Suzuki Bandit angliško žibinto perdarymas

Patarimai kaip pačiam galima pasidaryti vieną ar kitą patobulinimą, ar remontą.
Remis
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2018-10-31 21:09
Karma: 15

Suzuki Bandit angliško žibinto perdarymas

Standartinė Remis » 2018-10-31 23:40

Sveiki,

šitam forume radau daug neblogos info apie motociklus, tai nusprendžiau ir aš pasidalinti savo patirtimi kaip padaryti Bandito 1200s anglišką žibintą tinkamą mūsų keliams. Gal kam pravers... Padoraus Bandito Lietuvoj neradau todėl pradėjau žvalgytis motociklo Anglijoje, radau ten sau tinkama, parsivariau, o prieš tai visi pažįstami vienbalsiai teigė, kad pas Banditus žibintai yra universalūs ir tiks mūsų Tuvlitai ir nereiks bent jau dėl tos lempos sukti galvos. Tačiau buvau nuviltas kai įsijungiau pirmą kartą artimas šviesas savo arkliukui... :roll: :
Paveikslėlis
Tada pabandžiau paieškoti europinės lempos, dėvėtų kaina su defektais prasideda nuo 150EUR, nauja iš Suzuki 500EUR. Tai prieš pirkdamas nusprendžiau pradžiai kažką pats pasiremontuoti, o jei nesigautų tai jau taip ir taip tektų pirktis brangiai kitą lempą.
Taigi:
1) Pirma nusiimam žibintą, neturėtų čia nieko sunkaus būti, viskas paprastai nusiardo: šoniniai plastikai, apatinis plastikas, abu veidrodėliai, du laidai ir 4 varžtai nuo pačio žibinto. Ir gaunam tokį vaizdą:
Paveikslėlis
2) Tada reikia atskirti žibinto korpusą nuo stikliuko. Niekada ankščiau ne esu atidarinėjęs žibinto, tačiau užteko šito video (Žibinto ardymas principas visų toks pat) ir viskas gavosi iš pirmo karto. Ką nors sugadinti šansas sumažės jeigu naudosit plastmasinius kaltus arba šakutes, o ne metalinius atsuktuvus. Jeigu neturit tokio techninio feno, tai gerai tiks ir paprastas plaukų fenas ;) Svarbiausia neskubėti, daryti viską pamažu, nes galima netyčia užgauti lęšį ar dar ką nors.
Atskirus matosi šitaip:
Paveikslėlis
3) Paskui atsukti 3 varžtus kurie laiko lęšį prie korpuso:
Paveikslėlis
Įdomumo dėlei vaizdas, kaip spindulį lęšyje laužia plokštelės artimų ir tolimų šviesų:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
4) Atskiriam lęšį nuo jo korpuso:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
5) Išėmus lęšį matom:
Paveikslėlis
6) Sunkiausia vieta. Šviesos kampą nulemia kaip lęšį uždengia plokštelė (lęšis šviesą laužia priešingai, todėl žiūrint priešais į plokštelę atrodo, kad ji dengia reflektorių taip kaip reikia) todėl reikia pakeisti plokštelės kampą. Kadangi plokštelę turi tik po vieną vietą auselėms užeiti todėl reikia padaryti naujas vietas, kad galima būtų perstatyti auseles. Plokštelę reikia paslinkti palei laikrodžio rodyklę apie 20 laipsnių, o kad tą padaryti tiksliai reikės matlankio. Apskritimo viduryje yra 78mm, todėl taip randasi viena tiesė kuri bus reikalinga kampų sugaudimui, kita eis nuo tos vietos kur fiksuojasi žiedas laikantis lęšį iš abiejų pusių.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
7) Sugaudžius kampus reikia padaryti naujas vietas auselėms. Auselių dydžiai tokie kaip originalai turėtų būti apie 5mmx2.5mm:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Tas vietas dariau su drėmeliu ir užėmė visai nedaug laiko. Galima daryti su stačiakampe dilde, tačiau užims daugiau laiko nors metalas pačio reflektoriaus yra gana minkštas. Daryti neskubant, proceso eigoje tikrinti kaip sugula plokštelės auselės į tas naujas vietas.
Pas mane gavosi taip:
Paveikslėlis
Plokštelė neuždengia kelis milimetrus reflektoriaus, bet vėliau pamatysit, kad tai jokios įtakos spinduliui nedaro. Jeigu tarpelis gautusi per didelis, tai galima uždengti folija arba šiaip kažkokiu skardos gabaliuku. Aišku tie 20 laipsniu nėra super tikslu, bet visai arti tikslo.
8) Sudedam viską atgal. Išvalyti gerai abu lęšius. Šildydami sujungiam žibintą atgal, jeigu lieka kažkokių tarpų, galima pertepti vandeniui atspariu silikonu sujungimo vietas. Net jei ir liktų tarpų, prie lempučių lizdų yra padaryti alsuokliai kurie neleistų kauptis vandeniui žibinte.
Sudėjus žibintą atgal į motociklą, gaunam tokį rezultatą:
Paveikslėlis
Sakyčiau visai neblogai. Aišku paskui reikia, kur nors su tinkama įranga viską susireguliuoti, nes buvo sukinėjami reguliavimo tie 3 varžtai. Jei kam vis dar įdomu tai centrinėj Tuvlitoj Lentvario g. problemų su tuo nebuvo. Viskas vyko be konjako dėžutės ar kažko panašaus :mrgreen: Aišku ant stikliuko liko tokia rodyklė į dešinę pusę, kuri rodo anglišką spindulio kampą ir jeigu kas prikibtų manau, kad galima būtų išsivartyti, kad buvo keistas stikliukas ar kažkas panašaus 8-) Ir galiausiai viskas kainavo 0EUR neskaičiuojant darbo, kuris užtruko gal apie 3val. neskubant su pertraukėlėm, manau rezultatas pranoko lūkesčius.
Paskutinį kartą redagavo Remis 2018-12-16 20:55, redaguota 1 kartą.


Vartotojo avataras
mykolaila
Pranešimai: 553
Užsiregistravo: 2015-10-22 19:37
Karma: 299

Suzuki Bandit angliško žibinto perdarymas

Standartinė mykolaila » 2018-11-01 11:06

Liuks aprašymas :!:
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 1876
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 618

Suzuki Bandit angliško žibinto perdarymas

Standartinė turistux » 2018-11-01 12:36

Puikiai, nezinojau, kad lesines lempas galima pakeisti, Sprintui pirkau ebay uz 600 litu.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Symius
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: 2016-06-09 20:57
Karma: 7

Suzuki Bandit angliško žibinto perdarymas

Standartinė Symius » 2018-12-26 18:54

turistux rašė:Žinutės nuoroda Puikiai, nezinojau, kad lesines lempas galima pakeisti, Sprintui pirkau ebay uz 600 litu.


Koks sprintas ? 1050 ?
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 885
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 217

Suzuki Bandit angliško žibinto perdarymas

Standartinė TWIN » 2019-01-14 06:59

Saunuolis auksarankis tikrai :D Svarbu kad nerasotu paskui.

Grįžti į “Pasidaryk pats, naudingi patarimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra