Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Kelionės, kelionių aprašymai.
Bronislav
Pranešimai: 139
Užsiregistravo: 2017-06-04 19:54
Karma: 326

Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Standartinė Bronislav » 2018-07-28 16:54

16d.

Laikas jau judėti toliau. Planas daugmaž toks: https://trips.furkot.com/ts/fmtNGD

Oras fantastiškas, važiuojiu prie Bøyabreen ledyno.

Paveikslėlis

Netoli ledyno kažkaip labai kaupiasi debesys, bet pavyksa pabėgti nuo ju ;)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Žiūriu, krūmuose išvaikščioti takeliai, pasidarė įdomu. Galvoju, kad tie takeliai veda prie ledyno, kuris yra apačioje, tad einu ten. Po kurio laiko suprantu, kad einu prie viršrutinio. Su apranga ir batais, labai jau pasidaro karšta, prakaitas bėga žiauriai, vandens neturiu su savim. Po kokiu 50min. kopimo išeinu į truputi atviresne vietą ir suprantu, kad dar labai toli. Pagarau foto ir traukiu atgal...

Paveikslėlis

Ėjimas atgal irgi ne toks paprastas, visiškai šlapias esu, gerai pasportavau :lol:
Apačioje dar foto.

Paveikslėlis

Ir važiuoju toliau, pakeliui pakeiciu termo rūbus ir ne tik :lol: , prakaitą galima spauti iš rūbų :lol: , važiuoti pasidare patogiau :)
Toliau Borgund Stave Church. Pakeliui, kelte sutinku porą iš Ispanijos, važiuoja jau namo, buvo Nordkapp'e, nieko sau kelione :) , važiuoja ant V-strom, kuris prabėgęs jau virš 300k km. Sako prieš dvi dienas sutiko lietuvius.
Į bažnyčią įėjimas mokamas, nulupa 90NOK.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Važiuoju toliau, laikas jau pavalgyti, tad sustoju kur yra staliukai. Valgau, privažiuoja vyrukas su sena Africa, pakalbam, važiuoja į Nordkapp'ą. Į klausimą, ar keliauja vienas, atsako, taip vienas, nes jo amžiuje nėra draugu, kas keliautu motociklais. Taip, vyrukas atrodo labai jaunas gal 21-23m.
Toliau nakvynė Vossevangen mestelyje.


Bronislav
Pranešimai: 139
Užsiregistravo: 2017-06-04 19:54
Karma: 326

Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Standartinė Bronislav » 2018-07-30 17:30

17d.

Kažkaip tiek jau vaizdu, kad vakare neprisimenu kas buvo ir ka mačiau, arba kada tai mačiau šiandien ar vakar :lol:

Planas nuvažiuoti iki Preikestolen o rytoj kopti į pati Preikestolen'ą.

https://trips.furkot.com/ts/G2WLan

Pakeliui užvažiuoju pažiūrėti į Skjervsfossen waterfall.

Paveikslėlis

Ir važiuoju toliau.

Paveikslėlis

Važiuoju 13 keliu, kažkaip nelabai man patiko tas 13 kelias, labai didelis eismas, kelias siauras, labai neatsipalaiduosi. Bet nežinodamas atrandu Tjørnadalsfossen, graži vieta.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Važiuojant toliau navigaciją trumpam nuokreipia kažkodėl į 520 kelią. Kelias atrodo apleistas, nutariu sustoti, patikrinti kur tas kelias veda, pasirodo išvažiuosiu toliau vėl į 13kelią, tad nutariu važiuoti 520 keliu ir pasirodo, čia buvo teisingas pasirinkimas, vaizdai fantastiški, eismo nėra, pasirodo ir naujas asfaltas, labai gražu.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Netoli Preikestolen'o pradedu ieškoti nakvynės, nelabai kažkaip i yra. Neblogą variantą randu tik Stavangeryje, rezervuoju dviem dienom ir traukiu ten. Pasirodo nėra parkingo, motocikla tenka palikti toliau, pažiūrėjus koks ten kontingentas vaikšto, pasidaro truputi neramu, toks jausmas, kad vietinių žmonių čia nėra :roll: , na, gal viskas bus gerai :)
Rytoj kopsiu į Preikestolen'ą

18d.

Einu prie motociklo, motociklas vietoje. Šalia kažkoks turgelis, čigonai vaikšto, neįprastas vaizdas.
Be dėžių važiuoti dau patogiau :) Motociklu parkingas prie Preikestoleno visas pilnas, randu kažkokia vieta tarp medžiu, persirengiu ir einu. Pagal aprašymą eiti 1-3val., namo atveju tuputi daugiau negu 1val., bet eiti teko labai geru tempu, be sustojimu. Žmonių daug, oras geras, sekasi man kolkas ;)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Viršuje pietūs, poilsis. Netoli vyrukas ištraukia Ukrainos vėliava ir aš suprantu, kad diena prieš mačiau ji, važiavo dviračiu. Užkalbinu, sako, kad draugas fūristas, pavežė iki Švedijos. Visą vasarą taip dviračiu ir keliauja. Jis dar lieka o aš traukiu atgal..
Stavangeryje randu kitą vietą motociklui, apsipirkimias, vakarienė ir suprantu, kad kažkaip pavargau :lol:
Rytoj keltas Forand-Lysebotn.
Bronislav
Pranešimai: 139
Užsiregistravo: 2017-06-04 19:54
Karma: 326

Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Standartinė Bronislav » 2018-08-06 20:11

19d.

Rytas, pusryčiai ir po truputi, labai neskubėdamas traukiu, visi lenkia, bet kaip ir netrugdau nes kelias po dvi juostas į vieną pusę. Oras šaunus. Privažiuoju 11val., keltas tik 14,00. Laiko daug, privažiuoja viena kita mašina, bet išvažiuoja, keltas ten labai mažas, tad bilieta reikia užsakyti iš anksto, aš užsisakiau gal 3d. prieš. Truputi paskaitau knyga, pavalgau. Atėjo senukas, pakalbėjome truputi, jau ir keltas. Su TP buvau tik aš vienas, visi tik pėsčiom. taip, keltas labai mažas, telpa gal 10 mašinu, bet labai greitas...

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kažkur ten viršuje vakar buvau o šiandien iš apačios matau kaip viskas atrodo :D

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Laikas praejo labai greitai ir aš jau Lysebotn'e ir prasideda 500 kelias, kelias labai smagus, man labiau patiko negu Trollstigen'as. Užmatau kažkokia aikštele, kur atsidaro vaizdas į apačią, labai gražu, iš suvenyru suprantu, kad iš čia žmonės eina į Kjeragą, eiti labai ilgai tai ir planu nebuvo :roll:

Paveikslėlis

Opa, gal kas nors atpažins savo techniką, motociklai su LT registracija ;)

Paveikslėlis

Važiuoju toliau, vaizdai fantastiški sniegas ranka pasiekamas, norisi sustoti pasigrožėti vaizdais, bet gaila nėra laiko stoti, rytoj keltas į Daniją.
Gal 100km nuo Kristiansando sustoju pavalgyti, truputi pailsėti, graži vieta.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ir važiuoju toliau, Kristiansande randu nakvynė, viešbutis iš konteineriu, bet visai šalia kelto.
Vakare žiūriu dar yra pinigu, nėra tiek daug, kad keisti atgal į EUR, bet ir nėra tiek mažai, kad palikti be reikalo o rytoj jau Danija. Einu į miestą, viskas uždaryta, bet girdžiu kažkur balsai, traukiu ten, kažkos baras. Mizika garsiai groja, kontingentas pagrinde jaunimas rėkia, laksto, nors pats esu vis dar jaunas, nepatinka man tokios vietos. Užsisakiau bokalą vyno, išgeriu ir traukiu iš čia. Bet atgal į viešbutį nesinori, bandau dar ka nors rasti, randu kitą retro stiliaus barą, čia jau žmonės rimtesni, yra ir jaunimo ir daug vyresniu žmoniu, čia praleidžiu daugiau laiko, dar du bokalai vyno ir jau laikas eiti. Pakeliui užeinu dar kažkas panašaus i kebabinė, gal nesuparalyžiuos :lol: Suvalgiau kažkokia bandelė su mėsa, visai skanu. Virėjas iš Bangladešo, sako buvo Latvijoje, tad kur Lietuva žino :)
Jau ir beveik neliko grynųjų ir laikas miegoti. Rytoj keltas į Daniją.
Bronislav
Pranešimai: 139
Užsiregistravo: 2017-06-04 19:54
Karma: 326

Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Standartinė Bronislav » 2018-08-13 21:42

Vakar maršrutas: https://trips.furkot.com/ts/NrYjpJ plius dar keltas ir kelias nuo Stavangerio.

20d,

Viešbutis prie pat jutrios gavės, tad anksti ryte pažadina intensivus eismas, bandau užmigti, nesigauna, labai trūksta miego.
Einu pakuoti daiktus, kaip tik vokiečiai irgi ruošiasi važiuoti toliau, pasirodo, kad jie tik pradeda savo kelione, važiuoja į Nordkappą, šaunu, gal jiems geriau pasiseks su orais :) O aš neskubu, laiko yra. Eilėje prie kelto esu beveik pirmas, laukti 2,5 val, saulė kepina. Keltas atplaukia tada, kai jau turi išplaukti. Motociklus įleidžia beveik pirmus ir tenka laukti kol visi įvažiuos, keltas atrodo nedideli, bet mašinu labai daug, na ir pagaliau išplaukiam ;)

Paveikslėlis

Plaukti jei gerai prisimenu 3 ar 3,5val.

Danijoje vazdas jau visiškai kitoks, planas Råbjerg Mile ir Grenen Skagen. Ieškodamas Råbjerg Mile pasiklydau, labai neiprastas vaizdas, kai galima važiuoti paplūdimiu :lol:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Na ir kažkaip randu Råbjerg Mile, beveik iš visų pusių jūra :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Na ir netoli Grenen Skagen :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Užsisakau nakvynė, pakeliui užvažiuoju į parduotuvę, kažkaip lyg ir pigiau :lol:
Kai atvažiavau į nakvnės vietą jau buvo gal 11val. vakaro, tai tas mestelis buvo kaip išmiręs.


21d,

Kažkas buvo su langu, negalėjau uždaryti ir vėl nesigauna pamiegoti taip, kaip priklauso, ryte esu labai pavargęs.
Pasirodo, kad šeiminikė čia ne tik nuomoja kambarius, čia turi kažkokia klinika ir turi motocikla, va toki :shock:

Paveikslėlis

O čia jos senelio:

Paveikslėlis

Dar buvo planas pažiureti Frederiksborg Castle, bet jau nutariu, kad užteks (dėl nuovargio, kaip vėliau supratau), kada nors dar atvažiuosiu į Daniją ;) Suvedu į navigaciją "Vilnius", rodo 1800km, nemažai, bet reikia traukti :lol:
Kažkur Vokietijoje pradedu ieškoti nakvynės, viskas labai brangiai o pasirodo Lenkija visai šalia, tai traukiu ili Lenkijos :).
Pirmą kartą pavalgau kaip žmogus kavinėje :lol: ir į lovą.

22d.

Ryte paskaičiuoja man už vakarienė, didelį kambarį ir pusryčius 50eur, pagalvojau, kodėl tokiu kainu nėra Norvegijoje :) . Iki Vilniuas 1000km , vis dar nemažai, bet po truputi be nuotykiu grižau namo :)

Paveikslėlis
Bronislav
Pranešimai: 139
Užsiregistravo: 2017-06-04 19:54
Karma: 326

Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Standartinė Bronislav » 2018-08-20 20:40

23d. :lol:

Kitą dieną nusprendžiau nuvažiuoti į miestą su mašiną. Įjungiu degima, užsidega lemputes, pradeda muzika groti, pasuku raktelį toliau ir viskas užgesta, muzika nustoja groti, ...., bet čia jau visiškai kitą istoriją... ;)

Startas: Birželio 20d.
Visa kelionė: 22d,
Prasukta: 69584-61192=8392km, wow, kaip man (vis dar skaitau save naujoku) nemažai :lol:

Nors važiavau vienas, kelionė labai patiko, užkabino mane tos kelionės motociklu :) Nors aprašyme tik kelis kartus parašiau, kad sutikau, pakalbėjome, iš tikrujų beveik kiekvieną dieną buvo su kuo pakalbėti...

Kelionės motociklu, kaip ir pirma mano kelionė, kai važiavom dviese ir dabar kai važiavau vienas, išmoko mane džiaugtis labai paprastais dalykais, kasdieniniam gyvenime į tokius dalykus net nekreipi dėmesio.

Kaip ir viskas.
Ačiū už dėmesį.
Iki susitikimo kelyje ;)
Andriuha
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 2018-08-19 16:54
Karma: 2

Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Standartinė Andriuha » 2018-08-21 12:05

Bronislav rašė:Žinutės nuoroda
turistux rašė:Žinutės nuoroda Ką tokio suteikia 50 kasdien? Juk laukei sito klausimo


Ne kasdien buvo :) Tokio klausimo tikrai nelaukiau ir net nežinau ką ir atsakyti :lol: Šiaip labai retai išgeriu, bet manau atostogų metu galima sau leisti :mrgreen:

50 pries miega butina,tada greitai luzti.
Vartotojo avataras
Marionis
Pranešimai: 374
Užsiregistravo: 2015-10-30 23:00
Karma: 239

Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Standartinė Marionis » 2018-08-21 12:11

Netrumpos atostogėlės :) dėkui už aprašymą ir nuotraukas
2005 XL650V Transalp
Vartotojo avataras
Plasnart
Pranešimai: 851
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:30
Karma: 935

Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Standartinė Plasnart » 2018-08-21 13:43

Dėkui už primintus prisiminimus... :)
HONDA CRF1000
Bronislav
Pranešimai: 139
Užsiregistravo: 2017-06-04 19:54
Karma: 326

Ratukas per Baltijos ir Skandinavijos šalys arba kaip aš važiavau pas brolį į svečius.

Standartinė Bronislav » 2018-08-21 19:24

Marionis rašė:Žinutės nuoroda Netrumpos atostogėlės


Na taip :) Kai rašė nePESCHCIAS savo prisistatyme, pamiršti viską, slatažiodžius, kelinta diena kas įvyko net pamiršti kas esi toks kasdieniniam gyvenime :lol:

Grįžti į “Kelionių aprašymai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra