 2018-11-09 08:03

draginoid rašė:Žinutės nuoroda Man tik visad kyla klausimas: nejaugi tie 20-30 eur, tai tokie kosminiai pinigai sezonui (dazniausia), kad reiketu isradineti dvirati ir tikrinti alyvas, tiks juos ar netiks??? Uz tuos pinigus gali tik viena baka benzo isipilti.

Manau daugelis negaili tų eur, bet esminis klausimas, ar tikrai tas labai išreklamuotas ir ženkliai brangesnis tepalas yra tiek pat geresnis už mažiau išreklamuotą?
Aš šį sezoną apie 6k km prasukau su Wolver alyva, kurią gaunu už beveik pusę Mobil kainos. Alyvos charakteristikos panašios, atitinka tuos pačius standartus. http://en.wolverlab.de/catalog/kfz-schm ... otorrader/
Subjektyvia nuomone variklis gražiau dirba, bėgiai švelniau persijungia. Kuro sąnaudų skirtumo nelabai pastebėjau.
Nematau prasmės mokėti kad ir eurą daugiau už tokį patį daiktą
Triumph Tiger 800 ABS 2014m
Schumio fanas
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2015-11-19 20:22
Karma: 17

Viskas apie tepalus

Standartinė Schumio fanas » 2018-11-09 08:26

O aš net nežinau ką man servise įpila. Reikės pasidomėti :)
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Viskas apie tepalus

Standartinė draginoid » 2018-11-09 08:30

Debesys rašė:Žinutės nuoroda Aš šį sezoną apie 6k km prasukau su Wolver alyva, kurią gaunu už beveik pusę Mobil kainos

Cia buvo kalba apie alyvas, kurios nera skirtos motociklams, arba ju charakteristikos neatitinka rekomenduojamoms.
Tu pili alyva, ant kurios bent parasyta, kad ji tinka motociklui ir aprasomos tam tikros savybes, kurios pagal aprasyma tinka.
Vazinek ir pilk, arba pilk ir vazinek, jei tau ramu ir viskas gerai su technika. Maciau, jau ir Maximoje tavo ta ReWolver alyva :)
As taip pat rasiau apie ilgalaiki poveiki.

P.S.
Negeriu pigaus whyskio, nes jis man neskanus. Praktiskai nebuvau ragaves pigaus (iki 20eur be akciju) whyskio, kur paliktu bent koki teigiama ispudi.
Deja, alyvos neparagausi, ir baikas tau nepasakys, kad kazkas negerai. :)
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Viskas apie tepalus

Standartinė draginoid » 2018-11-09 08:32

Schumio fanas rašė:Žinutės nuoroda O aš net nežinau ką man servise įpila. Reikės pasidomėti :)

O kam? Juk iki siol buvo viskas gerai. :)
Abejoju, ar pyla koki blogi, jei tai normalus, save gerbiamtis servisas.
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
Debesys
Pranešimai: 1048
Užsiregistravo: 2018-04-24 10:18
Karma: 428

Viskas apie tepalus

Standartinė Debesys » 2018-11-09 08:37

Maximoj yra, bet tik auto alyva. Ir kiek žinau, ją šluote šluoja nuo lentynų. Kol kas tik keliems servisams moto alyvą tiekia. O kad maximoj yra, dar ne rodiklis, kad ji bloga. Ten ir wyskio yra už 100 ir daugiau eur :)
Triumph Tiger 800 ABS 2014m
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Viskas apie tepalus

Standartinė draginoid » 2018-11-09 08:52

Debesys rašė:Žinutės nuoroda maximoj yra, dar ne rodiklis, kad ji bloga.

Paskaityk mano postus, as niekur nesu rases, kad tavo naudojama alyva yra bloga.
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
CerBeR
Pranešimai: 278
Užsiregistravo: 2015-11-15 13:59
Karma: 85

Viskas apie tepalus

Standartinė CerBeR » 2018-11-09 18:47

draginoid rašė:Žinutės nuoroda Nuo netinkamos alyvos poveikis yra ilgalaikis, ir, gal net ir "pronesiot" su visiskai netinkama alyva.
Didesnis pavojus nuo kontrafaktines alyvos, kurios kilme ir sudetis visiskai neaiski.

Vakare mane pataisys/papildys CerBeR,

Vat kontrafaktas gali pridaryt bedu, nes tikrai nezinosi ar yra ten kokiu nors priedu ir jei yra tai kiek.

draginoid rašė:Žinutės nuoroda Cia buvo kalba apie alyvas, kurios nera skirtos motociklams, arba ju charakteristikos neatitinka rekomenduojamoms.

Motociklam problemu gali sukelti tik ACEA A5 arba RC(resource conserving), bet nebutinai. Daugiau problemu bus pilant per mazos klampos, nes paprastai klampa per viena klase zemyn. xW-40 krenta iki 30. Dar priklauso ir nuo recepturos.

FB grupej jau yra padarytu analiziu. Yra Shell Helix Ultra 5w-40, vieliau bus is manes ir UAO tos pacios SHU tik su 8k km is moco.
O veliau padarysiu eksperimenta, imesiu analiziu rezultatus ir galesit paspeliot kuri buvo su mopedu ant etiketes, kuri ne. Nes i laba buvo atiduotas ir meginys vienos populiarios "motociklines".
Paskutinį kartą redagavo CerBeR 2018-11-09 20:34, redaguota 1 kartą.
TomasJ
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: 2016-05-21 10:45
Karma: 52

Viskas apie tepalus

Standartinė TomasJ » 2018-11-09 18:48

Ji yra bloga, nes gamintojas ant tiek "rūpinasi" savo prekės ženklus, kad į savo puslapį deda fake'ine reklamine nuotrauką... Ar jūs tikite, kad taip taupomos lėšos laboratoriniams ir praktiniams bandymams? :)
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Viskas apie tepalus

Standartinė draginoid » 2018-11-09 20:26

TomasJ rašė:Žinutės nuoroda Ji yra bloga

Vat cia, tai sunku pasakyti.
Palikim tai gamintojo ir platintojo sazinei.

Bus abejoniu del whyskio, romo ar vodkos kokybes, prasau, siuskit pavyzdzius, ne maziau 0.7ltr man i Vilniu. Patestuosiu del kokybes, savybiu bei ilgalaikio poveikio ir butinai atsiskaitysiu forume. Tik reikes sukurti nauja tema.
Adresa, kur siusti parasysiu i PM.
:)
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
CerBeR
Pranešimai: 278
Užsiregistravo: 2015-11-15 13:59
Karma: 85

Viskas apie tepalus

Standartinė CerBeR » 2018-11-13 21:56

Paveikslėlis


na, kuri alyva is pakuotes su mopedu ant etiketes ir kuris tas mi(s)tinis "priedas sankabai"?
Vartotojo avataras
justgytis
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2018-02-07 08:36
Karma: 20

Viskas apie tepalus

Standartinė justgytis » 2018-11-14 08:44

Nukopijuoju Marius Ramzys teksta is facebook grupes, pamastymus apie tepalus :)

Tam tatam tararam - Motul

Motul 7100 4T 10w40 su motociklu ant etiketės

STANDARDS API SN / SM / SL / SJ / SH / SG
SPECIFICATION JASO MA2 under N° M033MOT117

Pakuotės nenufotkinau, nes pamiršau darbe. Bet kam įdomu - užsukite į Motoday - alyvą pirkome pas juos.

Na, ką aš galiu pasakyti - alyva ne fake ir šituo faktu galėčiau baigti aprašymą. Bet žinau, kad Jums nepatiks.
Karta vienas užkietėjęs rider'is, ateistas, netikintis Motul dievais, paklausė protingų dėdžių nusimanančių apie alyvas - "Vyrai, o Jus pažiūrėję į alyvos analizę, galite pasakyti užtikrintai, tai alyva iš bakelio ant kurio buvo nupieštas mocas ar nebuvo?" Reikia pripažinti, kad to padaryti praktiškai neįmanoma. Neįmanoma todėl, kad "motociklinė" alyva gaminama iš tų pačių ingridientų kaip ir "mašininės" ar "fūrinės". Ir atskirti tarkim Motul 10w40 nuo kokio nors Shell Rotela 10w40 ar kitokios heavy duty alyvos yra sunku. Nors šitoje vietoje noriu paminėti dvi alyvas Repsol Moto 4T Sintetico 10w40 ir Akkora 10W-40 Rider 4T - jų receptūra ant tiek neįprasta, kad skiriasi bet kokių alyvų fone. Kažką panašaus turi Neste, bet tik panašaus. Taigi - nėra "motociklinėse" alyvose nieko neįprasto ar kažkokio specialaus ingridiento. Daugiau į tą tema nenoriu veltis. Tesiant apie Motuli - tai kokybiška šiuolaikiškos receptūros alyva, kuri tiks kaip i seną Zündapp'eri taip i naujausią street'ą su kuro įpurškimo sistema ir katalizatoriais. Alyva dažyta raudona spava. Priežaščių tam yra ivairių, bet dažymo mada po biški praeina. IR spektras rodo, kad yra maža dalis esterų. Gal tik dėl pavadinimo - bet yra. Nėra šitoj alyvoj kažko per daug, kad ją galima būtų vadinti "sportine" kaip ir nėra šita alyva "skurdi". Bet išduosiu paslaptį - visgi siaurame žmonių rate nėra 100 procentų vieningos nuomonės. Ir klausimo esmė yra ne kažkokių priedų buvimas/nebuvimas ar jų kiekis. Klausimas slypi motociklų varikliuose. Kaip jau esų viena karta rašęs, kad motociklas bet kurią w40 ar w50 alyva greit "nuleis" iki w30. Yra teorija, kad "motociklinės" alyvos gaminamos gaminamos siekiant sumažinti šitą efektą. 10w40 klampumo alyvą galima pagaminti iš tokių bazinių alyvu. kad i jas praktiškai nereiks dėti polimerinio tirštiklio. Tokios alyvos labai stabilios. Dar yra teorija, kad naudojami geresnes kokybės polimeriniai tirštikliai. Žodžiu - klausimas ne "vitaminų" kiekyje, o klampumo išlaikyme. Daug kas mano, kad alyva suplaka aukšti sūkiai. Iš dalies tiesa, bet aukšti sūkiai labiau įtakoja alyvos pūtojimasi, todėl į alyvas dedami priedai - Siliconas arba Silicis, kuriu būna iki 30 PPM. Motocikle tik alkūninis sukasi greitai. Velenėliai sukasi dvigubai lėčiau, kaip ir kiekviename keturių taktų degimo variklyje. O skaudžiausia vieta stūmokliai - juda ne taip greitai, kaip Jums atrodo. Išduosiu paspaltį - litrinio gyxerio stūmokliai prie 12000 apsisūkimų per minutę juda lėčiau nei Audi R8 prie 8700 RPM. Kas pasakys kodėl - tam sezonas ateis anksčiau. Taigi, nuo mechaninių poveikių kažkaip saugotis galima, bet nuo benzino alyvoje - ne. Kaip gimsta mitai? Variklyje, kurių dauguma karbiuratoriniai, kurių kuro sąnaudos lengvai perkopia 10 litrų, galimybių patekti kurui į alyva daugiau negu gana. Pavirtęs mocas, pastrigusi plūdė ar adata karbiuratoriuj, nestabiliai dirbanti žvakė - ir alyva bus praskiesta benzinu. alyvos klampumas, krenta ir jei sankaba ne pirmos jaunystės - ji pradės buksuoti. Jei nesudeginsite sankabos patys, tai greičiausiai ją Jums pakeis meistras. Užpilate kitą alyvą ir mocas vėl važiuoja. Kas kaltas? Alyva. Bet niekas nesigilina kodėl. Taip ir gimsta mitai. O labai dažnai užtenka tiesiog šviežios alyvos. O darant naudotos alyvos tyrimus - klampumo kritimas dėl alyvos atskiedimo kuru - labai dažnas.
Ir pabaigai paprastas patarimas - jei vakare puikus oras, norisi pralėkti ratuką, o alyvos matuoklė rodo vos pusė normos - tai nesukite konkolų, o sukite rankena. Imate kokia nors 10w40 ar klampesnę alyva, nesvarbu kas nupiešta ant etikėtės - fūra ar pyrda, pilate i variklį ir važiuojate su vėjalių.... Tik nepiktnaudžiaukite tuo....
Vartotojo avataras
justgytis
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2018-02-07 08:36
Karma: 20

Viskas apie tepalus

Standartinė justgytis » 2018-11-14 08:50

Cerber, ar galetum pakomentuoti sita ataskaita? :)
Vartotojo avataras
CerBeR
Pranešimai: 278
Užsiregistravo: 2015-11-15 13:59
Karma: 85

Viskas apie tepalus

Standartinė CerBeR » 2018-11-14 09:08

justgytis rašė:Žinutės nuoroda Cerber, ar galetum pakomentuoti sita ataskaita?


sugadinai intriga ir atrakcija, negausi sausainio. tai cia daugiau nera ka komentuot. Eiline szmarowydlo, pagal specifikacijas tarp A3 ir C3. visiskai nieko "superpuperspecial"
bet tegu atsako kurioj pusej kuri, ir pagal nusprende. :) na ir aisku "prieda sankabai" turi parodyt.
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Viskas apie tepalus

Standartinė draginoid » 2018-11-14 09:11

Prikolas, kiek zmones priraso snukiaknygej tose grupese :)
Ypac patiko:
justgytis rašė:Žinutės nuoroda Variklyje, kurių dauguma karbiuratoriniai

Cia is kokiu metu ir apie kokius mocus eina kalba?
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.

Grįžti į “Remontas ir techniniai klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra