Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Klausimai ir atsakymai pradedantiesiems. A, A2 kategorijų klausimai, egzamino klausimai ir t.t.
Vartotojo avataras
Plasnart
Pranešimai: 851
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:30
Karma: 935

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Plasnart » 2016-04-05 11:58

4xRG rašė:Žinutės nuoroda Plasnart, Lietuvui scooteris? neižeidinėk žmonių :) juk čia tas pats kad nusipirktum Fiat Multipla, praktiška bet :D


Kiekvienas daiktas turi savo paskirtį. Čia tik nuo požiūrio priklauso. Anksčiau ar vėliau manau ateis sveikas požiūris ir į motociklizmą... :mrgreen:


HONDA CRF1000
Vartotojo avataras
rusnietis
Pranešimai: 615
Užsiregistravo: 2015-11-02 22:56
Karma: 535

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė rusnietis » 2016-04-05 14:37

rusnietis rašė:Žinutės nuoroda Jeigu biudzetas be aprangos ~2000eur, tai gali paziureti i CBR250 ar Kawasaki ninja 250-300. CBR labiau i streeta, patogus, ekonomiskas, patikimas, naujas modelis (turiu 2012 metu) :)

Tikrai gražiai atrodo.[/quote]

Galimai pardavinesim zmonos CBR250R 2012 metu, jeigu idomu - parasyk asmenine zinute ;) Kaina mazdaug tenkina tavo biudzeta :)
Vartotojo avataras
rusnietis
Pranešimai: 615
Užsiregistravo: 2015-11-02 22:56
Karma: 535

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė rusnietis » 2016-04-05 14:40

Plasnart rašė:Žinutės nuoroda
4xRG rašė:Žinutės nuoroda Plasnart, Lietuvui scooteris? neižeidinėk žmonių :) juk čia tas pats kad nusipirktum Fiat Multipla, praktiška bet :D


Kiekvienas daiktas turi savo paskirtį. Čia tik nuo požiūrio priklauso. Anksčiau ar vėliau manau ateis sveikas požiūris ir į motociklizmą... :mrgreen:


Ateis ateis :) sezona atzulinau su Vespa GTS250, tai apart priekabiu motomanu zaidimukuose nieko blogo apie technika negaliu pasakyti ;) nuo sviesoforo visu auto vairuotojai rukydavo (nekalbant apie wrx,sti ir pan anomalijas) :)

Su motociklu be papildomu deziu 2x5l alaus penktadieni is darbo grizdamas neparsivesi.. :D
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Steve » 2016-04-12 14:02

Na chebryt, reik ir man jūsų patarimo. Pradinuku jau nebelaikau savęs, bet vis dar pradedantis.
Praeitą primą savo sezoną atidrožiau su Suzuki VX800 ir išties likau juo patenkintas, kaip beginerio mocu. (Mano kompleksija 190cmx100kg.)
Atėjo laikas kai iš motociklo noriu šiek tiek daugiau negu mano senukas VX'as ir galvoju ką čia tokio prigriebus.
Noriu kad mocas būtų puiki comutinimo priemonė, su kuriuo būtų nesunku praskuti 500+ km per dieną ir nesijausti nusikalus, taip [at kad būtų pakankamai dinamiškas ir savaime aišku patikimas.
Turėjau daug variantų, kaip V-Strom, TransAlp, TDM, FZS ir etc. Tačiau atmetus pagrindinius +/- ir planuojamus finansus apsistoju ties dviem variantais. TDM 850 vs. FZS 600, abu modeliai labai gražiai telpa į 2k eur. rėmus, yra pakankamai patikimi, patogūs, ir visaip kitaip user friendly.
Tačiau kurį iš šių dviejų rinktis nežinau. Ant abiejų sedėjau, prasivažiavau ir kažkurio įpątingai išskirti negalėčiau.
TDM'o 2 cilindrai sukuria išties smagią trauką, o Fazeriuko ketureilis užburia savo patogumu. TDM'as galėtų drąsiai važiuoti ir žvyrkeliu, su Fazeriu tų žvyrkelių man visai nereikės.

Žodžiu, galvoje štai tokia makalynė bandant prie kiekvieno kaip nors prisikabinti ir ieškoti vienokių ar kitokių pliusų ar trūkumų.
Taigi iš tiesų būtų įdomu būtų išgirsti ir jūsų nuomonę kolegos :)
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2613
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1155

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Tinkladraskis » 2016-04-12 14:15

Steve rašė:Žinutės nuoroda ... apsistoju ties dviem variantais. TDM 850 vs. FZS 600, ....


Mano ūgis 194cm.
Su Fazeriu po kelių valandų važiavimo paskausta kaklą, nes turiu nuolat kelti galvą į priekį, kad matyčiau kelią.
Su labiau enduro tipo mocais, kai sėdėjimas tiesesnis, sprandas net ilgose kelionėse nepavargsta.
drh
Pranešimai: 694
Užsiregistravo: 2015-10-30 22:59
Karma: 181

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė drh » 2016-04-12 14:42

tdm'as pagal ugi tinkamesnis butu :)
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Decoy » 2016-04-12 15:01

Iš pasirinkimo - V-Strom ir TDM, nes tai yra teisingos klasės modeliai.
Dar pridėčiau Varadero, bet jis ir kainuoja, ir sunkesnis.
Iš jų - V-Strom bus pigiausias ir pats, ir eksploatacijos prasme.

Važinėti tokiais atstumais - modeliai yra pats tas, kažkur palakstyti - jau nelabai (Nors, čia pagal žmogų, su pirdom iki bezpredelus daro visokius :mrgreen: ).
Iš čia ir kitas pliusas - jei kas parduoda, dažniausiai moto yra +/- neblogai išlaikytas ir važinėta daugiau ramiai.

TransAlp - silpnas bus (sunkiau pakraunamas, ir balastas labai dinamiką keičia).
Fazeris tas pats VX800 iš esmės, jei jį - tuomet tik litrą, nes 4 cilindrai, su maža 600cc kubatūra, atrodys "nekažką".
Drop a gear and disappear.
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Steve » 2016-04-12 15:24

Decoy, TDM'as pigesnis. V-Strom be 3k nepaimsi.
Varadero tai karvė, kuri tinkama tik toli kruizint, po miestą malantis pasikarsiu.

TDM'as visai neblogai ir palakstymui turėtų sueit, 850 jėgainė su 60kw ir 80nm, nedaug kuo atsilieka nuo ketureilių.

Ta prasme Fazeris tas pats VX800? Visiškai skirtingos klasės mocai su skirtingom charakteristikom.
Kalbant apie litrą, tai nepamirškim kad tai man tik antrasis sezonas. Kažkaip net pati mintis litras skamba baugiai.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Decoy » 2016-04-12 15:31

Steve rašė:Varadero tai karvė, kuri tinkama tik toli kruizint, po miestą malantis pasikarsiu.
Pripratimo reikalas, as su savo karve maluosi, ir nieko :-)
Tik vasarą dažnai aušintuvai įsijungia.

Steve rašė:Ta prasme Fazeris tas pats VX800? Visiškai skirtingos klasės mocai su skirtingom charakteristikom.
Taip, bet paskirtis vienoda, tu juk būtent ją keisti nori :-)

Steve rašė:Kažkaip net pati mintis litras skamba baugiai.
Litras fazerio bus tas pats kas VX800, tik turėsi rezervą galios +50 procentų, rankeną atsukus stipriau.
Mažiau vibracijos per vairą, tiesesnę sėdėseną kažkiek, didesni skaičiai ant speedometro.
Visiškai nieko baisaus, ne šeip sau jis vienas populiariausiu ir rekomenduojamų modelių.
Manau, surasti gerą bus sunku.

Čia mano subjektyvi nuomonė, gal nesu visiškai tikslus.

P.S. Jo, TDM labai smagiai atrodo, geras variantas, tikriausiai mažiausias skirtumas variklo/traukos atžvilgiu būtu po VX800.
Drop a gear and disappear.
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Steve » 2016-04-12 15:51

Decoy rašė:Žinutės nuoroda Litras fazerio bus tas pats kas VX800, tik turėsi rezervą galios +50 procentų, rankeną atsukus stipriau.
Mažiau vibracijos per vairą, tiesesnę sėdėseną kažkiek, didesni skaičiai ant speedometro.
Visiškai nieko baisaus, ne šeip sau jis vienas populiariausiu ir rekomenduojamų modelių.

Na lyginam skaičius.
VX800 - 47kw, 73Nm. 240kg
FZS600 - 71kw, 61Nm. 205kg.
FZ1 - 105kw, nerandu kiek nm. 230 kg.

Taigi FZS600 turės šiek tiek mažiau traukos negu VX'as tačiau, bendrai paėmus turės žymiai didesne galią platesniame sūkių diapazone negu VX'as, ir nebus toks jautrus kaip Litras. Nes litrą pastoviai reikės riboti, ir su juo dirbti, kad neiškrėstų kokių bajerių (netyčinės vienkės, užbolkuoti ratai ir pan.)
Aš neatmetu Litro galimybės, bet kol kas pagarbiai bijau, nes mano suvokimui 105kw 330kg, masei čia yra fakin insane galia žmogui kuris tik padus spėjo apšilti motociklizme.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Decoy » 2016-04-12 16:26

Steve rašė:VX800 - 47kw, 73Nm. 240kg
FZS600 - 71kw, 61Nm. 205kg.

Taigi FZS600 turės šiek tiek mažiau traukos negu VX'as tačiau, bendrai paėmus turės žymiai didesne galią platesniame sūkių diapazone negu VX'as, ir nebus toks jautrus kaip Litras. Nes litrą pastoviai reikės riboti, ir su juo dirbti, kad neiškrėstų kokių bajerių (netyčinės vienkės, užbolkuoti ratai ir pan.)

Važinėjau 1100 cuiseriu, važinėjau 600 banditu, važinėjau 600 fazeriu ir važinėju su 1300 turistu.
Galiu konstatuoti, kad "dirbti" reikia kaip tik žemos kubatūros ir aukštu apsukų varikliais.
Litriniai ir didesni - atleidai sankabos rankeną ir važiuoja patys. 600 turi pastoviai laikyti ant keliu tūkstančių, ypač tai užknisa pradedant važiuoti.

Kelionėje, didesnės apsukos = ženkliai didesnės kuro sąnaudos, nors ir variklis 2x mažesnis.
Važiuoti su didesniu sukimo momentu yra gerokai paprasčiau ir lengviau.
Todėl, mano manymu, jeigu variklis mažas - geriau 2 cilindrai, jeigu nori 4 - patogesnis yra talpesnis, o ne "gatvinis standartas".

Pvz, FZ600 vidutiniškai, važiuoja 40-42 MPG, 1900cc XV1900 - apie 38-40 MPG (google duomenim).
Tai vat ir atsakymas, nors variklis - 3x didesnis, o pats motociklas - 1,5x sunkesnis, sąnaudos lieka praktiškai tame pačiame lygyje.
Daug lemia inercija.
Drop a gear and disappear.
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Steve » 2016-04-12 16:38

Decoy rašė:Žinutės nuoroda Todėl, mano manymu, jeigu variklis mažas - geriau 2 cilindrai, jeigu nori 4 - patogesnė bus didesnis, o ne "gatvinis standartas".

Su šitu nesiginčysiu.
Tik vėlgi kyla klausimas. Ar litras man ne per daug? :o
4xRG
Pranešimai: 4207
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 925

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė 4xRG » 2016-04-12 16:46

Steve rašė:Tik vėlgi kyla klausimas. Ar litras man ne per daug? :o
degtine-smirnoff-red-07-l.jpg
Tai imk 0,7
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Steve » 2016-04-12 16:50

4xRG rašė:Žinutės nuoroda
Steve rašė:Tik vėlgi kyla klausimas. Ar litras man ne per daug? :o
degtine-smirnoff-red-07-l.jpg

Blin variantas, nepagalvojau :o
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2160
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė turistux » 2016-04-12 20:30

Steve rašė:Žinutės nuoroda Na chebryt, reik ir man jūsų patarimo. Pradinuku jau nebelaikau savęs, bet vis dar pradedantis.
Praeitą primą savo sezoną atidrožiau su Suzuki VX800 ir išties likau juo patenkintas, kaip beginerio mocu. (Mano kompleksija 190cmx100kg.)

Asmeniskai nekeisciau stryto i stryta. Kokia butu prasme? Jei grynai del taupumo i darba vazinet, tada taip, bet cia juk pramogai. Todel rinkciausi TDM. Galesi ir i miska su kubiniu "D" nuvaziuot :D O kai pats esi toks didelis zvierius, tai turetum ir mieste nesunkiai suvaldyt. As nesakau, kad rinkciausi TDM, bet is siu dvieju, tik ji, o ne stryta fazeri. Strytas ir siaip yra nuobodu...
Beverly 350 ST
Vytukass
Pranešimai: 604
Užsiregistravo: 2015-10-27 21:58
Karma: 266

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Vytukass » 2016-04-12 23:08

Jo TDM ir zinau kas parduoda gera ir priziureta ;-) (čia tikrai nesupraskite reklama).
Vartotojo avataras
CerBeR
Pranešimai: 278
Užsiregistravo: 2015-11-15 13:59
Karma: 85

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė CerBeR » 2016-04-12 23:37

Decoy rašė:Daug lemia enercija.


ROFL. Nieko nelemia. Lemia sukimo momentas ir pavaru perdavimo skaiciai.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Decoy » 2016-04-13 00:22

CerBeR rašė:Žinutės nuoroda
Decoy rašė:Daug lemia enercija.

ROFL. Nieko nelemia. Lemia sukimo momentas ir pavaru perdavimo skaiciai.

Paprašysiu skaityti visą tekstą, o ne vieną trumpą apibendrinantį sakinį.

Paskutinėje pastraipoje rašau apie greičio palaikymą važiuojant ilgas distancijas, kuo ir domisi Steve.
Variklio inercija yra vienas iš esminių faktorių, kuris lemia kuro sąnaudas.
Sukimo momentas, dalyvauja to formulėje, bet yra atskira tema.
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
CerBeR
Pranešimai: 278
Užsiregistravo: 2015-11-15 13:59
Karma: 85

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė CerBeR » 2016-04-13 08:26

kokia dar variklio inercija, kokias pievas pliurpi, nebent tu noretum laukt puse valandos kol variklis isisuks. gal dar papasakosi, kad 1.3 variklis variklis sunaudos maziau negu 0.5.


turistux rašė: Strytas ir siaip yra nuobodu...
lyg pacio dirtbaikas butu stebuklas.

вы неумеете их готовить (c)

P.S. ka jus vadinat strytais?
Prikabinti failai
yo-dawg-cool-story-dont-tell-it-again.jpg
Steve
Pranešimai: 145
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:48
Karma: 93

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Steve » 2016-04-13 08:45

turistux rašė:Žinutės nuoroda
Steve rašė:Žinutės nuoroda Na chebryt, reik ir man jūsų patarimo. Pradinuku jau nebelaikau savęs, bet vis dar pradedantis.
Praeitą primą savo sezoną atidrožiau su Suzuki VX800 ir išties likau juo patenkintas, kaip beginerio mocu. (Mano kompleksija 190cmx100kg.)

Asmeniskai nekeisciau stryto i stryta. Kokia butu prasme? Jei grynai del taupumo i darba vazinet, tada taip, bet cia juk pramogai. Todel rinkciausi TDM. Galesi ir i miska su kubiniu "D" nuvaziuot :D O kai pats esi toks didelis zvierius, tai turetum ir mieste nesunkiai suvaldyt. As nesakau, kad rinkciausi TDM, bet is siu dvieju, tik ji, o ne stryta fazeri. Strytas ir siaip yra nuobodu...

Strytas - strytui nelygu. Ant Fazerio ir aukščiau sėdisi, ir nuo vėjo žymiai geriau esi apsaugotas. Ir pats mocas dinamiškesnis. Kaip jau sakiau kad ieškau aparato su kuriuo visur galėčiau važiuoti. Palyginus su dabartiniu tiek, Fazeris tiek TDM'as tinka ir kasdienai ir pramogai. Abiejų charakteristikos smarkiai lenkia mano turimą techniką.
Kalbant apie suvaldymą, tai jie abu apie 200 kg, sveria. Ir kaip jau sakei vertinant tai jog ne iš smulkiųjų esu, problemų su manevravimu nebus.
Žodžiu, širdis krypsta labiau link ketureilio, o racionalus protas prie praktiškumo. Ir xz ką daryt :/

Šiaip jei šikčiau pinigais tai imčiau naują Africą!

Grįžti į “Pradedančiųjų klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra