Padėkite išsirinkti šalmą

Klausimai ir atsakymai pradedantiesiems. A, A2 kategorijų klausimai, egzamino klausimai ir t.t.
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė draginoid » 2016-05-25 14:08

pabandyk pakramtyti kramtoma, uzsidejes salma. Jei netrukdo, reiskia gerai :)


Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-25 14:51

draginoid rašė:Žinutės nuoroda pabandyk pakramtyti kramtoma, uzsidejes salma. Jei netrukdo, reiskia gerai :)

Tiksliai, draginoid, gerai priminė: kramtydamas neturėtum sukąsti dantimis žandų :)
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Martinas
Pranešimai: 325
Užsiregistravo: 2015-10-30 13:57
Karma: 192

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Martinas » 2016-05-25 15:23

Ir reik turėt omeny, kad normalūs gamintojai turi pasiūlyt pakaitinius žandų pamušalus skirtingų dydžių. Tad jei esi burundukas su maža galva arba didžiagalvis veganas, tai gali būti, kad netiks siūlomi standartiniai.. ir reiks užsisakyt kitus 8-)
cbr600rr
klx250s
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Steve » 2016-05-25 16:50

Mano patirtis su šalmais tokia. (kaip ir beveik su visais daiktais)
Premium daiktas yra premium daiktas.
Turėjau praeitą sezoną GIvi šalmą, tai stikliukas normalei neprisispausdavo prie šalmo korpuso. Rezultate belekoks švilpimas, o šaltu oru važiuojant didesniu greičiau šala nosis nes susidaro oro sukūriai pačiame šalme.
Dabar turiu Shoei NXR, tai yra nesulyginami dalykai. Užsikamšius visas ventiliacijas, užsidėjus smakro uždangalą kruizinant su naked streetu 100 km/h negirdžiu nieko daugiau kaip tik savo duslios plerpimą.
Geriausiomis kainomis šojus dealina motopulsas ir motodayjus.
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė aidukas » 2016-05-25 17:36

tik vat įdomumas tame, kad dauguma brangesnių šalmų visi užsako ir net nėra galimybės pasimatuoti. o pirkti nesimatavus irgi nesamonė. Negaliu rasti HJC, Scorpion. Kol kas jie man atrodė vidutiniai tokie, iki 300-350 eur, bet jų pasimatuoti nėra kur. Tuoj taip ir matyt daeisiu iki Shoi. Bet kai kurie modeliai yra be saulės akinių, o man tai didelis pliusas, nes po akių korekcijos jautriau reaguoju į šviesą. O vien su tamsiais stikliukais irgi matyt nlb važiuot. nors mačiau, kad yra tamsintas stiklas, per kurį ir naktį galima matyt.
Vartotojo avataras
Wing
Pranešimai: 282
Užsiregistravo: 2015-12-02 17:46
Karma: 152

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė Wing » 2016-05-25 18:32

gt- air su akiniais
MT-09 Tracer
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė turistux » 2016-05-25 18:41

aidukas rašė:Žinutės nuoroda tik vat įdomumas tame, kad dauguma brangesnių šalmų visi užsako ir net nėra galimybės pasimatuoti. o pirkti nesimatavus irgi nesamonė. Negaliu rasti HJC, Scorpion. Kol kas jie man atrodė vidutiniai tokie, iki 300-350 eur, bet jų pasimatuoti nėra kur. Tuoj taip ir matyt daeisiu iki Shoi. Bet kai kurie modeliai yra be saulės akinių, o man tai didelis pliusas, nes po akių korekcijos jautriau reaguoju į šviesą. O vien su tamsiais stikliukais irgi matyt nlb važiuot. nors mačiau, kad yra tamsintas stiklas, per kurį ir naktį galima matyt.

Motoshope yra Lazer Monaco su fotochrominiu stikliuku. Vertas demesio, jei ne sportbaika vairuosi.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Pooshkis
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 2016-04-22 19:57
Karma: 21

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė Pooshkis » 2016-05-25 20:31

turistux rašė:Žinutės nuoroda
aidukas rašė:Žinutės nuoroda tik vat įdomumas tame, kad dauguma brangesnių šalmų visi užsako ir net nėra galimybės pasimatuoti. o pirkti nesimatavus irgi nesamonė. Negaliu rasti HJC, Scorpion. Kol kas jie man atrodė vidutiniai tokie, iki 300-350 eur, bet jų pasimatuoti nėra kur. Tuoj taip ir matyt daeisiu iki Shoi. Bet kai kurie modeliai yra be saulės akinių, o man tai didelis pliusas, nes po akių korekcijos jautriau reaguoju į šviesą. O vien su tamsiais stikliukais irgi matyt nlb važiuot. nors mačiau, kad yra tamsintas stiklas, per kurį ir naktį galima matyt.

Motoshope yra Lazer Monaco su fotochrominiu stikliuku. Vertas demesio, jei ne sportbaika vairuosi.

Na pats nebandes ir nezinau, bet draugas, kuris turejes akinius su fotochromatiniais stiklais, sake, kad jie jam uztamsedavo, kai temperatura nukrisdavo iki +5 (ar kazkas panasaus) :/
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė turistux » 2016-05-25 20:43

Pooshkis rašė:Na pats nebandes ir nezinau, bet draugas, kuris turejes akinius su fotochromatiniais stiklais, sake, kad jie jam uztamsedavo, kai temperatura nukrisdavo iki +5 (ar kazkas panasaus) :/

Nieko negaliu apie tai pasakyti, nezinau... nes kiek gi cia pas mus tokiu vazinejanciu prie +5? :) Reiktiu ikist galva i saldytuva ir isbandyt :mrgreen:
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
domas
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:13
Karma: 740

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė domas » 2016-05-25 23:25

dr.Turistux vis uzsimenate, kad planuojate siaure aplankyti- ten turesite galimybe ne tik galva su salmu i saldytuva ikist, galesit saldytuvo salygomis puiku ratuka prasukt :lol:
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė Steve » 2016-05-26 10:13

aidukas rašė:Žinutės nuoroda tik vat įdomumas tame, kad dauguma brangesnių šalmų visi užsako ir net nėra galimybės pasimatuoti. o pirkti nesimatavus irgi nesamonė. Negaliu rasti HJC, Scorpion. Kol kas jie man atrodė vidutiniai tokie, iki 300-350 eur, bet jų pasimatuoti nėra kur. Tuoj taip ir matyt daeisiu iki Shoi. Bet kai kurie modeliai yra be saulės akinių, o man tai didelis pliusas, nes po akių korekcijos jautriau reaguoju į šviesą. O vien su tamsiais stikliukais irgi matyt nlb važiuot. nors mačiau, kad yra tamsintas stiklas, per kurį ir naktį galima matyt.

Givio nuleidžiami akiniai - nepatiko. Mano experiansas.
Toliau nuomonės skirtingos, vieni keikia kiti giria.
Mano nuomone išsigelbėjimas yra fotochrominis stiklas. Noriu kaip tik tokį nusipirkt, bet kolkas niekas neturi ir žada turėt tik rudenį. :D
Gelbejuosi kolkas paprastais poliarizuotais akiniais nuo saulės - pakanka.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė turistux » 2016-05-26 11:39

Steve rašė:Žinutės nuoroda
aidukas rašė:Žinutės nuoroda tik vat įdomumas tame, kad dauguma brangesnių šalmų visi užsako ir net nėra galimybės pasimatuoti. o pirkti nesimatavus irgi nesamonė. Negaliu rasti HJC, Scorpion. Kol kas jie man atrodė vidutiniai tokie, iki 300-350 eur, bet jų pasimatuoti nėra kur. Tuoj taip ir matyt daeisiu iki Shoi. Bet kai kurie modeliai yra be saulės akinių, o man tai didelis pliusas, nes po akių korekcijos jautriau reaguoju į šviesą. O vien su tamsiais stikliukais irgi matyt nlb važiuot. nors mačiau, kad yra tamsintas stiklas, per kurį ir naktį galima matyt.

Givio nuleidžiami akiniai - nepatiko. Mano experiansas.
Toliau nuomonės skirtingos, vieni keikia kiti giria.
Mano nuomone išsigelbėjimas yra fotochrominis stiklas. Noriu kaip tik tokį nusipirkt, bet kolkas niekas neturi ir žada turėt tik rudenį. :D
Gelbejuosi kolkas paprastais poliarizuotais akiniais nuo saulės - pakanka.

Turi, turi. Motoshopas gali atvežt, bet tu jo nenorėsi kai kainą sužinosi. Verčiau tada jau visą Lazer Monaco pirkti.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
klemkas
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 2015-10-31 11:08
Karma: 221

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė klemkas » 2016-05-26 12:18

Steve rašė:Mano nuomone išsigelbėjimas yra fotochrominis stiklas. Noriu kaip tik tokį nusipirkt, bet kolkas niekas neturi ir žada turėt tik rudenį. :D
Gelbejuosi kolkas paprastais poliarizuotais akiniais nuo saulės - pakanka.
Bandžiau žmonos šalmą (Lazer Monaco) su fotochrominiu stikliuku, man nepatiko. Saulėtą dieną taip užtemsta, kad visi medžių šešėliai mieste tampa tokie juodi, kad nieko nesimato, baisu važiuot. Bet žmona patenkinta, gal čia įpratimo reikalas.

turistux rašė:Žinutės nuoroda
draginoid rašė:Žinutės nuorodapabandyk pakramtyti kramtoma, uzsidejes salma. Jei netrukdo, reiskia gerai :)

Tiksliai, draginoid, gerai priminė: kramtydamas neturėtum sukąsti dantimis žandų :)
Šito nežinojau ir buvau ne kartą įsikandęs :)

aidukas rašė:Žinutės nuorodaNors vat uzsegimas trina gomuri. Sako, kad visuose taip, kai plenki labiau galva.
Tiesiai laikant galvos tikrai neturi trint, gal per daug užtrauktas, palenkus galvą žemyn gal ir gali spausti kažkiek, vis tiek pašalinis daiktas kakle, bet niekada to nesureikšminau ar nepastebėjau, vadinasi, jeigu tau kliūna, tai blogai.

aidukas rašė:kažkur skaičiau, kad pin lock gali labai varginti, nes kai dvi medžiagos (stiklas ir plėvelė), tai du kartus lūžta spinduliai ir gaunasi vos ne vaizdo dvejinimas. Ir tai gali labai varginti. ar tai tiesa?
Nesąmonė, viskas tvarkoj. Pinlock'as yra būtinas manymu. Man anksčiau irgi rasodavo akiniai, o pinlockas ne. Dabar nešioju lešius, niekada nebegrįšiu prie akinių.

turistux rašė:Žinutės nuoroda Neturi nosis i nieka remtis ir niekas, nei dirziukas spausti neturi. Bet ir klibet papurcius galva neturi. Ir neprasinesioja salmas kazkaip ypatingai, daugmaz yra koks yra. Ieskok toliau.
Nežinau, bet man šalmas prasinešiojo ir gana stipriai, nors jau pats laikas keist po tiek metų, bet tikrai prasinešiojo ir pasidarė laisvesnis. Kol buvo naujas vos vos spaudė.
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė Steve » 2016-05-26 13:27

turistux rašė:Turi, turi. Motoshopas gali atvežt, bet tu jo nenorėsi kai kainą sužinosi. Verčiau tada jau visą Lazer Monaco pirkti.

Neturi, ir negali iki rudens niekas turėti. Nei lt dealeriai nei užsienio. Pats gamintojas sako jog galės tik rudenį pasiūlyti. O kaina normali, reik tik mokėt kaulyt :D

klemkas rašė:Bandžiau žmonos šalmą (Lazer Monaco) su fotochrominiu stikliuku, man nepatiko. Saulėtą dieną taip užtemsta, kad visi medžių šešėliai mieste tampa tokie juodi, kad nieko nesimato, baisu važiuot. Bet žmona patenkinta, gal čia įpratimo reikalas.

Manau jog kiekvieno gamintojo stikliukų techninės charakteristikos skirsis. Turėsiu SHOJU išbandysiu, aprašysiu.


klemkas rašė:Tiesiai laikant galvos tikrai neturi trint, gal per daug užtrauktas, palenkus galvą žemyn gal ir gali spausti kažkiek, vis tiek pašalinis daiktas kakle, bet niekada to nesureikšminau ar nepastebėjau, vadinasi, jeigu tau kliūna, tai blogai.

Sagtis automatinė man veršdavo iki pykinimo, kartais labai lasivą palikdavau. Double-D ringus galiu normalei užsispaust ir visai neveržia ir nepykina.

klemkas rašė:Nesąmonė, viskas tvarkoj. Pinlock'as yra būtinas manymu. Man anksčiau irgi rasodavo akiniai, o pinlockas ne. Dabar nešioju lešius, niekada nebegrįšiu prie akinių.

Pinlockas būtinas, vasarą kai orai žemiau 20 nenusileidžia glaima išsiimt. Vakare vistiek turi jis atspindžių papildomų (netrugdo).
Lęšiai laikinas dalykas. Nešiojau 5 metus diena iš dienos neišsiimdamas. Nebenešioju taip, nes akys paraudusios kaip narkomano (#nevartoju). Dabar lešius deduosi tik kai sportuoju ir važiuoju mocu. Baisiai džiūna akys su jais, visą dieną sunku išbūt.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė turistux » 2016-05-26 16:57

Ziuriu, kad as, aktyvus pirkimo temos dalyvis, bet pats vis dar neatsinaujinau salmo. Issirinkau C3 Pro Observer, bet jau biski ir pinigu darosi gaila, kiba tik nauja pinlocka vietoje issihermetinusio prilipint ant 5 metu senumo Lazer Kestrel ir bus gerai :-/
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė aidukas » 2016-05-26 18:43

turistux rašė:Žinutės nuoroda Ziuriu, kad as, aktyvus pirkimo temos dalyvis, bet pats vis dar neatsinaujinau salmo. Issirinkau C3 Pro Observer, bet jau biski ir pinigu darosi gaila, kiba tik nauja pinlocka vietoje issihermetinusio prilipint ant 5 metu senumo Lazer Kestrel ir bus gerai :-/

bus patikimiau, ramiau miegosi:D
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė Steve » 2016-05-27 10:06

turistux rašė:Žinutės nuoroda Ziuriu, kad as, aktyvus pirkimo temos dalyvis, bet pats vis dar neatsinaujinau salmo. Issirinkau C3 Pro Observer, bet jau biski ir pinigu darosi gaila, kiba tik nauja pinlocka vietoje issihermetinusio prilipint ant 5 metu senumo Lazer Kestrel ir bus gerai :-/

Aš tai manau kad galėčiau būti drasiai pardavėjas šių produktų.. (aplamai aprangos) :DDD
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė aidukas » 2016-05-27 21:55

šiandien apžiūrėjau dar tris šalmus:

Shoei GT-air
ShARK Speed R
Airoh mvement,

Airoh nurašiau dėl sagties.
Shoei gerai sėdi ant galvos.
Shark dar geriau sėdi ant galvos, patinka double D sagtis, nespaudžia ji man sagties. Ir kažkodėl galvoju, kad ties juo ir apsistosiu, prilipo

Kol kas galvoju dėl Shark ir Shoei. Kainų skirtumas ape 150 eur. Pasiskaitęs forumus radau, kad jis virš 120 labai švilpia. Žmonėm ta žiauriai nepatinka. Taip pat rašo, kad vis gi ne visada susitvarko su rasojimu.

Linkstu prie Shark, bet klausimas dėl triukšmo jo. O triukšmas pagal atsiliepimus toks subjektyvus dalykas, kad ojej.

Dar noriu pažiūrėt:
X-lite X-661 - internete nėra info ir atisliepimų
X-lite X-802- mažai, bet geri atisliepimai
HJC RPHA ST
Lazer Beave z-line
Lazer Kestrel Z-line
Airoh ST-701

Įdomiausia tai, kad shoei ir Shuberth turėtų būti kokybės etalonai, bet pasiskaičius atsiliepimus žmonių, panašu kad jie nusivilia. Kalba eina apie GT-Air ir S2.
Vytukass
Pranešimai: 604
Užsiregistravo: 2015-10-27 21:58
Karma: 266

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė Vytukass » 2016-05-27 23:05

Turiu jau antra sezoną Shoei GT air, bent man jis tinka ir patinka.
Vaziuojant greičiau virs leistino greicio ilgesni laika sprando neskauda ir galvos nerauna,del svilpimo jo jis yra.Saules akiniai viskas ok.stiklas rasoti nerasoja.
Dar padengiau stikliuka Nano danga tai ir per lietu super.
Vartotojo avataras
MindeM
Pranešimai: 163
Užsiregistravo: 2016-03-23 18:09
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti šalmą

Standartinė MindeM » 2016-05-28 00:31

Kadangi praeitą sezoną su motociklu važinėjau visur, tai šiek tiek pakomentuosiu. Pirmas šalmas buvo paprastas, be pinlock. Tai su juo buvo galima važiuoti tik nuo +15 ir kai sausa, kitu atveju rasoja. Kadangi nešioju akinius, tai gaunasi itin nemalonus dvigubas rasojimas. Be to, šalmas buvo juodas ir susidariau nuomonę, kad manęs mieste nemato. Taigi nusprendžiau keisti šalmą. Spalvą pasirinkau "kislotną". Mane pradėjo akivaizdžiai geriau matyti. O su pinlocku (uždarytu stikliuku) galima normaliai važiuoti ir per lietų, ir kai lauke 0 laipsnių. Žodžiu, šalmą pirkti rekomenduoju tik su pinlock (jei bus važinėjama ne tik dieną ir geru oru). O dėl triukšmo tai šiaip yra rekomenduojama dėtis ausų kamštukus, su kokiu šalmu bevažiuotum...

Grįžti į “Pradedančiųjų klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra