Bendra vairavimo kultūra

Straipsniai moto tema. Foto. Video, Avarijos-LT. Avarijos užsieny.
4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Bendra vairavimo kultūra

Standartinė 4xRG » 2015-11-14 00:02

Bendra vairavimo kultūra kuri liečia tiek motociklininkus tiek automobilistus.
DELFI eksperimentas: senjorai baisiau nei stoteles niokojantis jaunimas?
Šaltinis: DELFI.lt


Vartotojo avataras
Crazybingo-SELEVI
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: 2015-11-10 14:25
Karma: 61

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Crazybingo-SELEVI » 2015-11-14 01:13

kame cia kultura ar cia tiesiog linkas? paeme senoli su kasko .... senolis neeilinis... kultura nu dar dar, bet jis vairuoja ir sako as ten tamsoj nematau ar nedamatau.... kame kultura?! kai nedamatai nevairuok ar kame?!
Vartotojo avataras
Xawiers
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2015-10-21 21:24
Karma: 410

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Xawiers » 2015-11-16 09:13

http://bendraukime.lrytas.lt/isklausyki ... bausme.htm
O pas mus Lietuvoje...
Važiuoju automobiliu mieste ~55-59 km/h ir mane lenkia kaip stovintį tiek bmw tiek audi tiek skoda. Žodžiu kokie 70% srauto.
Vartotojo avataras
civic
Pranešimai: 160
Užsiregistravo: 2015-10-23 09:04
Karma: 130

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė civic » 2015-11-17 09:58

Chebra, vairavimo kultūra pasireiškia ne važiuojant kaip idiotui pagal kelio ženklus ir ignoruojant viską kitą o važinėjant pagal esamą situaciją kelyje. Juk nieks nelėks užmiesty 90 per ledą su plikom padangos, nes "ženklai taip leidžia". Taip pat nieks geležiake nevažinėja ant 60, nes trys juostos net ir mieste leidžia važiuoti bent +20 km/h saugiai. Kultūros nebuvimas pasireiškia tame, kai išvažiuoji į kelią ir nežinai, ką jame veiki, jautiesi vienas ir negerbi aplinkinių. O visokių posūkių neparodymų, greičio viršijimų (protingų), pypavimų ir kitų panašių dalykų neskaitau, kaip kultūros nebuvimu. Apie vokiečius ir pan. tautas nekalbu, bet pažiūrėkit, kaip važinėja mažiau išsivysčiusiose šalyse, kad ir toj pačioj Albanijoj - ten net į šviesoforus nieks dėmesio nekreipia, važinėja prieš eismą ir sustoja vidury sankryžos, nes jiems taip reikia, bet visi gerbia ir mato vieni kitus ir aš ten važinėdamas jaučiausi puikiai - tą ir vadinu gera vairavimo kultūra :)
Vartotojo avataras
Martinas
Pranešimai: 325
Užsiregistravo: 2015-10-30 13:57
Karma: 192

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Martinas » 2015-11-17 10:14

Paprieštarausiu. Dėl vieno tik.. Posūkių nerodymas. Labai erzina, nes mažina tavo reakcijos laiką iki jo veiksmo. O jei erzina, vadinasi, prastos kultūros ženklas.

P.S., buvau Albanijoj, važiavau, mačiau. Tam tikra susiklosčiusi tvarka yra, taip. Bet toli gražu nelaikyčiau tai kultūringo vairavimo etalonu.
cbr600rr
klx250s
Vartotojo avataras
Xawiers
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2015-10-21 21:24
Karma: 410

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Xawiers » 2015-11-17 10:24

civic, tipo davai važiuojam visi taip kaip dauguma važiuoją?
Tuomet reik važiuoti mieste 65 km/h -+20, kai leidžiama 50.
Važiuoti į sankryžą ir sustoti jos vidury, kai tikrai negali jos pervažiuoti degant žaliam signalui ir užkišti eismą kitiems. Užsidega raudona ir vis dar stovi sankryžoje.
Lenkti per ištisinę, nes prieky važiuojantis "per lėtai" važiuoja (tik 5 km/h lėčiau).
Čia tik dalis to ką matau mieste važiuodamas.
Vilniuj jau ir taip visi laksto, skina praeivius ir stoteles. Bus leidžiama greičiau važiuoti, kai tikrai matysis jog yra pas mus kultūra ir vairuoja protingai. Dabar mano manymu reik padidinti baudas. Dar drąsu sėsti (girtam ir ne) už vairo ir lėkti - baudos nedidelės.
Vartotojo avataras
civic
Pranešimai: 160
Užsiregistravo: 2015-10-23 09:04
Karma: 130

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė civic » 2015-11-17 10:27

Na, teks dalinai pritarti dėl posūkių - priklauso nuo situacijos :) Pvz sustojus prie raudonos ir nerodo posūkio dešinėn - man tas nekliudytų. Išvažinėjant iš žiedo posūkio neparodymas mane sugaišins, kol įsitikinsiu, jog jis tikrai išvažinėja - tas jau blogai.
Mano asmenine nuomone vairavimo etalonas yra tada, kai nevarbu, kaip greit ar lėtai tu judi, bet visada stebi aplinką ir nesudarai absoliučiai jokių kliūčių aplink tave esantiems vairuotojams. Jeigu tavo dalyvavimas eisme jo nestabdo, tą jau manau galima laikyti kultūringu vairavimu :-)
Vartotojo avataras
Xawiers
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2015-10-21 21:24
Karma: 410

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Xawiers » 2015-11-17 10:38

civic rašė:Žinutės nuoroda Jeigu tavo dalyvavimas eisme jo nestabdo, tą jau manau galima laikyti kultūringu vairavimu

Tuomet pagal tavo definiciją tai turėtų būti kultūringas vairavimas :)

Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė draginoid » 2015-11-17 10:40

O aš karta važiuoju su kolega nuo Lazdynų link Gariūnu. Trys juostos. Mūsų greitis apie 75, kai ledžiama 70, ir važiuojame trečia juosta, kai visos kitos buvo tuščios.
Neatlaikiau ir pasakiau: blin, visad galvojau, kas per idiotai taip važinėja! :oops:
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė draginoid » 2015-11-17 10:43

Tam ispanui net ant asfalto parašyta: curva :)
Iš tokiu vertetu teises atimti visam laikui
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
Crazybingo-SELEVI
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: 2015-11-10 14:25
Karma: 61

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Crazybingo-SELEVI » 2015-11-17 11:39

draginoid rašė:Žinutės nuoroda O aš karta važiuoju su kolega nuo Lazdynų link Gariūnu. Trys juostos. Mūsų greitis apie 75, kai ledžiama 70, ir važiuojame trečia juosta, kai visos kitos buvo tuščios.
Neatlaikiau ir pasakiau: blin, visad galvojau, kas per idiotai taip važinėja! :oops:

kadangi man i darba atstumas 29 km per visa vilniu - geleziakas/savanoriai tai labiausiai mane biesina antroje juostoje vaziuojantys letaeigiai. Net ir tie kurie galvoja, kad as vaziuoju greiciau uz visa eisma ar uz leidziama maksimalu greiti turetu pamastyti, kad yra ir greiciau vaziuojanciu - va cia ir yra bbd ant kitu kaip noriu taip vaziuoju :( liudna - nuo tokio prasideda kirtimas i pirma paskui i antra ir panasiai ir t.t. :)
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė draginoid » 2015-11-17 15:39

Štai jums dar vians pavyzdukas, kaip VLN be galvų skraido ne tik BMW.
Prieš pusvalandį fotkinta Geležinio Vilko gatvėje.
Prikabinti failai
DSC_8985.JPG
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
Martinas
Pranešimai: 325
Užsiregistravo: 2015-10-30 13:57
Karma: 192

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Martinas » 2015-11-17 16:21

Crazybingo-SELEVI rašė:kadangi man i darba atstumas 29 km per visa vilniu - geleziakas/savanoriai tai labiausiai mane biesina antroje juostoje vaziuojantys letaeigiai. Net ir tie kurie galvoja, kad as vaziuoju greiciau uz visa eisma ar uz leidziama maksimalu greiti turetu pamastyti, kad yra ir greiciau vaziuojanciu - va cia ir yra bbd ant kitu kaip noriu taip vaziuoju :( liudna - nuo tokio prasideda kirtimas i pirma paskui i antra ir panasiai ir t.t. :)


Na, kaip čia pasakius, jei jau aš važiuoju +20km/h ir prie galo prilipęs koks mirksi šviesom, tai sorriukas.. ne principingai, bet visgi nesistengsiu ieškot artimiausio tarpelio, kad pasislėpt nuo lenktynininko. Visgi miestas čia, reik proto turėt. :roll:
cbr600rr
klx250s
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė draginoid » 2015-11-17 16:54

Martinas rašė:Žinutės nuoroda
Crazybingo-SELEVI rašė:

Na, kaip čia pasakius, jei jau aš važiuoju +20km/h ir prie galo prilipęs koks mirksi šviesom, tai sorriukas.. ne principingai, bet visgi nesistengsiu ieškot artimiausio tarpelio, kad pasislėpt nuo lenktynininko. Visgi miestas čia, reik proto turėt. :roll:

Visiškai pritariu. Taip pat elgiuosi, jei važiuoju +20 ir lenkiu mašinas iš kitų eilių.
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
Xawiers
Pranešimai: 1412
Užsiregistravo: 2015-10-21 21:24
Karma: 410

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Xawiers » 2015-11-17 17:08

draginoid, mieste viršiji 40-čia km/h ?
4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė 4xRG » 2015-11-17 18:12

Vartotojo avataras
Crazybingo-SELEVI
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: 2015-11-10 14:25
Karma: 61

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Crazybingo-SELEVI » 2015-11-17 20:13

Martinas rašė:Žinutės nuoroda
Crazybingo-SELEVI rašė:kadangi man i darba atstumas 29 km per visa vilniu - geleziakas/savanoriai tai labiausiai mane biesina antroje juostoje vaziuojantys letaeigiai. Net ir tie kurie galvoja, kad as vaziuoju greiciau uz visa eisma ar uz leidziama maksimalu greiti turetu pamastyti, kad yra ir greiciau vaziuojanciu - va cia ir yra bbd ant kitu kaip noriu taip vaziuoju :( liudna - nuo tokio prasideda kirtimas i pirma paskui i antra ir panasiai ir t.t. :)


Na, kaip čia pasakius, jei jau aš važiuoju +20km/h ir prie galo prilipęs koks mirksi šviesom, tai sorriukas.. ne principingai, bet visgi nesistengsiu ieškot artimiausio tarpelio, kad pasislėpt nuo lenktynininko. Visgi miestas čia, reik proto turėt. :roll:

as cia apie masina daugiau kalbejau, nes su mocu tai viskas kitaip - bet va imk ir muskis is krutine ir prisiek, kad nevirsyjai daugiau ir neuzkniso tie kas nepasitraukia ir nesibiesinai del to.

P.S. pries dedami ten patinka nepatinka pradziai pamastykit ar patys nedare taip ir ar nebiesino ir ar jus nei karto nebuvot tai "lenktynininkais"
P.P.S. kasdien geliaziake/savanoriuose siekia 80-100 - paziurekit ir paskaiciuokit kiek virsaus tai yra ir taip vaziuoja ne vienetai
Vartotojo avataras
Crazybingo-SELEVI
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: 2015-11-10 14:25
Karma: 61

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Crazybingo-SELEVI » 2015-11-17 20:17

draginoid rašė:Žinutės nuoroda
Martinas rašė:Žinutės nuoroda
Crazybingo-SELEVI rašė:

Na, kaip čia pasakius, jei jau aš važiuoju +20km/h ir prie galo prilipęs koks mirksi šviesom, tai sorriukas.. ne principingai, bet visgi nesistengsiu ieškot artimiausio tarpelio, kad pasislėpt nuo lenktynininko. Visgi miestas čia, reik proto turėt. :roll:

Visiškai pritariu. Taip pat elgiuosi, jei važiuoju +20 ir lenkiu mašinas iš kitų eilių.


tik dabar nereikia lia lia, nes nebuvo pamineta ir vaziuok antra eile trasoj virsydamas +20 ir nesitrauk ir uzpisk visus iki pat galo kokius 100km, nes vis tiek gi lenki kai kuriuos ir tai jau ne pagal taisykles, o tie is viso is galo ko jie mirksi jie gi pazeidejai :) amzina kapojimosi tema - as vaziuoju pagal taisykles ko jie nori lenktynininkai, o juo labiau jei as vaziuoju greiciau tai ko as juos praleist turiu

va cia ir yra vairavimo kultura - aplenkei pasislenki i desine - miestas nemiestas visiskai nesvarbu - svarbu nemaisyti kitiems - kuo maziau maisys mums ir mes maisysim kitiems tuo maziau bus nesklandumu emociju ir tuo maziau bus incidentu ir ivykiu - meiles ir laimes jums keliuose ;)
Vartotojo avataras
Martinas
Pranešimai: 325
Užsiregistravo: 2015-10-30 13:57
Karma: 192

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Martinas » 2015-11-17 20:30

Crazybingo-SELEVI rašė:as cia apie masina daugiau kalbejau, nes su mocu tai viskas kitaip - bet va imk ir muskis is krutine ir prisiek, kad nevirsyjai daugiau ir neuzkniso tie kas nepasitraukia ir nesibiesinai del to.

P.S. pries dedami ten patinka nepatinka pradziai pamastykit ar patys nedare taip ir ar nebiesino ir ar jus nei karto nebuvot tai "lenktynininkais"
P.P.S. kasdien geliaziake/savanoriuose siekia 80-100 - paziurekit ir paskaiciuokit kiek virsaus tai yra ir taip vaziuoja ne vienetai


nesvarbu, ar motociklu, ar mašina, ar dar kuo.. nesvarbu ir mūsų patirtis iki šiol. taip, mieste nesunku ir trigubai viršyt greitį norint, bet nereikia piktintis, kad kažkas lėčiau tuo metu važiuoja. jei jau kalbėt apie vairavimo kultūrą, tai toks lėkimas neįsipaišo į jokios kultūros rėmus. tai apskritai - socialiai neatsakinga. o kad tai daro ne vienetai, toli gražu nėra rodiklis. tai kaip tik yra simptomas, kad mums vienodai rodo ta kultūra.
cbr600rr
klx250s
Vartotojo avataras
Crazybingo-SELEVI
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: 2015-11-10 14:25
Karma: 61

Re: Bendra vairavimo kultūra

Standartinė Crazybingo-SELEVI » 2015-11-17 21:18

Martinas rašė:Žinutės nuoroda
Crazybingo-SELEVI rašė:as cia apie masina daugiau kalbejau, nes su mocu tai viskas kitaip - bet va imk ir muskis is krutine ir prisiek, kad nevirsyjai daugiau ir neuzkniso tie kas nepasitraukia ir nesibiesinai del to.

P.S. pries dedami ten patinka nepatinka pradziai pamastykit ar patys nedare taip ir ar nebiesino ir ar jus nei karto nebuvot tai "lenktynininkais"
P.P.S. kasdien geliaziake/savanoriuose siekia 80-100 - paziurekit ir paskaiciuokit kiek virsaus tai yra ir taip vaziuoja ne vienetai


nesvarbu, ar motociklu, ar mašina, ar dar kuo.. nesvarbu ir mūsų patirtis iki šiol. taip, mieste nesunku ir trigubai viršyt greitį norint, bet nereikia piktintis, kad kažkas lėčiau tuo metu važiuoja. jei jau kalbėt apie vairavimo kultūrą, tai toks lėkimas neįsipaišo į jokios kultūros rėmus. tai apskritai - socialiai neatsakinga. o kad tai daro ne vienetai, toli gražu nėra rodiklis. tai kaip tik yra simptomas, kad mums vienodai rodo ta kultūra.

sutinku, bet kai mes pradesim rodyt kultura vienas pries kita galbut atsiras bendra kultura. Nereikia musu lyginti su europa - mes dar esam rusu mentaliteto ir dar ilgai busim - ir mentaliteto ir karstakosiskumo. Dar ilgai mes plauksim iki vadinamos vakaru kulturos - jei is viso daplauksim

Grįžti į “Pokalbiai offtopic”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot]