Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Klausimai ir atsakymai pradedantiesiems. A, A2 kategorijų klausimai, egzamino klausimai ir t.t.
anonimas12
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2016-04-04 08:43
Karma: 0

Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė anonimas12 » 2016-04-04 08:56

Sveiki. Planuoju pradėti lankyti kursus, kad galėčiau įgyti motociklininko teises. Kadangi esu 22 metų amžiaus, galiu laikyti tik A2 kategorijos motociklo teises. Galbūt ir kvailokai skamba, bet jau pradėjau žiūrinėti motociklus įvairiuose puslapiuose ir man įdomu, ką galėtumėt pasiūlyti?
Biudžetas ~2000eur.
Esu gan aukštas 188cm, kojos ilgis 89cm, svoris 88kg
Ieškau motociklo tinkančio mano išmatavimus.
Kas labai patraukė akį, tai Yamaha YZF r125. Tačiau jis gal kiek ir silpnokas (A1 kategorijos), bet labai giriamas kaip puikus motociklas naujokui.
Iš anksto dėkoju už patarimus.

EDIT: Kiek domėjausi, tai senesni nei 10 metų ir su rida <40 000 KM turi didelę tikimybę gesti.


Vartotojo avataras
rusnietis
Pranešimai: 615
Užsiregistravo: 2015-11-02 22:56
Karma: 535

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė rusnietis » 2016-04-04 09:12

Jeigu biudzetas kartu su apranga bus ~2000, tai ieskok GS500, ER5, CB500 nuo kokiu 2004 metu, puikus patikimi motociklai.

Jeigu biudzetas be aprangos ~2000eur, tai gali paziureti i CBR250 ar Kawasaki ninja 250-300. CBR labiau i streeta, patogus, ekonomiskas, patikimas, naujas modelis (turiu 2012 metu) :)
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Decoy » 2016-04-04 09:33

anonimas12 rašė:Žinutės nuoroda
Kas labai patraukė akį, tai Yamaha YZF r125. Tačiau jis gal kiek ir silpnokas (A1 kategorijos), bet labai giriamas kaip puikus motociklas naujokui.

125cc tavo ūgiui ir svoriui bus kaip dviratis.

anonimas12 rašė:Žinutės nuorodaKadangi esu 22 metų amžiaus, galiu laikyti tik A2 kategorijos motociklo teises.

"A" gali laikyti nuo 20, todėl visiškai nematau tikslo pradėti nuo "A2".
Be to, po kelių mėn "A2" vistiek norėsi "A" normalios.
Drop a gear and disappear.
anonimas12
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2016-04-04 08:43
Karma: 0

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė anonimas12 » 2016-04-04 09:49

Decoy rašė:Žinutės nuoroda
anonimas12 rašė:Žinutės nuoroda
Kas labai patraukė akį, tai Yamaha YZF r125. Tačiau jis gal kiek ir silpnokas (A1 kategorijos), bet labai giriamas kaip puikus motociklas naujokui.

125cc tavo ūgiui ir svoriui bus kaip dviratis.

anonimas12 rašė:Žinutės nuorodaKadangi esu 22 metų amžiaus, galiu laikyti tik A2 kategorijos motociklo teises.

"A" gali laikyti nuo 20, todėl visiškai nematau tikslo pradėti nuo "A2".
Be to, po kelių mėn "A2" vistiek norėsi "A" normalios.

Tai kad nuostatuose rašo, kad A laikyt reik arba 24 metų amžiaus arba 2metai stažo A2.

O nindzė ne permaža netyčia bus?
Ir taip. Biudžetas čia neskaičiuojant aprangos.
Vartotojo avataras
deck2
Pranešimai: 484
Užsiregistravo: 2015-10-23 09:21
Karma: 145

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė deck2 » 2016-04-04 09:52

Mano 2 centai:

ER5, GS500 ir kitiems eina siauros padangos, dėl to pasirinkimas ribotas. silpnesni atsibos labai greit, netgi kaip comuteriai + sėdėt teks susisukus. Dar jų trūkumai: dažniausiai užvažinėti ir apkirmiję gerokai būna. Pliusai: +- ekonomiški.

Senukas XJ600: turi žmona, turėjau aš kaip pirmąjį. Trūkumai: sunkus, prasta pakaba, barškalas, trumpi bėgiai (net miestui epr trumpi), siauros padangos, dažnai užvažinėti, nes juos kažkodėl visi primigtynai naujokams ir siūlo. Privalumai: lengva priežiūra (prieėjimas prie visko), paprastas kaip 2x2, net su prasta pakaba galima pasismaginti (kas naujokui gal nelabai aktualu pirmom dienom).

REKOMENDUOČIAU: suzuki sv650, jei neužmuštas. Užteks ilgam, plačios padangos, rinktys yra iš ko. SV brolis DL650 tinka ūgiui, ekonomiškas, miestui tinka, dveise važiuot tinka. Man jis yra tirka pensininko svajonė, nes nuobodus, nuspėjamas ir bukas kas liečia bėgėjimąsi. Pradinukui su 188 manau geras dalykas būtų.

Apksritai, soft enduro yra geri dalykai pradedantiesiems, tik kažkodėl visi juos pamiršta.

Dėl stažo: per 3m mane 1 kartą sustabdė policija. Jei neišsidirbinėsi kelyje manau niekas nepyks net ir sustabdžius.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Decoy » 2016-04-04 11:07

anonimas12 rašė:Žinutės nuorodaTai kad nuostatuose rašo, kad A laikyt reik arba 24 metų amžiaus arba 2metai stažo A2.

Hm, vienur rašo kad nuo 20, kitur kad nuo 24, nieko nesuprantu.
Tuomet gal ir gerai A2, bet tikrai ne su 125cc :-)

P.S. pasirodo, "britva" Lietuvoje beveik oficialus pavadinimas motociklo :o
Nuo kelių metų galima laikytis motociklo teises, kad galėčiau važinėti su "britva"? Ir kokio išsilavinimo tam reikia?
Norint vairuoti galingus motociklus reikia turėti dviejų metų A2 kategorijos vairavimo stažą, arba asmenims neturintiems motociklų vairavimo dvejų metų patirties, teisė vairuoti galingus motociklus gali būti suteikiama tik asmeniui sulaukus 24 metų amžiaus. Išsilavinimas tam nėra svarbus.
http://www.teises.lt/motociklo-teis279s.html
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2606
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1151

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Tinkladraskis » 2016-04-04 12:01

Labas,
rekomenduoju ant skirtingų motociklų pasižiūrėti, kiek bus kojos sulenktos.
Kuo labiau sulenktos (žemesnis mocas), tuo ilgesniuose važiavimuose labiau maus keliu.

Yra geras tinklapis, kur nurodai moco modelį ir savo duomenis ir tau parodo vaizdą.
http://cycle-ergo.com/

Dar rekomenduoju nuvažiuoti į GTV Group mocų parduotuvę ir pasėdėti ant skirtingo dydžio motociklų.

Soft enduro motociklai yra tinkamesni aukštiems žmonėms.

Mano ūgis apie 194 cm. Aš pradėjau su Kawasaki KLR650.
Vienas iš aukščiausių motociklų, galios apie 30 kW.
drh
Pranešimai: 694
Užsiregistravo: 2015-10-30 22:59
Karma: 181

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė drh » 2016-04-04 12:15

deck2 rašė:Mano 2 centai:

ER5, GS500 ir kitiems eina siauros padangos, dėl to pasirinkimas ribotas. silpnesni atsibos labai greit, netgi kaip comuteriai + sėdėt teks susisukus. Dar jų trūkumai: dažniausiai užvažinėti ir apkirmiję gerokai būna. Pliusai: +- ekonomiški.

Senukas XJ600: turi žmona, turėjau aš kaip pirmąjį. Trūkumai: sunkus, prasta pakaba, barškalas, trumpi bėgiai (net miestui epr trumpi), siauros padangos, dažnai užvažinėti, nes juos kažkodėl visi primigtynai naujokams ir siūlo. Privalumai: lengva priežiūra (prieėjimas prie visko), paprastas kaip 2x2, net su prasta pakaba galima pasismaginti (kas naujokui gal nelabai aktualu pirmom dienom).

REKOMENDUOČIAU: suzuki sv650, jei neužmuštas. Užteks ilgam, plačios padangos, rinktys yra iš ko. SV brolis DL650 tinka ūgiui, ekonomiškas, miestui tinka, dveise važiuot tinka. Man jis yra tirka pensininko svajonė, nes nuobodus, nuspėjamas ir bukas kas liečia bėgėjimąsi. Pradinukui su 188 manau geras dalykas būtų.

Apksritai, soft enduro yra geri dalykai pradedantiesiems, tik kažkodėl visi juos pamiršta.

Dėl stažo: per 3m mane 1 kartą sustabdė policija. Jei neišsidirbinėsi kelyje manau niekas nepyks net ir sustabdžius.


Pritariu del aprasytu modeliu, o bet taciau nei vienas netiks A2 kategorijai. O jei virsisi nors vienu kw, tas pats kas be teisiu.
Vartotojo avataras
Plasnart
Pranešimai: 851
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:30
Karma: 935

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Plasnart » 2016-04-04 13:23

Yra toks Honda NC700 ar siek tiek aukstesnis NC700X 35kW tik kaina dar jo didele
HONDA CRF1000
Vartotojo avataras
monte
Pranešimai: 172
Užsiregistravo: 2016-03-01 10:08
Karma: 88

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė monte » 2016-04-04 13:45

deck2 rašė:Žinutės nuoroda Mano 2 centai:


.

REKOMENDUOČIAU: suzuki sv650, jei neužmuštas. Užteks ilgam, plačios padangos, rinktys yra iš ko. SV brolis DL650 tinka ūgiui, ekonomiškas, miestui tinka, dveise važiuot tinka. Man jis yra tirka pensininko svajonė, nes nuobodus, nuspėjamas ir bukas kas liečia bėgėjimąsi. Pradinukui su 188 manau geras dalykas būtų.

Apksritai, soft enduro yra geri dalykai pradedantiesiems, tik kažkodėl visi juos pamiršta.

Dėl stažo: per 3m mane 1 kartą sustabdė policija. Jei neišsidirbinėsi kelyje manau niekas nepyks net ir sustabdžius.


Mano pirmas buvo SV650. Tik geriausi prisiminimai, BET pardaviau vien todėl, kad su 188cm ūgiu jis nelabai patogus. Važiuoji susirietęs, kojos labai sulenktos, o tai ilgesniuose pasivažinėjimuose pradeda varginti. Be to netinka A2 kategorijai.
Labai pritariu minčiai, kad pradedančiajam soft enduro idealus variantas. Pats dabar važinėju Transalp'u.
anonimas12
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2016-04-04 08:43
Karma: 0

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė anonimas12 » 2016-04-05 00:52

deck2 rašė:Žinutės nuoroda
GS500 eina siauros padangos, dėl to pasirinkimas ribotas.

O jei ne paslaptis, kuo blogai siauros padangos? (Neskaitant prastesnio sukibimo ir greitesnio dilimo)

deck2 rašė:Žinutės nuoroda silpnesni atsibos labai greit, netgi kaip comuteriai + sėdėt teks susisukus. Dar jų trūkumai: dažniausiai užvažinėti ir apkirmiję gerokai būna. Pliusai: +- ekonomiški.

Šiaip as lakstyt per daug neplanuoju. (Bent jau iš pradžių kol tikrai patirties pasisemsiu)
O ir šiaip, pažiūrėjau, GS500 ir taip pasiekia 160km/h greitį, negi dar daugiau reikia?

rusnietis rašė:Žinutės nuoroda Jeigu biudzetas be aprangos ~2000eur, tai gali paziureti i CBR250 ar Kawasaki ninja 250-300. CBR labiau i streeta, patogus, ekonomiskas, patikimas, naujas modelis (turiu 2012 metu) :)

Tikrai gražiai atrodo.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Decoy » 2016-04-05 01:10

anonimas12 rašė:O jei ne paslaptis, kuo blogai siauros padangos?

Platesnės - geresnis sukibimas (mažiau prarandi jėgos), geriau posūkius laiko dėl profilio (gali guldyti saugiau ir aštriau)

anonimas12 rašė:Šiaip as lakstyt per daug neplanuoju. (Bent jau iš pradžių kol tikrai patirties pasisemsiu)
O ir šiaip, pažiūrėjau, GS500 ir taip pasiekia 160km/h greitį, negi dar daugiau reikia?

Po mėnesio praktikos jau važinėsi drąsiai.
Galingumas nėra lygu greičiui, praktikoje daugiau galingumo reiškia, kad galėsi laisviau/geriau judėti eisme ir lengvai važiuoti ratukus su bendraminčiais. Greičiau lenkti, geriau stabdyti (dėl moto specifikos galingesnio), greičiau ir užtikrintai manevruoti.
O patirtys nematuojama, jos niekada neturėsi "pakankamai" kelyje.

anonimas12 rašė:Žinutės nuorodaGS500 ir taip pasiekia 160km/h greitį, negi dar daugiau reikia?

Dažniausiai važinėjama iki 120km/h visais motociklais Lietuvoje.
Kiek maksimumas yra - nesvarbu, svarbu yra komfortiškas greitis, kuriame motociklą nekrato, yra normalios sąnaudos benzino. Taip pat, kaip greit jis įsibėgėja ir stabdo su tavimi. Kuo didesnis/galingesnis motociklas, tuo mažiau kinta jo dinamika, priklausomai nuo apkrovimo (kaip greičio, taip ir svorio vežamo).
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė turistux » 2016-04-05 06:47

Nu va ir nėra ką rinktis. Beveik niekas iš pavardintų neatitinka A2,o NC700 netilps į biudžetą. Tenka apgailestauti, kad pas mus nejuda reikalai su ribotuvais nenaujiems mocams. Beje, gali žiūrėt iš užsienio, kad būtų su ribotuvu koks transalpas, ar pan. Tik kai euras taip nuvertėjo, 2000 nėra daug.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
domas
Pranešimai: 466
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:13
Karma: 740

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė domas » 2016-04-05 07:00

pries perkant motocikla butu pravartu zinoti ka su juo veiksi: vazinesi i darba, i miska, keliausi, sportuosi ar karts nuo karto prasuksi koki ratuka-atsakius sau i si klausima bus daug lengviau pasirinkti
anonimas12
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2016-04-04 08:43
Karma: 0

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė anonimas12 » 2016-04-05 07:45

domas rašė:Žinutės nuoroda pries perkant motocikla butu pravartu zinoti ka su juo veiksi: vazinesi i darba, i miska, keliausi, sportuosi ar karts nuo karto prasuksi koki ratuka-atsakius sau i si klausima bus daug lengviau pasirinkti

Pagrinde važinėtis po miestą ir į darbą. Taip pat važinėt į tėviškę.
Vartotojo avataras
Plasnart
Pranešimai: 851
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:30
Karma: 935

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Plasnart » 2016-04-05 07:57

anonimas12 rašė:Žinutės nuoroda
domas rašė:Žinutės nuoroda pries perkant motocikla butu pravartu zinoti ka su juo veiksi: vazinesi i darba, i miska, keliausi, sportuosi ar karts nuo karto prasuksi koki ratuka-atsakius sau i si klausima bus daug lengviau pasirinkti

Pagrinde važinėtis po miestą ir į darbą. Taip pat važinėt į tėviškę.


Jei biudžetas nedidelis ir reikia daugiausia važineti po miestą tai nereiktų pamiršti ir apie tokius daiktus kaip scooterius. Galingesniu maximalus greiciai nenusileidzia standartiniams streetams, o mieste turi daug privalumu: dideles daiktadezes, koju apsaugas nuo lietaus purslu ir pan.
HONDA CRF1000
Vartotojo avataras
Xawiers
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2015-10-21 21:24
Karma: 410

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė Xawiers » 2016-04-05 08:02

Aš kaip pirmam pasiėmiau Fazer 600. Kol kas nesiskundžiu. Jei krisiu - nebus taip gaila kaip kad naują nuversti. Sako, kad yra tie kurie jau nukrito ir tie kurie dar kris. Kai pavažiuosiu 2-3 sezonus, galėsiu sakyti, kad turiu šiokios tokios praktikos ir galėsiu pasikeisti į kitą mocą.
4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė 4xRG » 2016-04-05 08:11

Plasnart, Lietuvui scooteris? neižeidinėk žmonių :) juk čia tas pats kad nusipirktum Fiat Multipla, praktiška bet :D
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė draginoid » 2016-04-05 08:57

to: anonimas12
Cia jau nemazai patarimu praskambejo, jei dar kiekvienas parasys, koks buvo jo pirmas, tema uzims kokiu 15 puslapiu.
Siulau ibertinti cia parasytus komentarus, paskaitysti internete, pasinaudojus paieska, ir, jei ir tas nepades, tai niekas nepades surasti tai, ko pats nezinai.
Bent kelis pasimatuok, surask, kur pasiskolinti pravaziuoti. Nors, tiesa sakant, tie trumpi pravazivimai, ypac aiksteleje 95% sudaro apgaulinga ispudi.
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Re: Pasiūlykit pradinukui pirmą motociklą.

Standartinė turistux » 2016-04-05 09:30

4xRG rašė:Žinutės nuoroda Plasnart, Lietuvui scooteris? neižeidinėk žmonių :) juk čia tas pats kad nusipirktum Fiat Multipla, praktiška bet :D

Aš mąsčiau vien į darbą nusipirkti kokį SH300 motorolerį su ABS, toks pobaisis, bet visai kompaktiškas ir gana galingas kaip miestui. Bet paskui pripratau prie savo sunkaus sport-touringo, ir neįgyvendinau idėjos.
Beverly 350 ST

Grįžti į “Pradedančiųjų klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra