Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Straipsniai moto tema. Foto. Video, Avarijos-LT. Avarijos užsieny.
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2613
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1155

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Tinkladraskis » 2017-02-01 06:53

Mūsų forume kartais vis pakomentuoju, kad nereikia dėti pusnuogių moterų nuotraukų arba paveikslėlių žeminančių moteris, kurios jos vaizduojamos kaip priedas prie vyro ir jo motociklo.

Susilaukiu priekaištų, kad ...čia nieko tokio
.. čia juk gražu...

Nesutinku su tuo, jeigu norime būti tikrai draugiška bensruomenė, reikia atsisakyti šios praktikos. Tik neturiu tinkamu argumentų parašyti, kodėl tokį elgesį reikia keisti.

Vakar Eglė Gerulaitytė Facebooke parašė labai gerą žinutę šiuo klausimu. Mano prašymu ji išvertė tekstą į lietuvių kalbą.

Paskaitykime, kaip dabartinė padėtis atrodo pažiūrėjus moterų motociklininkių akimis ir permastykime savo būsimas žiutes ir keliamaa nuotraukas/video.

Aš palaikau Eglę ir jos nuomonę.

‘Motokelionės neturi lyties‘.

Kam reikia atskiro moterims motokeliautojoms skirto žurnalo? Juk nesvarbu, vyras tu ar moteris – visi mes esame motociklininkai ir motokeliautojai‘. Puikūs šūkiai, ir aš visiškai sutinku: motociklininkai ir motokeliautojai turėtų būti tokia bendruomenė, kuriai lytis yra visiškai nesvarbi. Deja, kad ir kokie šie šūkiai bebūtų šaunūs, jie neatspindi realybės. Ir čia nekalbama apie Trečiojo pasaulio šalis ar tradicines, konservatyvias visuomenes: ne, kalba eina apie Vakarus ir Lietuvą, laisvės, lygybės ir žodžio laisvės kraštus, kuriuose tačiau vis dar yra normalu (ir dažnai net sveikintina) diskutuoti apie moterų motociklininkių išvaizdą ir tam tikras kūno dalis.

Vis dar priimtina moteris motociklininkes išvadintinti ‚lesbėmis‘, ‚pankėmis‘, ‚valkatomis‘ ir dar stipresniais epitetais, jei jos turi nuomonę ir nebijo jos išsakyti; vis dar normalu laikyti moteris motociklininkes vyrų nuosavybe arba aksesuarais, vis dar priimtina laidyti juokelius apie moterų motociklininkių homoseksualumą, vis dar normalu motociklų parduotuvėse ir servisuose nekreipti į moteris dėmesio, nes juk veikiausiai jos nevažiuoja, o tik sėdi vyrui už nugaros.

Motociklininkei moteriai išreiškus skirtingą požiūrį, vis dar yra absolučiai priimtina pasiūlyti jai ‚neišsišokti‘ ir ‚žinoti savo vietą‘ arba informuoti ją, jog ji turinti džiaugtis, jog nieks nuo motociklo nestumia, nevaro prie puodų ir neverčia gimdyti vaikų‘, lyg tai būtų didžiausia moterims suteikta ‚malonė‘ XXI amžiaus kontekste.

Kol tokie komentarai, toks ‚humoras‘ ir tokie pasiūlymai bei epitetai vis dar yra norma (beje, čia išvardinti toli gražu ne patys riebiausi išsireiškimai, bet jų tiesiog nenoriu kartoti), argi nuostabu, kad moterys motociklininkės nepuola jungtis prie vyrų dominuojamų motoforumų, socialinės medijos diskusijų ir grupių? O kai eilinį kartą pasigirsta komentaras, kad ‚motokelionės neturi lyties‘, man būtų be galo įdomu iš tokio komentatoriaus išgirsti, kiek kartų, keliaujant po pasaulį motociklu, jam teko gintis nuo agresyviai priekabiaujančių individų, įvairių kūno dalių čiupinėtojų ir grabinėtojų, įkyrių dviprasmiškų pasiūlymų ar net užpuolimų? Ir kai sakoma, kam čia išvis pabrėžti, jog esi motociklininkĖ, ką gi, štai kodėl: lyčių lygybė egzistuoja ‚ant popieriaus‘ ir teisiškai, tačiau žmonių mentaliteto ir sąmoningumo lygmenyje jos dar toli gražu nėra.

Ir tai liečia ne tik moteris motociklininkes, bet ir LGBT bendruomenę: vos užsiminus apie homoseksualumą, kyla toks negatyvių komentarų, įžeidinėjimų, keiksmų ir net grasinimų uraganas, kad ima rodytis, jog gyvename viduramžiais religingų fanatikų apsuptyje, o ne 2017 metais Vilniuje. Taigi nors nesu homoseksuali, nuo šiol, kai esu apšaukiama ‘lesbiete’, padėkoju už komplimentą. Ir būtent todėl moterų motociklininkių (tiek priklausančių LGBT bendruomenei, tiek ne) viešojoje erdvėje turi būti kuo dažniau ir kuo daugiau, kol galiausiai bus įsisavinta, jog moteris motociklininkė, kokios orientacijos ji bebūtų, yra absoliučiai normalus, kasdienis reiškinys, nepritraukiantis jokio išskirtinio dėmesio.

Pabaigai: patarimai ‘nebūk tokia jautri’, ‘koks skirtumas, kas ką komentuoja – nekreipk dėmesio’, ‘primityvų visur pilna – ignoruok juos’ kyla iš gerų paskatų, tačiau visas šis pasisakymas gimė ne todėl, kad esu trapi, jautriasielė būtybė, nepakelianti keleto trolių šen bei ten. Toli gražu – turiu storą odą, ir tam tikri komentarai bei epitetai didelio įspūdžio man nedaro. Tačiau jei visuomet ignoruojame, nekreipiame dėmesio ir ‘nemaitiname trolių’, jei yra visiškai nesipriešinama negatyviems, seksistiniams, homofobiškiems pasisakymams ir komentarams, tuomet scena yra pilnai užleidžiama tiems, kurie nesivaržo mėtytis tais negatyviais, seksistiniais, homofobiškais pasisakymais. Tuomet JŲ balsas tampa garsiausias, ir JŲ nuomonė tampa vyraujanti. Taigi ačiū, bet ačiū-ne, neketinu nekreipti dėmesio, ‘neišsišokti’ ir būti gera, mandagi mergaitė.

Juk keliautojai, o ypač motokeliautojai teoriškai yra pati atviriausia ir labiausiai įtraukianti bendruomenė. Galbūt laikas tą įrodyti?


Vartotojo avataras
Plasnart
Pranešimai: 851
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:30
Karma: 935

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Plasnart » 2017-02-01 08:29

Palaikau mintį, kad moteris motociklininkė turėtų būti priimtas kaip normalus kasdieninis reiškinys, jei moteris elgiasi kaip normalus reiškinys.
Tik tas absoliutus siekis sulyginti moterį ir vyrą visose gyvenimo srityse man atrodo nenormalus. Negi dabar vardan tos lygybės moto aprangų gamintojai turėtų pradėti gaminti vienodas "abiem lytim" tinkamas aprangas? Lygiai taip pat kai moterys mokosi atlikti "vyriškus" darbus, o vyrai "moteriškus". Vyrai ir moterys niekada nebuvo, nėra ir nebus vienodi. Nebent tikrai evoliucionuotumėm į kokius nors vienalyčius... :)
HONDA CRF1000
Vartotojo avataras
klemkas
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 2015-10-31 11:08
Karma: 221

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė klemkas » 2017-02-01 09:02

Man atrodo, kad paminėtas straipsnis niekuo nesusijęs su lygiom teisės ir lytim, o tiesiog yra kultūros ir neišsilavinimo stoka. Gyvenime nesu girdėjęs nė vienos išvardintos frazės, kurios pagal ją yra "norma". Tai tikrai nėra norma ir mano aplinkoj tokių chamų pažįstamų nėra. Artimi draugai gali mažam rate pajuokauti, kurie supranta, kad tai juokai, bet niekada taip nekalbės viešai ar garsiai.

Esu girdėjęs moteris menkinančių frazių iš vieno kolegos ir vieno pažįstamo, bet aš su tokiais draugysčių nepalaikau. Ką darau blogai, tai turbūt nepaprieštarauju, o tai reikėtų daryti, ir statyti tokius erelius į savo vietą.

Čia tiesiog dar neišgyvendinta kaimietiška kultūra. Kaip ir iki galo neišgyvendintas britvininkų lakstymas, bet man atrodo pažanga tuo klausimu yra didelė. Jei anksčiau visi palaikydavo lakstūną, tai dabar dauguma jį smerkia, ir nebėra "kieta" lakstyti gatvėm. Jei visi šiek tiek prisidėsim, tikiu, kad artimoj ateity taip pat nebebus "kieta" žeminti moteris.
Vartotojo avataras
rusnietis
Pranešimai: 615
Užsiregistravo: 2015-11-02 22:56
Karma: 535

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė rusnietis » 2017-02-01 09:26

Tiesa slepiasi kažkur anapus. Gal kas gali argumentuotai paaiškinti kaip graži mergina ant motociklo žemina moteris?

Arba galima apversti iš kitos pusės, kaip toks paveikslas žemina vyrus? Man dabar dėl jo kažkaip blogai jaustis reikėtų?

Paveikslėlis

Visiems niekada neįtiksi, nebijojimas išsakyti savo nuomonės reiškia ir nebijojimą sulaukti nepatinkančių komentarų (kad ir kokios formos jie būtų).

Nesutinku su tuo, kad laikas kažką įrodyti. Laikas daryti tai, kas tau patinka.

Motociklai neprideda dienų prie tavo gyvenimo, jie prideda gyvenimo tavo dienose, su kuo ir sveikinu visą gražią motoentuziastų bendruomenę ;)
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2613
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1155

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Tinkladraskis » 2017-02-01 09:40

Dėkui už Jūsų visų nuomones.

Aš irgi savo draugų aplinkoje nesutinku panašaus pobūdžio žmonių, bet forumuose užtinku pakankamai veikėjų, kuriems neskoningų ar pošlų nuotraukų kėlimas yra norma.

Būtų labai įdomu, jeigu ir moteriškoji pusė pasidalintų savo nuomone šia tema.
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2613
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1155

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Tinkladraskis » 2017-02-01 09:46

rusnietis rašė:Žinutės nuoroda Tiesa slepiasi kažkur anapus. Gal kas gali argumentuotai paaiškinti kaip graži mergina ant motociklo žemina moteris?

Arba galima apversti iš kitos pusės, kaip toks paveikslas žemina vyrus? Man dabar dėl jo kažkaip blogai jaustis reikėtų?

Paveikslėlis

Visiems niekada neįtiksi, nebijojimas išsakyti savo nuomonės reiškia ir nebijojimą sulaukti nepatinkančių komentarų (kad ir kokios formos jie būtų).

Nesutinku su tuo, kad laikas kažką įrodyti. Laikas daryti tai, kas tau patinka.

Motociklai neprideda dienų prie tavo gyvenimo, jie prideda gyvenimo tavo dienose, su kuo ir sveikinu visą gražią motoentuziastų bendruomenę ;)


Aš manau, kad kol kas internete dominuoja labiau išblizginti modeliai ant išblizginto moco.
Informacijos apie tikras motociklininkes reikia gerokai paieškoti.
Vartotojo avataras
rusnietis
Pranešimai: 615
Užsiregistravo: 2015-11-02 22:56
Karma: 535

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė rusnietis » 2017-02-01 10:04

Tinkladraskis rašė:Žinutės nuoroda
rusnietis rašė:Žinutės nuoroda Tiesa slepiasi kažkur anapus. Gal kas gali argumentuotai paaiškinti kaip graži mergina ant motociklo žemina moteris?

Arba galima apversti iš kitos pusės, kaip toks paveikslas žemina vyrus? Man dabar dėl jo kažkaip blogai jaustis reikėtų?

Paveikslėlis

Visiems niekada neįtiksi, nebijojimas išsakyti savo nuomonės reiškia ir nebijojimą sulaukti nepatinkančių komentarų (kad ir kokios formos jie būtų).

Nesutinku su tuo, kad laikas kažką įrodyti. Laikas daryti tai, kas tau patinka.

Motociklai neprideda dienų prie tavo gyvenimo, jie prideda gyvenimo tavo dienose, su kuo ir sveikinu visą gražią motoentuziastų bendruomenę ;)


Aš manau, kad kol kas internete dominuoja labiau išblizginti modeliai ant išblizginto moco.
Informacijos apie tikras motociklininkes reikia gerokai paieškoti.


O kodėl tikros motociklininkės nori, kad jas rastų internete? Tikri motociklininkai (nepriklausomai nuo lyties) važiuoja ir tuo džiaugiasi.

Jeigu tikslas yra ne važiuoti o rinkti LIKE'us, tai tada motociklininkas stoja į rimtą konkurencinę kovą su modeliais ir nei vieno neišskirčiau kaip pranašesnio, LIKE'ai nuspręs :)
Mr. Masta Kila
Pranešimai: 119
Užsiregistravo: 2016-04-22 10:14
Karma: 124

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Mr. Masta Kila » 2017-02-01 11:10

Jo... greičiau tas pavasaris, nes matau hebra iš neturėjimo ką veikti į feminizmo veiklą įsitraukinėja :lol:
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2613
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1155

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Tinkladraskis » 2017-02-01 12:14

Mr. Masta Kila rašė:Žinutės nuoroda Jo... greičiau tas pavasaris, nes matau hebra iš neturėjimo ką veikti į feminizmo veiklą įsitraukinėja :lol:


Išdiskutuosime šią temą ir, žiūrėk, gal pavasariui visi praplėsime savo kompaniją bendriems pasivažinėjimams.
Kaip suprantu, motociklininkės buriasi į savo ratukus, o motociklininkai į savo.
Žinoma yra išimčių, bet tik išimčių.
Kažkokia, mano manymu, nesveika segregacija. Reikia ją naikinti.
Vartotojo avataras
Martinas
Pranešimai: 326
Užsiregistravo: 2015-10-30 13:57
Karma: 194

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Martinas » 2017-02-01 12:50

rimtai? segregacija?
nepaisant, kad žodis ne visai į temą panaudotas, bet visgi.. priverskim moteris ir vyrus kartu važinėt? santykiu 50/50? dar būtinai vieną juodaodį į kompaniją ir, jei pavyks rast, gėjų?

:roll:
cbr600rr
klx250s
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2613
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1155

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Tinkladraskis » 2017-02-01 12:58

Martinas rašė:Žinutės nuoroda rimtai? segregacija?
nepaisant, kad žodis ne visai į temą panaudotas, bet visgi.. priverskim moteris ir vyrus kartu važinėt? santykiu 50/50? dar būtinai vieną juodaodį į kompaniją ir, jei pavyks rast, gėjų?

:roll:


Kažkaip skausmingai sureagavai.
Man įdomu būtų išsiaiškinti, kokios yra tokio važinėjimo atskiromis grupėmis priežastys.
Vartotojo avataras
Martinas
Pranešimai: 326
Užsiregistravo: 2015-10-30 13:57
Karma: 194

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Martinas » 2017-02-01 13:11

Skirstymosi grupėmis priežastys? Labai elementarios žmogiškos. Vieniems patinka vieni žmonės, kitiems kiti žmonės, net neverta čia lyties ar kitų skirtumų kišt. Nesame visi vienodi gi ir kiekvienas pasirenka, kur jaučiasi komfortiškiausiai.

Nesuprask neteisingai, aš tikrai už motociklizmo populiarinimą visur, netgi čia galima didelėm raidėm po logo parašyt, kad kviečiami visų lyčių, rasių, tikėjimų ir seksualinių preferencijų turėtojai. Bet procesas vyksta natūraliai, savo vaga, žmonės susitinka, atsirenka, išsigrupuoja ir toliau mėgaujasi vienas kito bendrija. O pasakymai, kad reikia kažkaip naikint atskirtį, daryt kažkokius papildomus veiksmus, kad sau ar kitiems pasakytumėm, jog va mes tai lygūs - yra labai jau perteklinis.
cbr600rr
klx250s
Vartotojo avataras
Marionis
Pranešimai: 376
Užsiregistravo: 2015-10-30 23:00
Karma: 239

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Marionis » 2017-02-01 13:38

Čia net nuo mokyklos jau taip yra, kad panos ir bernai atskirai daugiau būna. Nes paprasčiausiai bendravimas kitoks, kitos pokalbių temos, bajeriai ir t.t. Tarp suaugusiųjų irgi panašiai yra. Kokių vakarėlių metu žiūrėk merginos su merginomis daugiau prapliurpia, o vyrai su vyrais ir panašiai.
Motociklizme irgi panašiai manau yra. Geriau paklauskit, ar moterys grupėmis važinėja todėl, kad iš vyrų grupiu buvo išsmestos? :D manau jom tiesiog patinka kartu su kitomis moterimis važinėt/bendraut, galbūt net jaustis išskirtinėmis :) ir čia yra NORMALU.

O jei yra ten kažkiek neišprusėlių, kurie lezbėmis ar dar kuo vadina (pačiam neteko tokių sutikt), tai nemanau kad šio forumo nuotraukų turinys kažką įtakos :D
2005 XL650V Transalp
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2162
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė turistux » 2017-02-01 13:59

Nu bet ir pridiskutavot, sunku vienu ypu tiek ir perskaityt... Iki galo ir nesupratau, Tinkladraski, tau visai nepatinka papai? :mrgreen:
Man tai moterys patinka, ir važinėjančios moterys patinka :)
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2613
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1155

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Tinkladraskis » 2017-02-01 14:36

turistux rašė:Žinutės nuoroda Nu bet ir pridiskutavot, sunku vienu ypu tiek ir perskaityt... Iki galo ir nesupratau, Tinkladraski, tau visai nepatinka papai? :mrgreen:
Man tai moterys patinka, ir važinėjančios moterys patinka :)


Tai vat ir norisi kalbėti apie vyrus ir moteris ir jų nuotykius ant motociklų, o bybius, papus ar užpakalius palikti už kadro.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Decoy » 2017-02-01 14:44

Sorry, gal neperskaičiau visų komentarų.

Bet, Tinkladraski, rašai kad čia labai blogai viskas, o forume reklamuojame patys tą bullshit'ą

http://www.biker.lt/taisykles/

Kur labai aiškiai propaguojama, kad motociklininkai yra kažkokie gezai virš įstatymo.
Visada pasisakydavau kad šita kultūra yra praeito amžiaus, kaip baudžiava.
O tuos liemenės ir badass elgsena man sukelia, mažu-mažiausiai, didelę šypseną.

Paveikslėlis

Esu labai aktyvus forumo dalyvis ir seksistinių postų ar, tiesiog nepagarbių, tikrai nepraleisčiau.
Pas mus jų praktiškai nėra, tiksliau šia tema - visai nepasitaikė nei vieno.
Drop a gear and disappear.
Mr. Masta Kila
Pranešimai: 119
Užsiregistravo: 2016-04-22 10:14
Karma: 124

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Mr. Masta Kila » 2017-02-01 15:02

Kaune yra dvi pagrindinės moto šaikos. Ir pas vienus ir pas kitus yra panų, pastoviai kartu darančių ratukus. Nors jų mažiau nei vyrų, jos nemyžčioja, neiieško po šikną smegenų, o suka rankeną su visa chebra.
Visur yra Beatų ir Dargužaičių, taigi nieko keisto, kad ir tarp motociklininkių pasitaiko.
Man atrodo vyrams motociklininkės maišo tik tiek, kiek yra gražios, t.y. kuo gražesnė moteris, tuo labiau blaško dėmesį :lol:. Visa kita jau asmeninės žmogaus savybės, kurios nuo lyties nepriklauso.
Monci
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2017-02-01 15:12
Karma: 8

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė Monci » 2017-02-01 15:19

Na man kaip merginai nuotraukos su pusnuogėm merginom ar TUO LABIAU vyrais tikrai nemaišo :DD man tai gražu. Ir šiaip, gal važinėju su tinkamom kompanijom, bet nei karto jokio įžeidimo kol kas negirdėjau :) ir išvis, mano nuomone, moterys turi išlikti moteriškos, vyrai- vyriški, nereikia čia lygintis kaip su lygiu :) bet pagarba vienas kitam, žinoma, turi būti :)
Vartotojo avataras
mummis
Pranešimai: 126
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:15
Karma: 16

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė mummis » 2017-02-01 15:38

Martinas rašė:Žinutės nuoroda rimtai? segregacija?
nepaisant, kad žodis ne visai į temą panaudotas, bet visgi.. priverskim moteris ir vyrus kartu važinėt? santykiu 50/50? dar būtinai vieną juodaodį į kompaniją ir, jei pavyks rast, gėjų?

:roll:

apie vegetarus nepamirškite! :lol:
Vartotojo avataras
mummis
Pranešimai: 126
Užsiregistravo: 2015-10-30 09:15
Karma: 16

Motokelionės ir motociklizmas neturi lyties

Standartinė mummis » 2017-02-01 15:48

Tinkladraskis rašė:Žinutės nuoroda
Tai vat ir norisi kalbėti apie vyrus ir moteris ir jų nuotykius ant motociklų, o bybius, papus ar užpakalius palikti už kadro.

mumi atrodo, kad taip viskas ir yra, o iliustracijos (kokios bebūtų) kažkokių tendencingų diskusijų nelabai ir kelia (nebent adminai dėl bendros tvarkos pastabėlę įmeta)

Grįžti į “Pokalbiai offtopic”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra