Padėkite išsirinkti motociklą

Klausimai ir atsakymai pradedantiesiems. A, A2 kategorijų klausimai, egzamino klausimai ir t.t.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2162
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 19:29

27 tai labai jaunas dar :)

Apie apsaugas laikas būtų nuosavas pagalvot, nes o kaip tu žadi važinėt? Apranga, šiaip tai, daug kainuos, nebent kokią gerą naudotą rastum. Kol susiperki viską daug sueina tų lėšų... O po kažkiek metų suvoki, kad jau nori geresnės kokybės prekių :)


Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 19:32

Kilo klausimas, ar yra motociklų nuoma? paimi, pabandai, kitą paimi, trečią ir jau žinai, kas tinka, kas ne:)
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 19:34

turistux rašė:Žinutės nuoroda 27 tai labai jaunas dar :)

Apie apsaugas laikas būtų nuosavas pagalvot, nes o kaip tu žadi važinėt? Apranga, šiaip tai, daug kainuos, nebent kokią gerą naudotą rastum. Kol susiperki viską daug sueina tų lėšų... O po kažkiek metų suvoki, kad jau nori geresnės kokybės prekių :)


tai pirksiuos, man tik egzui... o tada jau kai žinosiu, kad va tikrai galiu, tada apsaugos ir visa kita:)
Vartotojo avataras
Pooshkis
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 2016-04-22 19:57
Karma: 21

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Pooshkis » 2016-05-16 19:37

Na, galiu ir as kazkiek pabandyti tau pakomentuoti, kaip budamas visiskai zalias ir kaip rinkausi sau moca. Teises issilaikes anksciau, taciau moca nusipirkau tik pries pora menesiu. Pirkau Honda CBF600 N. Info ieskojausi tikrai daug - skaiciau daug Lietuvos ir uzsienio forumu, ivairiu apszvalgu, palyginimu ir t.t. Ir galiu pasakyti, kad niekas per daug nepades kol nepasedesi normaliai ant moco pats. Pvz. mano kriterijai buvo: street'as, ne per daug galingas (atleidziantis naujoku klaidas), gal dar kazkiek svoris na ir aisku $$ nesinorejo daug investuoti, kai tiksliai nezinojau ar tinka tai ko ieskau. Siuo momentu esu ziauriai patenkintas savo mocu (uzknisa tik vejas vaziuojant uz miesto ribu :) ). Mocas nera galingas - 77 AG, bet patikek, uztenka per akis tos galios, net neisnaudoju jos pilnai. turistux minejo, kad neimtu moco be ABS, galvojau ir as panasiai, bet keli kiti patyre baikeriai pasiule pradeti vazinetis be ABS, kad paskui zinotum, kas yra ABS :D Siaip tarp tu kuriuos ziurejau mane labiausiai domino CBF600, FZ6, Bandit'as, GSR ir toks cia ne i tema, bet vis dar noreciau pasedeti, tai Kawasaki Versys. GSR ir FZ6 atmeciau del galios - nusprendziau, kad man 100 arkliu dar per anksti
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2162
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 19:52

Nuoma tik užsieny yra, Tailande :)
Pooshkis, mąstau, kaip čia tas žinojimas ateina važiuojant be ABS... Man atėjo sulaužytais kaulais. O kodėl šitas žinojimas negalėtų ateiti vairuojant su ABS. Tiesiog pajusi, kad suveikė, vadinasi pasižymėk, kad kažkur padarei grubią klaidą. Bet kaulai sveiki liks. Aišku, kai susilaužai kaulus, geriau įsisąmonini pamoką, čia tai tikra tiesa :lol:
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Pooshkis
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 2016-04-22 19:57
Karma: 21

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Pooshkis » 2016-05-16 20:00

Na, kaip bus taip, dabar jau nieko nepakeisiu :) tikekimes, kad apseisiu be sulauzytu kaulu :)
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2162
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 20:10

Nėr smagiau kaip rinktis motociklą. Padėkit ir man išsirinkt. Mano situacija sunkesnė, nes nežinau kokio norėčiau, labai jau esamas vykęs :)
Beverly 350 ST
4xRG
Pranešimai: 4211
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 928

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė 4xRG » 2016-05-16 20:12

Kaip tai nėra motociklų nuomuos? O kas čia? Motociklų nuoma enduro clubistai irgi nuomuoja
Vartotojo avataras
Pooshkis
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 2016-04-22 19:57
Karma: 21

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Pooshkis » 2016-05-16 20:13

turistux rašė:Žinutės nuoroda Nėr smagiau kaip rinktis motociklą. Padėkit ir man išsirinkt. Mano situacija sunkesnė, nes nežinau kokio norėčiau, labai jau esamas vykęs :)

Koki turi, jei ne paslaptis? :)
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2162
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 20:17

Pooshkis rašė:Žinutės nuoroda
turistux rašė:Žinutės nuoroda Nėr smagiau kaip rinktis motociklą. Padėkit ir man išsirinkt. Mano situacija sunkesnė, nes nežinau kokio norėčiau, labai jau esamas vykęs :)

Koki turi, jei ne paslaptis? :)

Sprint 1050 ABS.
Paveikslėlis
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Pooshkis
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 2016-04-22 19:57
Karma: 21

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Pooshkis » 2016-05-16 20:41

turistux rašė:Žinutės nuoroda
Pooshkis rašė:Žinutės nuoroda
turistux rašė:Žinutės nuoroda Nėr smagiau kaip rinktis motociklą. Padėkit ir man išsirinkt. Mano situacija sunkesnė, nes nežinau kokio norėčiau, labai jau esamas vykęs :)

Koki turi, jei ne paslaptis? :)

Sprint 1050 ABS.
nugi grazus aparatas :)
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 21:18

Gerai, dabar taip...

kokia turi būti motociklininko ekipiruotė ir kaip geriau?

1. Apsaugos:
yra šarvai ir yra atskiri: Kodėl šarvai, o ne atskirai arba atvirkščiai? Į ką atkreipt dėmesį, arba ko nepirkt?

2. Apranga.
kelnės, striukės, kombinezonai? Mačiau, kad žmonės važinėja ir su džinsais ir paprasta striukę, ne visada perka odines arba medžiagines striukes su kelnėm. Kodėl? verta ar neverta? Į ką atkreipt dėmesį, arba ko nepirkt?

3. Šalmai.
Uždaryto tipo vs. moduliniai? Į ką atkreipt dėmesį, arba ko nepirkt?

4. Batai
Ar perkat specialius batus? Į ką atkreipt dėmesį, arba ko nepirkt?

5. Kaip ten yra su ausinėm, telefonu, bendravimu važiuojant?

6. Kur perkat? parduotuvių pilna, bet kaip su tinkamom kainom?
Vartotojo avataras
Pooshkis
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 2016-04-22 19:57
Karma: 21

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Pooshkis » 2016-05-16 21:43

1. Del sarvu nepatarsiu - siaip speju juos perka arba endurininkai arba kas vazineja labai karstomis vasaros dienomis uzsideje ant maikiu. Manau, kad sarvai ar atskiros apsaugos apsaugos nuo smugiu, bet nepades slystant :) Siaip visos aprangos dabar daugiau maziau turi apsaugas, striukese - alkuniu, peciu, nugaros, kelnese - klubu, keliu, tai kazkaip as asmeniskai nematau reikalo dar papildomai pirktis sarvu arba atskiru apsaugu.

2. Na pats pirkau atskirai kelnes ir atskirai striuke. Kelnes emiau dzinsus is corduros su keliu ir klubu apsaugom, bet neatsparus vandeniui. Striuke, emiau ilgesnio tipo neperslampama su pasiltinimu (kuris issisega, kai silciau). Kiek isivaizduoju (bet nesu tikras) oda pries tekstile laimi groziu (aisku skonio reikalas) ir nukritus jei slysti per asfalta geriau saugos. Taciau siltesnem dienom su tekstiline apranga gal bus maloniau (kai be pasiltinimo).

3. Pats emiau uzdara. Rinkausi tarp triju gamintoju - Shark, MT (ar kazkas panasaus) ir Lazer. Visi trys buvo su viendom funkcijom, Skyresi tik ju kainos. Kadangi matuojantis, visi pasirode vienodi, emiau pigiausia Lazer'i. Tai kaip supratau, jo minusas yra didesnis triuksmas vaziuojant greiciau. Bet kolkas man nemaiso. Modulinio pliusas - kad trumpam sustojus atsigert ar parukyti, nereikia kiekviena karta jo nusiimineti, bet kazkur skaiciau, kad kazkam i smakra stipriau pucia (velgi nesu tikras :) ).

4. Pirkausi specialius, labiau skirtus miestui, bet maniskiai nera ilgi, todel nelabai apsaugotu ciurnos. Vaikscioti nera labai patogu, bet atsparus vandeniui ir nesalta su jais.

5. Laisvu ranku / intercomo ieskausi pats, todel nelabai patarsiu.

6. Visa gear'a pirkausi vienoje parduotuveje, bet kazkodel speju visur kainu atzvilgiu turetu buti plius / minus vienodai, gal tik pasirinkimas gali skirtis.

O siaip del aprangos viskas paprasta - nori save labiau apsaugoti, perkiese pilnai visa apranga, jei ta dzin, gali ir su flip flopais vazinetis. Dar is savos patirties galiu pasakyti, kad kas patogiau neiseis patarti, kol nepasimatuosi pats (bent jau man taip buvo :) )
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 21:54

Pooshkis rašė:Žinutės nuoroda Dar is savos patirties galiu pasakyti, kad kas patogiau neiseis patarti, kol nepasimatuosi pats (bent jau man taip buvo :) )

tas tiesa:) viskas bus bandymų metodu, tiesiog vėl tas pats, prisiprikt galima visko, bet ar nebus taip, kad reikės arba antrą kartą pirkt dėl nežinojimo, arba bereikšmis permokėjimas. Todėl dėkoju už patarimus, nes, kaip ir sakiau, žinosiu, į ką akreipt dėmesį:)
Vartotojo avataras
Pooshkis
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 2016-04-22 19:57
Karma: 21

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Pooshkis » 2016-05-16 21:55

aidukas rašė:Žinutės nuoroda
Pooshkis rašė:Žinutės nuoroda Dar is savos patirties galiu pasakyti, kad kas patogiau neiseis patarti, kol nepasimatuosi pats (bent jau man taip buvo :) )

tas tiesa:) viskas bus bandymų metodu, tiesiog vėl tas pats, prisiprikt galima visko, bet ar nebus taip, kad reikės arba antrą kartą pirkt dėl nežinojimo, arba bereikšmis permokėjimas. Todėl dėkoju už patarimus, nes, kaip ir sakiau, žinosiu, į ką akreipt dėmesį:)


Na, del salmo kolkas man dzin, batus pirkciau kitus :) viskuo kitu, siuo momentu esu patenkintas :)
Vytukass
Pranešimai: 604
Užsiregistravo: 2015-10-27 21:58
Karma: 266

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Vytukass » 2016-05-16 22:01

Del aprangos gali uzduoti kelis klausimus?
Jeigu galvoji lakstyti,tada odine.
Jeigu galvoji važinėti po miesta ir užmiestį ramiau tada tekstilė.
Dar viena taisyklė,kuo apranga brangesne tuo priejos reikes mažiau visokiu priedu,tokiu kaip termo,lietaus ir t.t.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2162
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 22:04

1. Šarvų nereikia, nes dabar gamina 3-sluoksnes striukes, kur dideliam temperatūrų diapazonui tinka nuimant sluoksnius. Aš padariau klaidą ir dabar gailiuosi, kad mano striukėje nėra galimybės dėti ilgą (labai ilgą) nugaros apsaugą, gal net CE2 lygio. Su trumpa man kažkaip nelabai saugu, o su plastikine- šiek tiek nepatogu.
2. Man reikia ir tekstilinės pilnos aprangos vėsesiam orui ir kelionei, ir džinsų karštoms dienoms. Tekstilinėmis kelnėmis patenkintas, o va dabartiniais džinsais aš nesu patenkintas ir tinkamų nerandu. Reikia, kad būtų didelės kelių apsaugos, o džinsai su elastanu, kad apsaugos būtų savo vietose, o netabaluotų. Striukė man turėtų būti hi-viz, nereiktų dėtis liemenės.
3. Skonio ir finansų reikalas. Pirkčiau su hi-viz, lengvą, tylų, būtinai su vieta ausinėms, net jei jų ir nereiks, būtinai su pinlock, skaitinėčiausi kaip reikalai su ventiliacija, kad nenumirt prie +30. Dabar žadu pirkt modular, bet netgi nesu tikras, kad čia bus mano geras sprendimas, tiesiog tokio nesu turėjęs.
4. Jei WP, tai gore-tex. Universaliausia gal būtų touringiniai, kaip Alpinestars Web, TCX Airtech Evo Gore-tex, Dainese TRQ-Tour Gore-tex. Nors pats naudoju Forma Ice, tačiau kažką iš minėtų papildomai kelionei reiks prigriebt.
5. Gal pradžiai kitaiską interkomą, jei tik jo iš viso reikia.
6. Dabar LT parduotuvių kainos jau net mažesnės nei užsieny.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2162
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė turistux » 2016-05-16 22:05

aidukas rašė:Žinutės nuoroda
Pooshkis rašė:Žinutės nuoroda Dar is savos patirties galiu pasakyti, kad kas patogiau neiseis patarti, kol nepasimatuosi pats (bent jau man taip buvo :) )

tas tiesa:) viskas bus bandymų metodu, tiesiog vėl tas pats, prisiprikt galima visko, bet ar nebus taip, kad reikės arba antrą kartą pirkt dėl nežinojimo


Greičiausiai, taip ir bus :D Hi-end tiek kainuoja, kad ranka nekyla mokėti, o po kelių metų supranti, kad nori hi-end'o :D
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Pooshkis
Pranešimai: 130
Užsiregistravo: 2016-04-22 19:57
Karma: 21

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Pooshkis » 2016-05-16 22:11

turistux rašė:Žinutės nuoroda
aidukas rašė:Žinutės nuoroda
Pooshkis rašė:Žinutės nuoroda Dar is savos patirties galiu pasakyti, kad kas patogiau neiseis patarti, kol nepasimatuosi pats (bent jau man taip buvo :) )

tas tiesa:) viskas bus bandymų metodu, tiesiog vėl tas pats, prisiprikt galima visko, bet ar nebus taip, kad reikės arba antrą kartą pirkt dėl nežinojimo


Greičiausiai, taip ir bus :D Hi-end tiek kainuoja, kad ranka nekyla mokėti, o po kelių metų supranti, kad nori hi-end'o :D


Pasirodo, kad net keliu metu nereikia :D
Vartotojo avataras
aidukas
Pranešimai: 195
Užsiregistravo: 2016-05-16 09:10
Karma: 47

Re: Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė aidukas » 2016-05-16 23:00

Pooshkis rašė:Žinutės nuoroda
turistux rašė:Žinutės nuoroda
aidukas rašė:Žinutės nuoroda
tas tiesa:) viskas bus bandymų metodu, tiesiog vėl tas pats, prisiprikt galima visko, bet ar nebus taip, kad reikės arba antrą kartą pirkt dėl nežinojimo


Greičiausiai, taip ir bus :D Hi-end tiek kainuoja, kad ranka nekyla mokėti, o po kelių metų supranti, kad nori hi-end'o :D


Pasirodo, kad net keliu metu nereikia :D


ir blogiausia, kad ne per dažniausiai išeina parduoti tai, ką anksčiau buvai nusipirkęs, ir mėtosi po spintas:D ir nereikia, bet išmest gaila:D

Grįžti į “Pradedančiųjų klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra