Padėkite išsirinkti motociklą

Klausimai ir atsakymai pradedantiesiems. A, A2 kategorijų klausimai, egzamino klausimai ir t.t.
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 10:23

Laba diena, busimi kolegos,

Ilgai brendau ir pribrendau įsigyti motociklą. Pisipažinsiu, esu užkietėjęs visureigių vairuotojas, todėl apie motociklus žinau tik bendrai. Pavargau nuo didelių gabaritų ir nevangių mašinų, o kartais norisi tiesiog prasiblaškyti.

Bandžiau domėtis jų klasėmis, galingumais ir pan. Todėl kuo labiau skaitau tuo labiau klausimų teorinių kila, nors gal praktiškai lengvai išaiškinami. Aišku, kai ką suprasiu atsisėdęs, bet pirmas atsisėdmas bus vairavimo mkykloje. Bet iki tol renku info, kad jau žinočiau, į ka atkreipti dėmesį.

1.Motociklų klasės
Mane kol kas žavi street klasės motociklai arba sport touring. Kol kas į tolimas keliones važiuot nepribrendau, bet viena, kita trumpa gali pasitaikyti į kaimynines valstybes. Kuo jie skiriasi tarpusavy apart to, kad kelionėms ar ne. Kaip matuojamas jų komfortas, manevringumas ir tt? Teks nemažai važinėti ir užmiestyje, kur asfalto kokybė nekokia, gal katais pravažiuot ir kaimo keliuku. Pretenduoju į vidutinės klasės motociklus.

2.Galingumas
Kaip galima žodžiais paaiškinti galingumą kaip 650, 700 arba 1000 kubinių cm? gal būt šitie galingumai per dideli naujokui, bet bendras vairavimo stažas yra 9 metai. Todėl apsiraminęs su lakstymais, ir susivaldyčiau nuo pagundos lėkt kaip akis išdegęs. O motociklą pirkt žinant, kad kitais metais keisiu dėl galingumo irgi nelabai mane gundo. O ir pats esu apyramis vairuotojas.

3.Komfortas
Kas yra komfortas motocikluose? minkštumas, kratymas, manevringumas, sėdėsena?

4.Techninė būklė.
Bandžiau žiūrėti mocus skelbimuose. Kaip juose suprasti jų techninę būklę? Į ką reikia atsižvelgti perkant? Kokios ridos jau yra didelės motociklams? Nes yra motociklai su keliais tūkstančiais km, yra su keliolika, yra su keliasdešimt. Kainos neretai sutampa. Skirti galėčiau iki 5000 eur, nes norisi gero motociklo. O kas tai yra geras, aš kol kas nežinau. Gal jūsų pagalba išsiaiškinsim:) Taip pat, kaip atskirti daužtus motociklus, arba gyvenimą mačiusius, nes kažkodėl manau, kad motocikluse tai lengviau nuslėpti nei mašinose.

5.Finansai
Kokios maždaug kainos dilančių dalių, pvz. kaip žvaigždės, grandinės, stabdžiai ir kt? Kitų pasitaikančių remontų? Aišku, priklauso nuo klasės ir prabangumo, bet, tarkim, iš vidutinės klasės. Kokios maždaug priv. civilinio draudimo kaina, kasko? Kiek žinau, draudimai metiniai yra, pusei metų jų nepadarysi, taip? nes žiemą stovi motociklas.

6.Dydžiai ir svoriai
Kaip dabar suprast, kokį motociklą rintkis pagal dydį, aukštį ir pan.,? ar yra aukštis reguliuojamas, nes paties ūgis 172 cm, svoris 72 kg. Nei didelis, nei mažas. Kokie motociklų svoriai jau dideli skaitosi? nes yra svorių ir apie 200 ir apie 300 kg.

7. Kuro normos
Kokios yra realios kuro normos? kažkur mačiau, kad 4 lrt yra daug. Nros man kaip automobilininkui ir mažai atrodo, nes pratęs prie didensių skaičių automobiliuose.

8.Gal galite palyginimui keletą faktų suteikti apie gamintojus? Pats žinau tiek, kiek mačiau skelbimuose arba kasdieniniame gyvenime: Suzuki, Kawasaki, Yamaha, Ducati, BMW... Gal turite kitų pasiūlymų?
Kol kas kai nieko nežinančiam krito į akis:
Yamaha FZ8
Yamaha FZ6
Kawasaki ZX arba Z
Suzuki B-King
Suzuki GSX
KTM Duke
Suzuki GSR 750

9. Gal yra čia entuziastų, su kuriais susitikus galima būtų padiskutuot arba galinčių net padėt išrinkt?

Dėkoju už kantrybę ir patarimus:)


Vartotojo avataras
deck2
Pranešimai: 484
Užsiregistravo: 2015-10-23 09:21
Karma: 145

Re: vadovas naujokams

Standartinė deck2 » 2016-05-16 10:55

Sveikas, išdėstysiu savo mintis, jos subkeltyvios, tad nepriimk labai rimtai.

1. Tokioms užduotims tiktų soft enduro klasės moto. Privalumai: ilga šakių eiga, ofroad padangų pasiūla. Taigi važiuotim minkštai, sėdėtum tiesiai. Jei vairavimo techniką perprasi, lengvai tempą laikysi ratukuose su daugeliu motociklininkų.

2. Iš praktikos žinau, kad galia paprastai pasekmių neigiamų nesukelia, jas sukelia vairuotojo charakteris ir įgūdžių stoka, netinkamas situacijų vertinimas. Visai atvejas galingesnis moto yra gerai, nes: rečiau tenka junginėt pavaras norint aplenkti. Su keleiviu lenkgviau bėgėtis/aplenkti. + gerai pagreitis visada yra grynas malonumas. Aš imčiau galingesnį, man aptinka low end torkas.

3. komfortas yra tada, kai pakaba dirba tolygiai, tau nedaužo šiknos, bet ir neplaukioja posūkyje. Dar daugiau komforto, kai kojos važiuojant nepavargsta, riešų neskauda ir tt. Sutik, 2-3 val važiuojant ant britvos ankščiau ar vėliau pradėsi remtis į vairą ir paskaus nugarą. Komfortas keleiviui (jei bus) - jei minkšta sėdynė ir pakaba. + jei vairuotojas elgiasi prognozuojamai ir nesukioja gazo be reikalo (ir keleivis nečiuožinėja)

4. ridos visų beveik būna suktos, iš jų nieko nenuspręsi. bendri požymiai gerio daikto: nesimato nusukinėtų važtų (ypač variklyje. nes jei vartų gerai nemoka susukti tai įsivaizduok ką viduj galėjo pridaryt, o to nepamatysi niekaip) ar nėra kitų braižymų, ukr matosi, kad naudota jėga prisuant atsukant važtus. itin daug dėmesio skriti stabdžiams - suportų būklė (ar nekliba kreipiančiosios, varžtai gyvi negyvi, nes reiktų keisti juos) ar diskai. dar prieš apžiūrint reik internete išsiskaityt visą info apie tuos modelius, pasižiūrėti kuo daugiau foto - matysi ar netrūksta kažko. nes gali būt "atkalta" kokybiškai ir nepastebėsi, akd kažko trūksta. ne tai, kad atkaltas daiktas yra blogai, tiesiog ne[permokėsi.

5. kiekvienas modelis turi savų "bugų" ir tai normalu. vienas dalis (stabdžių rankenėlės, kojelės ir tt) gali keisti pigiom kinietiškom, tai nebus brangu. važiuoklės/varikli dalis keist gali naudotomis (ebay tarkime ir skelbimai). galingesniam motui grandinė ir žvaiždės ~150 eurų (ir daugiau), resursas 30-40k kilometrų. šiaip - moto išlaikymas gausis brnagiau nei mašinos, taip jau yra. natūraliai. šiaip motociklo būklė turėtų būti visada gera/labai gera. nes ant moco tu kaip ragana ant šluotos, kažkas ne taip ir bus pasėkmės.

6. siūlau bandyti gyvai. nuvaryk į GTV, ten daug motociklų (streetų, anduro ir kelioninių), parašysi duot apsimatuot niekas nepyks. pasėdėsi, suprasi. visos endurkės aukštesnės. jei nori atlėk, duosui apsimatuot savo senuką trophy 900 (mano ūgis 180, svoris 90) ir man jis tip top,. nors kitiems jis sunkus.

7. realistiškai 6-7l šimtui. nebent honda nx (ta iki 4 telpa), vstromas 650 - 45-5 jei važinėji kaip pensininkas (90-100kmh), ggalingesni mocai ramiai sules ir 8 litrus. tai yra normalu, galia iš oro neatsiranda.

8. jei imsi stryta iš praktikos - populiariausi modeliai būna labiausiai nujoti, juos keičia nerementuodami dažnai, tik užglaistę garsus, patvarkę kosmetiškai. enduros, spor touringas ir kelioniniai - su tokiais mažiau laksto jaunėliai, tikimybė gyva rasti didesnė, bet reik žiūrėt vietoje. takrim kai saviški triumfą dėjau pardavimui , nepaskambino nė vienas jauniklis, vien žm,onės, kuriems 45+, o jei imtum kokį stryyta, daugelis jaunų ir energingų juos mėgsta. manau brangesnis ,naujesnis (kurių jaunikliai dar neįperka) tirkai gali būti sveikas. kalbu ir savo ne itin didelės patrties, bet vyresni žmonės kiek kitaip supranta technikos priežiūrą.
Vartotojo avataras
klemkas
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 2015-10-31 11:08
Karma: 221

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė klemkas » 2016-05-16 10:59

Sorry, gal nieko naudingo nepasakysiu, bet pasakys kolegos tikrai. Tavo klausimai labai abstraktūs, visur vietoj žodžio "motociklas" pakeisk į žodį "automobilis" ir pamėgink va taip kam nors patarti, kokį automobilį pirkti. Čia lygiai tas pats. Motociklų yra nuo A iki Z, nuo enduro iki sportinių, nuo mechaninių senienų iki prifarširuotų naujausiom technologijom. Labai daug informacijos apie tavo klausimus jau yra šiame forume, dar daug rasi senajame motomanų forume, dar daugiau internete.

Mano patarimas būtų toks. Kadangi motociklai yra kaip ir laisvalaikio/prabangos/malonumo prekė, kainuojanti savo pinigus +apranga. Geriausia pirkti tokį, kuris tau patinka, limpa, gražus, kurio norisi ir pan.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 13:43

klemkas rašė:Mano patarimas būtų toks. Kadangi motociklai yra kaip ir laisvalaikio/prabangos/malonumo prekė, kainuojanti savo pinigus +apranga. Geriausia pirkti tokį, kuris tau patinka, limpa, gražus, kurio norisi ir pan.

Mano bičiulis, turėjęs daug motociklų ir dar daugiau avarijų sakydavo: "Motociklas nebūtinai turi būti geras, jis turi būti gražus, patikti". Kaip pavyzdys, vadinamieji kruizeriai (Harley). Važiuot juo nepatogu nei mieste, nei kelionėje, vibracija didelė, pakaba dirba bbz kaip, tarp mašinų netelpa, ilgą laiką neturėjo ABS ir t.t. bet kiek žmonių šita netobulybe žavisi ir už ją moka didelius pinigus...
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
deck2
Pranešimai: 484
Užsiregistravo: 2015-10-23 09:21
Karma: 145

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė deck2 » 2016-05-16 14:12

Vistiek manau, akd poreikiai yra išgryninti gan gerai, klausimai logiški ir tinkami. Vistie po pirmo moco bus antras ar trečias. Pirmas pas nieką neužsibūna, niekada.
Vartotojo avataras
rusnietis
Pranešimai: 615
Užsiregistravo: 2015-11-02 22:56
Karma: 535

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė rusnietis » 2016-05-16 15:22

deck2 rašė:Žinutės nuoroda Vistiek manau, akd poreikiai yra išgryninti gan gerai, klausimai logiški ir tinkami. Vistie po pirmo moco bus antras ar trečias. Pirmas pas nieką neužsibūna, niekada.


Poreikiu isgryninimas yra tik kompromisas, esu turejes 20+ motociklu, ir jeigu butu galimybe, tureciau dabar VISUS juos, po viena vieneta.. :D
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 15:39

Gerai, kolegos, sakot tiek dėl skonio, tiek dėl panašumo į automobilį, tiek dėl keitimo. Tiesiog gal turite pavyzdžių, techninių, kokie gamintojai, ar modeliai turi didesnių trūkumų nei privalumų iš techninės pusės?:) tikrai esate daugiau patyrę ir žinot, negu aš, tad pasinaudodamas jūsų patirtimi gal neišradinėsiu dviračio iš naujo:D

gal net forumiečiai turi kokių nors tradicinių susitikimų ir pasivažinėjimų?:) būtų įdomu ir naudinga prisijungt. Aišku, kol kas be žirgo:D
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 17:10

Itališki == nekokybiški, tačiau vis tiek žmonės myli Ducati :)
BMW brangūs, vagiami, abejotino kainos/kokybės santykio, tačiau jie irgi visada turi daugybę ištikimų gerbėjų.
Honda gan retai sufeilina su kokybe, tačiau ar netrūksta "charakterio"?
Suzuki, galiausiai Kawasaki... Kwakiai man bene gražiausi, nors iš japonų pagal kokybę eina gale. Bet Z1000SX vis vien labai gražus :D
Labai plati gama...

O kiek ir kokiais motociklais iš viso esi važiavęs? Ar tik dabar mokykloje pirmą kartą atsisėsi?
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Xawiers
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2015-10-21 21:24
Karma: 410

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Xawiers » 2016-05-16 17:21

O apie Yamaha gerai arba nieko ? :)
4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė 4xRG » 2016-05-16 17:23

Xawiers rašė:Žinutės nuoroda O apie Yamaha gerai arba nieko ? :)

...tylim tylim
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 17:28

Xawiers rašė:Žinutės nuoroda O apie Yamaha gerai arba nieko ? :)

Nu, kad visi turi tų modelių įvairių... neaprėpsi.
Yamaha turi R1, Warrior, XJ6, FJR1300. Dabar pradėjo leisti 3 cilindrų kažką, bet gal pradžiai per brangu. aidukas, labai mažo ūgio ir svorio plius pradinukas. Vadinasi iš išvardintų- nebent XJ6. Warrioro nesuvaldys 2-jų cilindrų, FJR bei R1 tikrai ne pradinukui. BMW endurikai bus per aukšti, matavosi Plasnart.
Blemba, kaip nesuk, jei pripžįstam, kad adventure tipas ant bangos, tai jam geriausiai tiktų Tiger 800 jei iš soft enduro/adventure :D
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 18:06

Nu gerai. Užpildysiu ir aš pateiktą formą :)
1. Mokytis reiktų su street. Keliaut viskuo galima, tačiau ant stryto užknisa vėjas į veidą, jei be spoilerio. Stryto trumpa bazė, todėl jis toks biskį ožys striukas gaunasi. Bet mieste filtruotis- tobulas. Sport touringas reikalauja daugiau patyrimo, jį reiks guldyti, jis ne toks manevringas, ilgesnė bazė, gulstesnė sėdėsena, didesnis svoris. Nu ir kai pargriausi, tai plastmasės kainuos nuo 1000 eur.
Dabar ant bangos adventure, bet rimtesniam offroad tipui, tu per mažas, nesieksi žemės. Ant Tiger 800 ABS siektum :)

2. Beveik visi, kas ne A2 ir virš 600cc eis virš 200km/h ir įsibėgėjimu atsiliks tik nuo supercar'ų kur po kelis šimtus arklių. Arba ir neatsiliks, jei kalbam apie >1000cc. Bet didesnė kubatūra turi didesnį sukimo momentą, vadinasi iš vietos smagiau traukia- čia pliusas. Aš mėgstu sukimo momentą prie žemesnių apsukų, todėl privalumas 2 arba 3 cilindrų varikliai. Bet 2 cilindrų variklis tamposi važiuojant pėsčiojo greičiu, kas nėra malonu filtruojantis.
Dar toks dalykas, kad mažesni varikliai biskį minkštesni, nei litras, taigi, mažiau šansų, kad susijaudinęs suspausi vairą, tai reiškia suktelsi gazą ir nulėksi su pasekmėmis. Vistik, kad važiuot litriniu jau reikia praktiškai žinoti, ką reiškia lengva ranka ant vairo, ypač ant gazo.

3. Man komfortas: sėdėsenos posvyrio kampas, gerai dirbantys amortikai (gali būt kieti, bet nekratyti), tikslus gazo dozavimas (čia mano motociklas maloniai nustebino nuo pirmo atsisėdimo), spoileris veidui, stabilumas trasoje ir mažu greičiu. Tikslumas, t.y. ko paprašai, tą jis ir daro. Pvz. FZ6 nei vairo, nei akceleratoriaus valdymas man visai nepatinka- ožys kažkoks.

4. neturiu kuo pildyt
5. neturiu kuo pildyt

6. Taip, reikia matuotis. Būna, kad sėdynės aukštis reguliuojasi. Jei motociklas baugins- mokymasis vyks lėčiau ir ne taip kokybiškai.

7. Nesutinku su Deck2. Skaičiuok 5-5.5 litrus. 6 jau yra daug, čia nebent grynai mieste. Realų suvartojimą tikrink čia: http://www.fuelly.com/ 600-ukas turėtų dar mažiau imt. Mano 90kW Norvegijoj rekordas 4.5 l/100km (bet čia jau ir pats nustebęs). Vilniuje 5.6 l/100km važinėjant į darbą.

8. Iš strytų gal XJ6, XJ6F (jei nori, kad su spoileriais būtų). Suzuki turi kažkokių nieko strytų, Andrius V80 kažkokiu GSX važinėja- gražus motociklas. Kwakis Z750, daug tų strytų...
Žmona tavo ūgio ir pirmas mocas po mokyklos Intruder 800, bet aš ne mėgėjas kruizerių, filtrintis netelpa, o po to verkia, kad A juostos reikia :)
Sport touringas žmogui be praktikos?.. nu nežinau kuo tai baigsis...
NC700 -geras, bet sakyčiau kW mažoka, bet čia variantas, jeigu apie adventure tipą kalbėt.
Tiger 800 ABS - šitą neužilgo tikiuosi išbandyti. 70kW, 80Nm- super švelnus variklis, turėtų būt afigienas ilgam laikui. Bet kai išbandysiu, pasakysiu, ar man prigijo :)
Triumph Bonneville retas ir simpatiškas :)
Nu ir aš tikrai nepirkčiau motociklo be ABS.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Plasnart
Pranešimai: 851
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:30
Karma: 935

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Plasnart » 2016-05-16 18:37

Nežinau ar tai padės, bet pirmam sakiny pastebėjau teiginį, kad esi užkietėjęs visureigių vairuotojas. Sunku būtų patikėti, kad norėsi važiuoti tik asfaltu. Jei bekelė dar neatsibodo, tai labai susiaurina motociklų pasirinkimą, jei dar norėsis siek tiek pakeliauti ir giliai į purvus nelystum tai belieka tik viena taip vadinamų "soft enduro" motociklų kategorija. Jų pasirinkimo tikrai nėra daug ir juos jau reikia matuotis pagal aukštį (kad komfortabiliai stovėdamas pasiektum abiem kojom žemę). Pačiai pradžiai (kokiems 3 sezonams) tikrai pakankami visi 800-ukai, jei vis dėlto norėsis ekstremalių pojūčių (lakstyti viežkeliais kaip Dakare ar dažnai kilnoti priekinį ratą) vėliau gali pereiti prie litro.
HONDA CRF1000
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 18:39

turistux rašė:Žinutės nuoroda Itališki == nekokybiški, tačiau vis tiek žmonės myli Ducati :)
O kiek ir kokiais motociklais iš viso esi važiavęs? Ar tik dabar mokykloje pirmą kartą atsisėsi?


Turistux, nesu sėdėjęs. labai nelazdavokite, bet info svarbi man. Vat kaip ir sakot, kad iš didelio rašto neišeičiau iš krašto. Reikia žinoti, nuo ko pradėt:)

Kažkaip apie 1000 cc man dar neaišku, linkstu link 650-750cc. aišku, žinau, kad patiks ir didesni Nm, ir geresnis įsibėgėjimas nuo žemų apsukų. nors tiksliai išbandyti galėsiu tik tada, kai jau pirksiu arba surasiu, kas man galės parodyt, nes gerai traukia ar negerai traukia man nesako dar nieko, kol neišbandyta:)
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 18:46

Plasnart rašė:Žinutės nuoroda Nežinau ar tai padės, bet pirmam sakiny pastebėjau teiginį, kad esi užkietėjęs visureigių vairuotojas. Sunku būtų patikėti, kad norėsi važiuoti tik asfaltu. Jei bekelė dar neatsibodo, tai labai susiaurina motociklų pasirinkimą, jei dar norėsis siek tiek pakeliauti ir giliai į purvus nelystum tai belieka tik viena taip vadinamų "soft enduro" motociklų kategorija. Jų pasirinkimo tikrai nėra daug ir juos jau reikia matuotis pagal aukštį (kad komfortabiliai stovėdamas pasiektum abiem kojom žemę). Pačiai pradžiai (kokiems 3 sezonams) tikrai pakankami visi 800-ukai, jei vis dėlto norėsis ekstremalių pojūčių (lakstyti viežkeliais kaip Dakare ar dažnai kilnoti priekinį ratą) vėliau gali pereiti prie litro.

Aš irgi mąsčiau, kaip vertinti šį teiginį. Arba taip, kaip tu sakai, arba atvirkščiai- gal jau gana žmogui purve voliotis :)

aidukas, tau ir 600-as trauks nerealiai, kai nevažinėjęs. Visgi XJ6 turi 57kW, o svoris tai ne mašinos... Kwaki Z750- dar daugiau kW. Bet kelionėms patogiau adventure. NC750 arba Tiger 800.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 18:47

Plasnart rašė:Žinutės nuoroda Nežinau ar tai padės, bet pirmam sakiny pastebėjau teiginį, kad esi užkietėjęs visureigių vairuotojas. Sunku būtų patikėti, kad norėsi važiuoti tik asfaltu.


tiesą sakai... nors viena iš priežąsčių, kodėl nusprendžiau įsigyti motociklą yra ta, kad pavargau nuo "technikos sunkumo", turiu omeny, vis dažniau norisi šokt ir lengvai nulėkt kur nors.

Pripažistų, kad kol kas nežinau, ko noriu. Su motociklu listi į purvynus labai nesiruošiu, gal kada bus kvadraciklas tam reikalui.
Turistuxo siūlomas tiger800 man imponuoja. Aš taip suprantu, kad jis, kaip enduro/adventure, jis turėtų būti nesunkus, manevringas ir gana judrus/staigus, bei minkštesnis. Jeigu neklystu, aš su juo ir mieste galėsiu laisviau jaustis, ir užmiestyje neužsikratysiu negyvai.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 19:05

aidukas, bet tai kada dar tu pradėsi lankyt kursus ir išsilaikysi kategoriją? Eilės tokios, kad paprasta ir greitai nebus. Egzaminas irgi ne "ant durniaus", teks pasimokyt. Beje, vienas instruktorius man sakė, kad jei nemoka važiuoti dviračiu, tai net neapsiimu gaišintis laiko. Tikiuosi dviračiu tu važinėji? :) Mokykloje tu jau automatiškai gausi pavažinėti su XJ6, bus galima daryt kažkokias prielaidas. Kiek iš viso tau metų? Nors iš tikro tai nėra esminis faktorius.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 19:16

dviratis tai mano draugas:D tik kad dviratyje balansuot galima kojų pagalba, o su mocu?:D
27 metai, senas,jaunas... nežinau:D
o laikysiu tai 06 17 alytuje, nes vilniuje eilės iki pat rugpjūčio. tikiuosi gerai pasirodysiu:)
kitas klasuimas, kur visas apsaugas su šalmu išsinuomot?:D
Vartotojo avataras
Plasnart
Pranešimai: 851
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:30
Karma: 935

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Plasnart » 2016-05-16 19:25

aidukas rašė:Žinutės nuoroda dviratis tai mano draugas:D tik kad dviratyje balansuot galima kojų pagalba, o su mocu?:D
27 metai, senas,jaunas... nežinau:D
o laikysiu tai 06 17. tikiuosi gerai pasirodysiu:)


Yra ir pradėjusių nuo 40+ taip, kad dar jaunas :)
Viskas bus normaliai, tik svarbu neperspausti ir visada važiuoti pagal savo galimybes ir savo galva
HONDA CRF1000
Vartotojo avataras
Xawiers
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2015-10-21 21:24
Karma: 410

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Xawiers » 2016-05-16 19:27

Gražus ta tigeris, jei kas dovanotų, paimčiau.

Grįžti į “Pradedančiųjų klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra