2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Kelionės, kelionių aprašymai.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 2942
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1514

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė Decoy » 2018-05-29 00:14

draginoid rašė:Butu idomu, kokios gavosi islaidos per visa kelione: kuras + maistas + papildomos islaidos.
Ar sutapo su planuojama suma?
Planuojama suma buvo tik kurui, nakvynėm ir laivo nuomai. Ji sudarė ties 700 eur. Plius, apie 100 eur kainavo 'privalomos' pramogos kaip Dubrovniko kortelė su cable car'u, Odesos katakombos, visi keliai / vinjetes, keltas ir t.t.

Visą kitą (maistas, kitos pramogos ir t.t.) kiekvienas rinkosi ir pirko asmeniškai.

Berods, man gavosi kažkas ties 1100.


Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 2942
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1514

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė Decoy » 2018-05-31 00:13

Reikia kažkaip pabaigti istoriją :roll:
 
Penktadienio dieną buvo suplanuotas Plitvičkos ežerų lankymas. Prieš tai, turėjome užsukti į Krk salos Biserujka urvą, bet, po Odesos katakombų, nusprendėme, kad šitą vietą mus nelabai nustebins, geriau sutaupyti laiko ir praleisti papildomą valandą pagrindiniame įdomumo taške.

Giedrius pasistengė atlikti geriausią Šulijos impersonizaiją, ir, pavartęs telefoną su visiškai rimtu veidu informavo, kad orai yra puikus, važiuojame lengvai, lietaus tikrai nebus.

160 kilometrus įveikėme ganėtinai greitai. Kadangi nepusryčiavome, pakeliui sustojome Lidle ir įsigijome labai neblogų šviežių bandelių. Dalį suvartojome, dalį palikome pietums, pasirūpinome vandenių ir t.t.

Atvykome į antrą (iš dvejų) Plitvičkos įvažiavimo vietų. Čia kompaniją pasitiko 2 šlagbaumai. Prie vieno buvo nupieštas automobilis, prie kito - autobusas. Sistema panaši kaip ir mokamoje magistralėje - spaudi mygtuką ir gauni taloną. Kol stumiausi prie parkomato ir spaudžiau mygtuką, prie mūsų pribėgo kažkoks žmogus ir patikslino, kad motociklų parkingas yra nemokamas, šlagbaumą reikia apvažiuoti. Jokių tokių veiksmų ženklų arba užuominų nebuvo nei kvapo.

Prisiparkavome. Persirengėme. Atėjus prie bilietų kasų, su siaubu, pastebėjome didžiulę turistų minią. Japonai, Kiniečiai, Vokiečiai, Lietuviai, Rusai ir marios vietinių. Aišku, ne tiek daug, kad sudaryti nepatogumų, bet vaizdas panašus į Prahą. Norėtųsi daugiau privatumo ir ramybės.

Iškart prasidėjo neaiškumai: žmonės stovi eilėje prie kiosko su užrašu "Tickets". Šalia stovi kitas kioskas su užrašu "Pay Here". Klausiu darbuotojo - "ar mums reiki paimti bilietą, ir vėliau ten sumokėti"? Sako - "taip, taip". Na gerai... stovime prie tickets. Pastebiu, kad žmonės perka bilietus ir iškart moka. Wtf? Nesvarbu... Sumokame 25 ar 30 eur, paimame bilietus. Papildomai (!) už 3 eurus tenka pirkti vietos žemėlapį. Wtf?

Pėdiname į link saugomos teritorijos dalies - prie vartelių, kur mus turėtu įleisti į patį parką. Vietoje bilietų tikrinimo randame informacijos būdelę su keliais darbuotojais. Tie pataria kur-kam-kaip keliauti ir pan. Pasiūlome parodyti bilietus, tačiau tai nieko nedomina...

Draustinio lankytojams yra paruošti keli pėsčiųjų maršrutai: nuo 2 iki 8 valandų. Pasirenkame ilgesnę, bet ne pačią sudėtingiausią - 6 valandų ("H", daugiau informacijos galima pamatyti čia: https://np-plitvicka-jezera.hr/en/plan- ... rogrammes/). Anot žemėlapio, apčiuopia beveik visą teritoriją.

Paveikslėlis

Pagal nurodytą planą, praeiname porą šimtų metrų. Po kiek laiko pradedu pastebėti - kažkas yra ne taip. Kur turėtu būti turistinis kelias - miškas. Tenka grįžti prie būdelės ir patikslinti kaip ką suprasti. Pasirodo, mums nereikėjo įeiti į draustinio teritoriją, pradžioje mus paims autobusas ir nuveš prie aukščiausio parko taško, iš kur turėtume žygiuoti žemyn. Žemėlapyje tai pažymėta "kitos spalvos linija", patikslinimo nėra, kam, juk tai yra ir taip akivaizdu! Wtf...

Gerai... einame prie ryškaus stulpo su autobuso ženklu ir užrašu "ST2". Aplink jį buriuojasi ties 30 žmonių. Matome kelis kalnų autobusus. Laukiame. Jų išvykimo grafiko niekur nėra, todėl prieinu prie parko darbuotojo ir klausiu "kaip greit išvyksta sekantis autobusas", man atako "labai greitai - 2 ar 3 minutės". Liuks. Stovime prie ST2 ženklo. Po poros minučių, vienas iš autobusų užsiveda, pajuda, ir pravažiuoja pro visus nesustojant.

Oh my god! Pasipiktinęs, einu prie tos pačios darbuotojos (jau ne vienas, su keliais užsieniečiais). Kolektyviai klausiame "Kodėl autobusas nesustojo??". Ta atsako "o kodėl jis turėtu? Čia gi ne stotelė, keleiviai įlipa patys, iškart". Išreiškiau savo gilų nesupratimą - kodėl, kai aš paklausiau, nebuvai informuotas, kad reikia lipti iškart. Kodėl matome "stotelės" ženklą. Kodėl ji mato laukiančių žmonių būrį ir nepajudiną nei piršto patikslinti situacijos. Po kelių akimirkų tampa aišku - visiems yra gyliai nusispjaut ant mūsų nuomonės. Vėl tikslinu, kuris autobusas važiuos dabar. Lipame.

Matomai, Plitvičkos ežerų lankytojai turi pasižymėti telepatijos sugebėjimais ir atvykstant su motociklų, ir perkant bilietus, ir nagrinėjant maršrutus.

Parko autobusas yra labai specifinis - su ypač aukšta pakaba. Jį susidaro 3 dalys: galingas visureigis ir 2 taipogi aukšti vagonai ant kietos jungties. Tokio tipo "lanktį" transporto priemonė lengvai ir saugiai važiuoja serpantinais. Vietomis, sėdint pačiame gale, pamatome kaip priekis pasisuka 120 laipsnių mūsų atžvilgiu.

Paveikslėlis

Važiavimas trūksta ties 15-20 minučių, atvykstame į savo stotelę. Per visą patirtą stresą - ant sėdinės palieku savo telefoną. Kiti keleiviai greitai tą pastebi ir daiktą grąžina. Ačiū labai!

Galų gale pradedame faktinį žygi. Kelias pastoviai keičiasi iš žvyro į ganėtinai seną, bet patikimai atrodantį vingiuojantį medinį tiltuką. Nuo saulės lankytojus saugo malonus medžių šešėlis. Po truputėlį, Plitvičkos ežerų draustinis, pradeda atverti žadėtus stebuklingus vaizdus: išdygsta skaidraus vandens tvenkiniai, juose aiškiai matosi daug smulkių žuvų. Šalia, smulkiais kriokliais, vanduo skverbiasi į žemiau esantį ežeriuką. Kelias taipogi veda apačion.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ežeras po ežero, vandens srautai spartėja ir stiprėja, maloniai didėja vis stambesnių krioklių triukšmas. Nors ir einame niekuo nevaržomi, dažnai tenka lenkti ir praleisti kitus lankytojus. Sutinkame didesnes organizuotas turistų grupes.

Paveikslėlis

Parko viduryje, prie plačiausio ežero, mus paima nedidelė barža ir perkelia į kitą krantą. Nepatikėsite, bet čia pirmą (ir paskutinį kartą) teko parodyti savo bilietą.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kitame ežero gale mus pasitinka lauko kavinės ir dar didesnės turistų eilės į keltą (visi skuba į kitą pusę). Kadangi kavinių kainos yra Dubrovniko lygio, užimame tolimesnį staliuką ir suvalgome iš anksto paruoštą maistą. Panašu, kad mūsų maršrutas eina priešinga kryptimi, todėl labai sėkmingai vengiame 'kamščių'.

Paveikslėlis

Artėjant prie žemiausiai esančių ežerų, kriokliai auga iki kelių dešimčių metrų aukščio. Dugno praktiškai nesimato. Žuvis - didėją, jų skaičiai - daugėja. Vienu momentu, erelio akis turintis Giedrius pastebi lydeką. Lietuvoje jų komufliažas yra tamsus, čia - žymiai šviesesnis, susiliejantis su vietine dugno spalva. Pastebėjus, kad ją mato neaiškios būtybės, plėšrūnas staigiai apsisuka, "šauna" kuo toliau - akimirksniu dingsta iš vaizdo.

Paveikslėlis

Galiausiai, pamatome ant paveiksliukų užfiksuotus gražiausius Plitvičkos ežerų vaizdus - didžiulius, iki 80 metrų aukščio krioklius. Stulbina tai, kad stovint ant medinio tiltuko, vanduo bėga keliasdešimt centimetrų atstumų nuo tavo kojų, jaučiasi visa srovės jėga.

Čia pat randame pagrindinę turistų fotografavimosi vietą, į galvą iškart ateina 'memas' pavadinimu "expectations vs reality". Žmonės stengiasi padaryti nuotraukas, kad aplink matytųsi kuo mažiau kitų lankytojų, veiksmui atlikti susidaro eilės :D

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Padarius pakankamai nuotraukų, patraukėme link kitos "autobusų stotelės". Žinant specifiką, antrą kartą problemų jau neatsirado.

Paveikslėlis

Motociklus pasiekėme vakarėjant. Kol persirenginėjome, prasidėjo nedidelis lietus. Čia padarėme labai didelę klaidą: suplanuotą maršrutą pakeitėme "greičiausiu keliu". Vingiuotais miško ir kaimo keliais, navigacija mus nuvedė iki artimiausios magistralės, tiesiai į (ir pro) galingą audrą, kuri lydėjo keliautojus iki pat pajūrio. Teisingas pasirinkimas turėjo būti skubus kelias kuo arčiau jūros, tuomet, per visuomet sausą kalnais nuo debesų saugoma pakrante galėtume neskubant pasiekti Krk'o salą. Anyway, kadangi aklai pasitikėjau Gedriaus, aka "Šulijos", prognoze - kaip ir jis pats, kiaurai permerkiau. Kažkodėl, ir Viktoras ir Robertas tą aprangą turėjo. GOOD FOR THEM :evil:

Nepaisant nepatogumų, ganėtinai greitai ir be pasėkimų pasiekėme Krk.

Vakarą, jau 'tradiciškai', pabaigėme pajūrio kavinėje, su alaus bokalu. Šiandien įvykdėme paskutinį iš pagrindinių kelionės tikslų. Iki namų liko 2 tranzito dienos.
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 2942
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1514

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė Decoy » 2018-05-31 01:07

Liūdna tranzito link Lietuvos diena... kažkas jau pavargo, aš - važiuočiau ir važiuočiau ...pro Italiją ir Prancūziją, kažkur link Ispanijos ar/ir Portugalijos. Savaitę... gal dvi... o gal ir ilgiau. Kad tik būtu kuro ir maisto.

Šiandien turėjome prasukti ties 700 km. Didesnę atstumo dalę - magistrale. Neįtikėtina, bet vertinant Kroatijos brangumą, keliai kainuoja centus. Už 150km mokamą atkarpą nuo Rijekos iki Zagrebo, teko atiduoti 3,50 EUR.

Kaip ir dauguma kelionėje matytų didmiesčių, Kroatijos sostinė iškart pasirodė labai maloniu miestu. Pagal savo gatvių išvaizdą, architektūrą ir floros gausą, miestas yra labai ir labai panašus į Vilnių. Nors gyventojų skaičius ir nėra toks didelis - tik trečdaliu daugiau nei pas mus, vieta jaučiasi didesne.

Paveikslėlis

Prisiparkavome šalia vieno iš centrinių parkų ir nuėjome apsidairyti, prasukti garbės ratą pro vietinės kultūros įdomumo taškus. Panašu, kad pakliuvome į kažkokią miesto šventę. Senamiesčio gatvės buvo panašios į skruzdėlyną. Aplink matėsi daug žmonių su nacionaliniais kostiumais, šalia katedros vyko senovinių karių pasirodymas (matyt keitėsi garbės sargyba, ar kažkas panašausą).

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Pro jaukias gatves, suplanuotas maršrutas mus nuvedė į centrinio turgaus aikštę, vėliau, pro Gedimino prospekto analogą - į antrojo pasaulinio karo metu iškastą Grič'o tunelį.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Neįprasta ir labai maloniai gaivinančią vietą, kuri susidaro ir tiesaus tunelio ir išsišakojančiais išėjimais. Jo viduje yra platesnė dalis skirta įvairaus meno ekspozicijoms. Šį kartą tema buvo dviračių sporto istorija.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Prie pat tunelio yra labai jaukus 'gatvės menininkų' pamėgtas parkas, kuris taip ir vadinasi - "Art Park". Aišku, šita vieta yra didelis skonio reikalas. Asmeniškai čia mielai praleisčiau kelias valandas. Labai panašu į Vilniaus Užupį. Visiškai aišku, kad vakare čia yra daug kultūrinio veiksmo.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kitas įdomumo taškas buvo nedidelis Vengrijos miestelis Siófok. Deja, neskaitant pagrindinės aikštės, gražaus atnaujinto vandens bokšto, iš kurio visiškai nieko nesimato - nieko neradome, galėjome ir nestoti (o gal tiesiog neturėjome laiko susipažinti su aplinka).

Paveikslėlis

Galiausiai, 9 valandą vakaro, atvykome į savo tranzito nakvinę, miestą pavadinimu Miskolc. Išėjus į senamiestį ir nutūpus viename iš gražių bariukų, niekaip negalėjome suprasti, kas tai per stebuklai - aplink yra vien merginos. Prie stalų - tai dvi, tai trys, tai keturios. Vyrų - beveik nematyti. Vėliau supratome situaciją - pasirodo, mūsų atvykymo metu vyko čempionų lygos finalas :D

Vakare aptarėme kitos dienos 1000+ km įveikimo strategiją. Vieniems buvo patogu išvažiuoti anksti ryte, man - vėliau, kažkas norėjo skubėti, kažkas ne ir t.t. Draugiškai susitarėme, kad šitą paskutinę kelionės dieną paliekame kiekvieno asmeniniam vertinimui ir sugebėjimams, važiuojame atskirai, kaip kas nori. Be to, važiuoti mums reikėjo į skirtingus Lietuvos miestus - Jonavą, Klaipėdą ir Vilnių.

Mano sekmadienio rytas prasidėjo pusę devynių, atsigaivinau po dušu surinkau daiktus ir labai ramiai išvažiavau namo. Pakeliui, savo keliais ir panoramomis, Slovakija privertė prisiminti praeitų metu kelionę. Vienu momentu, pamatęs pažįstamą miesto pavadinimą, pamaniau, jog važiuosiu sau žinomu gražiu kelių. Deja, maršrutas nuvedė į visai kitą pusę. Lenkija pasitiko labai prasta kelio danga, bet po keliasdešimt kilometrų viskas pagerėjo - asfaltas pasidarė naujas ir gražus. Keliai - ganėtinai greiti.

Dėl įdomumo, bandžiau GTR'o ir savo ištvermės ribas. Pirmą kartą sustojau po 360km ir įpyliau 19,5 litrus (GTR bakas yra 22l). Dėl besibaigiančios kortelės "kuro" sąskaitos, maždaug po 30km užbėgau į keityklą pinigų. Trečią kartą sustojau tuomet, kai kilometrų skaitliukas parodė 397km. Įsipyliau 21,50l :o dar 5km, ir reikėtu stumti techniką pačiam. Ketvirtą kartą sustojau apsirengti šalia Lazdijų. Mintis buvo labai teisinga: prie Seirijų, matyt, dėl aplinkinių pelkių, 21 valandos oro temperatūra krito iki 12~13 laipsnių. Vėliau - temperatūra dalinai atsistatė.

Į garažą, su 1070km "kišenėje", įvažiavau maždaug 23 valandą.

Manau, galėčiau pravažiuoti dar 300km. Vienintelis rimtas nepatogumas buvo skaudantys pečiai, kol esi už motociklo vairo - viskas gerai, bet po mažiausio judesio vakare juos pradėdavo "badyti adatom". Kaip bebūtu keista, ir penktas taškas, ir galva, ir akys - nejuto jokio diskomforto. Nors ir vėjo ir triukšmo ir vibracijos buvo tikrai pakankamai. Kas liečia motociklą, panašu, kad laikant 100-105 greitį, GTR'as gali važiuoti pigiau nei 5,4l/100km. Minusavus fūrų lenkimą, manau, tilpčiau į 5. Iki FJR'o 4,3l rekordo jam, be abejo, LABAI toli.
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 512

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė turistux » 2018-05-31 06:29

Kur striukes, salmus dedavot, kai eidavot i miesta pasivaiksciot?
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 2942
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1514

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė Decoy » 2018-05-31 07:59

Ant motocilko.
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 512

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė turistux » 2018-05-31 08:14

Decoy rašė:Žinutės nuoroda Ant motocilko.

tiesiog šiaip ant veidrodėlio, ar su troseliu rakindavot? Išsamiau biškutį, nes man ta dalis, kaip galima palikti 500-700 ar daugiau eurų vertės šalmą ant motociklo atrodo nemaloniai miglota.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 2942
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1514

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė Decoy » 2018-05-31 08:28

Taip, tiesiog neprirakintus ant motociklo palikdavau, daiktų už virš 1000 eur sumą. Jeigu kažkas tilpdavo į kažkam į dėžę - ten dėdavo. Šitą temą jau apsiurbėme nuo A iki Z. Ar dar nori padiskutuoti?
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 1409
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 463

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė draginoid » 2018-05-31 08:36

turistux rašė:Žinutės nuoroda tiesiog šiaip ant veidrodėlio, ar su troseliu rakindavot? Išsamiau biškutį, nes man ta dalis, kaip galima palikti 500-700 ar daugiau eurų vertės šalmą ant motociklo atrodo nemaloniai miglota.

Nelabai kam reikalingi tie deveti salmai.
Mes irgi palikdovame visur. Tik pasiimdavome Serbijoje bei BIH.
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 1409
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 463

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė draginoid » 2018-05-31 08:41

Kas liecia Plitvicka, tai kazkaip jums nepasiseke.
Mes pasiememe bilietus, kurie kainavo 82 Eur keturiems, jokiu zemelapiu niekas mums nesiule.
Taip pat nustebome, kai niekam nebuvo idomus tie bilietai :)
O nuo tos vietos buvo taip: pasiklauseme pas darbuotoja marsruta porai valandu ir ji mielai viska paaiskino:
Reikia judeti is tasko C i taska E (jei neklystu), t.y. sedam i ta laivuka, keliames i kita kranta. Tada einame tam tikru taku iki E tasko, is kur grisime su autobusiuku.
Viskas taip ir gavosi. Uzeme realiai apie 2 valandas.

Taip pat apie ivaziavima: mes taip pat bandeme imti bilietus, bet as pastebejau lentele, kad motociklams nemokamai, dar ir darbuotojas jau buvo pradejes msikuoti, kad vaziuotume.
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 2942
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1514

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė Decoy » 2018-05-31 08:43

Vaikišką maršrutą pasirinkote, tikri vyrai bent 5 valandas turėtu eiti :D

Teisingai, mokėjome po ~20 EUR, atsiprašau - 150 HRK dienos bilietas. Kažkodėl man galvoje įstrigo tas 2 dienų, už 250. Bet vis tiek jo niekur, iš esmės, nereikėjo pateikti. Didelį ežerą su keltais galima apeiti per valandą, keluikai - lygus ir ramūs (nes visi laivais varo).
Drop a gear and disappear.
Maagelanas
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 2017-12-11 06:02
Karma: 7

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė Maagelanas » 2018-06-16 17:10

Pabuvojau ir as Plitvicoj ka tik, kadangi buvau prisiskaites cia apie ja, tai kai nuvaziavom jau buvau asas :) nesunkiai viska radom, pirkom tik bilietus, jokiu zemelapiu, suradau garsuji autobusa, susodinau visus, uzkilom i kalna ir nusileidom peskom pro visas grozybes, paskui dar skaniai ir nebrangiai papietavom savitarnos kepsniu restorane, zodziu mano kolegos buvo suzaveti mano ziniu apie Plitvica. Aciu temos autoriui
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 2942
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1514

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė Decoy » 2018-06-16 21:54

haha, malonu, kad pasakojimai kažkam praverčia ir praktikoje :D
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 1409
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 463

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė draginoid » 2019-01-05 20:12

Tai o video is keliones taip ir nesigavo?
Idomu butu paziureti.
As savo short versija is keliones i Balkanus 2018 dabaigiau tik siandien, tai ikelsiu kada i Youtuba ir pasidalinsiu vaizdais. :)
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 2942
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1514

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė Decoy » 2019-01-05 22:08

Rankos nedaeina kol kas visai, kažkada bus... :?
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 1409
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 463

2018 05 - Rytų Europos megaratukas

Standartinė draginoid » 2019-01-08 08:37

Decoy rašė:Žinutės nuoroda Rankos nedaeina kol kas visai,

Tai kur tu tas rankas paleides? :)
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.

Grįžti į “Kelionių aprašymai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra